יחזקאל לוי, תושב מושב אחיעזר שבמרכז הארץ, נחשב במשך שנים ל"מלך החשפניות של ישראל". כל מי שחיפש חשפניות למסיבות רווקים, מועדוני לילה או אירועים אינטימיים בבתים פרטיים - ידע שלוי הוא הכתובת.

במשך זמן לא קצר ניהל לוי את "שואו דאנס", עסק מצליח ובעייתי שסיפק חשפניות לכל האירועים כאן למעלה, ובעיקר למועדוני לילה בתל אביב, וכל מי שרצתה לעסוק בתחום הכירה את יחזקאל, ובסוף גם הגיעה ל"שואו דאנס". רובן של הנשים, מיותר לציין, פנו אל התחום המפוקפק עקב מצוקה כלכלית קשה.

"ליחזקאל היה מערך גדול של חשפניות - בין שש לתשע בכל רגע נתון. הוא העסיק נהגים שהסיעו אותן לכל מקום וגם החזירו אותן. הוא שלט בענף החשפניות בתל אביב ביד רמה ונראה היה שאיש לא יזיז אותו ממקומו", מספר גורם במשטרה. "המשרד שלו גלגל המון כסף - אבל הכסף הגדול באמת היה באקסטרות - במתן שירותי המין שהבנות נתנו ללקוחות אחרי הריקודים במועדונים. חלק מהכסף הזה התגלגל ישירות לכיסים שלו, והוא ידע בדיוק מה הן עושות אחרי שירדו מהבמה".

לוי בן ה-47 פתח את "שואו דאנס" כאמור לפני כחמש שנים, ועל פי החשד חלק מהחשפניות שהעסיק היו קטינות, בחורות צעירות ששיקרו לו לגבי גילן האמיתי והציגו בפניו תעודות זהות מזויפות לפיהן היו בנות 20.

ה"שואו דאנס" של לוי פעל במשך כל ימות השבוע, אך שגשג בעיקר בימי חמישי עד שבת, אז לטענת חלק מהבנות, הביקוש לחשפניות היה שובר שיאים בכל פעם מחדש. "היו לפעמים הזמנות של 20 אירועים בערב", מספר א', מכר של לוי. "חזי לא עמד בקצב, והחשפניות היו עוברות מאירוע אחד לשני. היו מקרים רבים שהן היו מתעכבות כדי לקיים יחסי מין אחרי אירוע ולהרוויח עוד כסף. הם עשו מה שצריך כדי לא להסתפק רק במופעי החשפנות".

על פי מידע שהגיע ל-mako, עבור כל שעת חשפנות קיבל לוי כ-1,200 שקלים, ובין 250 ל-300 שקלים הועברו לידי הבנות שהעסיק. 200 שקלים נוספים הוא שילם לנהג שהסיע אותן, ואותם נהגים היו גם אלה שהעבירו לו את הכספים. במהלך שלוש השנים בהן פעלה החברה, נשלחו הבנות, כך על פי החשד, לכ-2,400 אירועים - מחצית מהם כללו לכאורה שירותי מין ללקוחות, משם לטענת המשטרה היה מגיע הכסף הגדול שהרוויח לוי.

"כשהבנות היו מסיימות את מופע החשפנות הן נאלצו לקיים יחסי מין עם לקוחות", מציין פקד ג'קי בילביק, קצין משטרה בכיר במחלק המוסר ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב. "עבור כל שעה נוספת של יחסי מין גבה יחזקאל בין 800 ל-1,000 שקלים, ומרבית הכסף נשאר אצלו. הוא עשה את סידור העבודה של הבנות וידע היטב שהן עוסקות במתן שירותי מין. הוא ידע על כל דבר שקורה בעסק והכל זרם דרכו. הוא קבע את התעריפים, דאג לפרסם את העסק ברשתות החברתיות, ובעיקר ניצל את המצוקה הכלכלית של הבנות כדי להתעשר על חשבונן".

יחזקאל לוי 2020 (צילום: צילום פרטי)
"היה לו מערך גדול של חשפניות בכל רגע נתון" | צילום: צילום פרטי

ה"שואו דאנס" התנהל בעיקר באמצעות הטלפון, ואת העסק הוא פרסם בערוץ יוטיוב ייעודי, בדף הפייסבוק שלו וגם בזה של אחת החשפניות שעבדו עבורו. הלקוחות שרצו בשרותיו יצרו עמו קשר בטלפון באמצעות הודעות ששלחו לו בוואטסאפ, ובמקרים רבים לוי היה שואל את הלקוח במרומז האם הוא מעוניין בשירותי מין: "אתה רוצה ריקודים או בנות זורמות?", שאל לוי ולפי תשובת הלקוח היה קובע את התעריף לאותו ערב.

"עבור מין אוראלי יחזקאל אמר שנגבה מלקוח בחדר פרטי 500 שקלים, עבור יחסי מין מלאים המחיר היה 1,000 שקלים, ועבור יחסי מין אנאליים נדרשנו לגבות מהלקוח 2,000 שקלים. יחזקאל היה זה שתמיד קבע את התעריפים", העידה במשטרה אחת הבנות.

במשטרה טוענים בנוסף כי בכמה מקרים סיפק לוי קוקאין לשתי חשפניות שעבדו אצלו בבתי מלון בבת ים ובדירות שלהן, ובאחד המקרים היותר חמורים, לוי העסיק קטינה בת 17 שהגיעה מרקע כלכלי קשה במופעי חשפנות ובמתן שירותי מין ללקוחות אחרי ששיקרה לגבי גילה, טענה שהיא בת 18 וחצי, זייפה תעודת זהות וכך התקבלה לעבודה.

"כמה שבועות לאחר מכן יחזקאל גילה שמדובר בקטינה אבל הוא העדיף להעלים עין והמשיך להעסיק אותה כחשפנית, הכל במטרה להרוויח עוד ועוד כסף על גבה", טוען קצין במחלק המוסר בימ"ר תל אביב שמוסיף שעל פי ממצאי החקירה הקטינה ביצעה כ-50 מופעי חשפנות בחודש, וכמה פעמים העניקה שירותי מין ללקוחות כשכל אחד מהן משלם לה 800 שקל.

"אם הייתי יודע שהיא קטינה לא הייתי מעסיק אותה בכלל", טען לוי, "רק אחרי כמה חודשים, כשהיא עברה את גיל 18, הבנתי שהיא עבדה עליי. מעולם לא כפיתי על שום בחורה לעשות משהו שהיא לא רוצה ולא סיפקתי להן שום סמים. לא פגעתי בהן והתייחסתי אליהן בכבוד. לא השפלתי אף אחת מהן מעולם".

במחלק המוסר של ימ"ר תל אביב עקבו במשך חודשים רבים אחר פעילות עסקי החשפנות והמין שניהל לוי, ובנוסף ביצעו האזנות סתר לשיחות שניהל עם הבנות ועם הנהגים. במהלך המעקב גילו החוקרים כי  את הכסף שהרוויח הוא בזבז לרוב על אורח החיים הראוותניי שלו, וככל שעבר הזמן הוא הלך וצבר עוד ועוד חובות.

אלא שלפני שנתיים הגיע התפנית בסיפורו של לוי אחרי שהחליט על פניית פרסה, התחזק בדת והודיע למקורביו כי הוא החל בתהליך של חזרה בתשובה. "הוא מכר את העסק לנהגים שלו בכמה עשרות אלפי שקלים", מספר מקורב ללוי, "הוא החליט לחזור בתשובה יחד עם אשתו, וטען שהוא הבין שזה לא בשבילו עסקי עולם החשפנות. הוא סיפר שהבין שעשה טעות והחליט על תיקון".

את בלשי מחלק המוסר לא עניינה הקרבה החדשה בין לוי לאלוהים, ואחרי תקופה של מעקבים והאזנות הם פשטו על ביתו. לוי היה עצור במשך כמה ימים ושוחרר, והשוטרים, שחשבו למצוא בביתו כסף רב בעקבות הרווחים האדירים שעשה במשך כל השנים שעסקי החשפנות שלו פעלו - גילו לבסוף שיש לו בקושי 2,000 שקלים והוא נמצא בכלל בעיצומו של הליך לפשיטת רגל.

לפי כתב אישום שהוגש לאחרונה נגד לוי על ידי פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר, נטען כי הוא לא דיווח לרשויות המס על הכנסות בסכום של כ-1.5 מיליון שקלים, והצהיר שצבר חובות של כחצי מיליון שקלים, יש לו 18 נושים ושהוא עובד בעבודות מזדמנות. לוי, כמובן, לא סיפר לבית המשפט על ההכנסות מהעסק המפוקפק שלו במהלך כל השנים שניהל אותו.

כתב האישום החמור מייחס ללוי עבירות של ריבוי מקרים של הבאת אדם לידי עיסוק בזנות, הבאת אדם לידי עיסוק בזנות בנסיבות מחמירות (תוך ניצול מצוקה כלכלית), סרסור ואספקת סם, ריבוי עבירות של ניצול קטינים לעיסוק בזנות, שיבוש הליכי משפט לפי פקודת הסמים ועוד שלל עבירות.

עו"ד נס בן נתן (צילום: עו"ד נס בן נתן)
צילום: עו"ד נס בן נתן

פרקליטו של לוי, עו"ד נס בן נתן מסר בתגובה: "מרשי מכחיש מכל וכל את המיוחס לו בכתב האישום. הוא אכן הפעיל עסק של מתן שירותי חשפנות למסיבות רווקים אך לא מעבר לזה. הוא מעולם לא הורה לבנות לתת שירותי מי או זנות ולא קיבל שום תשלום על כך. בנוגע לקטינה שהועסקה על ידו, היא זייפה את גילה בתעודת הזהות כך שלא יכול היה לדעת בזמן אמת שהיא אכן קטינה.  כאשר הדבר נודע לו כעבור כמה חודשים היא הייתה מעל גיל 18. הוא מכר את העסק שלו לנהגים עוד לפני שנעצר וחזר בתשובה".