זה קרה בערב פסח האחרון בישוב יוקרתי בצפון הארץ בביתם של בני זוג אמידים ומבוססים למדי, אשר מנהלים נכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים. השניים, בשנות ה-60 לחייהם והורים לארבעה ילדים וחמישה נכדים, עסקו בהכנות אחרונות לקראת ערב החג וקבלת בני המשפחה לסעודה בביתם בישוב הצפוני בו הם מתגוררים.

הארוחה, כמו אצל רובנו, עברה ברוגע ובשמחה, כל בני המשפחה שרו את שירי ההגדה ונהנו ממטעמיה של אם המשפחה. לקראת סיום הארוחה, לאחר שרוב בני המשפחה פנו לשלב הקינוחים, אחד הנכדים הפתיע את יושבי השולחן כשחזר מאחד החדרים עם מעטפה חומה בידו, היה משוכנע שמצא את האפיקומן, ודרש מסבתו את הפרס שמגיע לו.

הנכד השובב, כך נראה, חיטט באחת המגירות בבית ומצא מעטפה חומה ועבה. אחרי שהגיש אותה לסבתו והיא פתחה את המעטפה - היא החלה לרעוד. בתוך המעטפה, היא גילתה שני כרטיסי טיסה לזנזיבר - על שם בעלה (מנהל מפעל תכשיטים משפחתי) ושל המזכירה במפעל, אותה האישה מכירה באופן אישי, וחושדת שהיא המאהבת של בעלה.

הגילוי הדרמטי הפך מיד את האווירה החגיגית והנינוחה ל"שדה קרב" ומהומה גדולה פרצה בבית המשפחה כשהאישה דורשת הסברים מבעלה מול כל בני משפחה.

מצות - פסח (צילום: istockphoto)
הסדר המשפחתי הפך מהר מאוד למהומת ענק | צילום: istockphoto

מיד בתום החג פנתה האישה לעורכת הדין שרין סולן וביקשה ממנה להגיש בשמה תביעת גירושים נגד בעלה.  "נמאס לי מההתנהגות שלו. בכל פעם הוא מוצא מישהי חדשה לבגוד איתה. אני לא מוכנה לשתוק יותר", טענה האישה באוזני עורכת דינה, ודרשה להרחיק את בעלה מהבית עד שתתקבל החלטה בעניין תביעתה.

מנגד, טען הגבר כי בכלל מדובר בנסיעת עבודה, ואם היה מדובר ברומן סודי שהוא מנהל עם מזכירתו הרי שזה לא הגיוני שהוא יביא לביתו מעטפה עם כרטיסי טיסה לחו"ל וישאיר אותה במקום כה חשוף.

האישה סירבה לקבל כל הסבר מצד הגבר ודרשה ממנו לעזוב לאלתר את ביתם המשותף. "אני לא רוצה לנהל חיים משותפים עם בעל שבוגד בי בלי סוף עם נשים אחרות", חתמה האישה את בקשתה לגירושים.

בקשתה של האישה, באמצעות עורכת הדין סולן, הגיעה לבית המשפט לענייני משפחה בימים האחרונים, ואנשי בית המשפט צפויים לדון בקרוב בתביעתה יוצאת הדופן.