ככל שעוברים הימים נחשפים בתקשורת הקולומביאנית עוד ועוד פרטים על מעצרם של 14 הישראלים על ידי משטרת קולומביה בחשד שניהלו רשת זנות שסרסרה בקטינות ברחבי המדינה. על פי פרסומים של האתר הקולומביאני las2orillas, אחד המעצרים התבצע בעיצומה של מסיבת טראנס שכללה בתוכה אקט מיני ענק בהשתתפות של יותר מ-90 תיירים. 

"המסיבות הארורות שבהן הישראלים סרסרו בקולומביאניות" נכתב בכותרת הידיעה על המסיבה הפרועה שהתרחשה לפני כמה שבועות בחווה כפרית באזור סיירה נבאדה שבסנטה מרתה, ובה השתתפו על פי החשד עשרות קטינות וגברים זרים, בהם ישראלים רבים, שרקדו לצלילי מוזיקה אלקטרונית תוך כדי הפקרות מינית מוחלטת. שוטרי משטרת קולומביה, בסיוע כוחות מיוחדים, ערכו חקירה סמויה אחרי חברי הרשת במשך כמעט שנתיים) לפני שפשטו על המסיבה ותפסו חלק מהחשודים כשהם מקיימים יחסי  מין עם הצעירות בחדרים שונים בחווה.

המשטרה הקולומביאנית כינתה את מבצע המעצרים תחת שם הקוד 'סדום', ומחקירת רשויות האכיפה במדינה עולה כי כאשר גורש אסי מוש לפני כשנה מקולומביה (אז גם נאסרה עליו הכניסה למדינה למשך עשר שנים בגין חשד לעבירות של סחר בסמים וניצול מיני של קטינות), ואחרי שהוצא נגדו צו מעצר בינלאומי לבקשת משטרת קולומביה, מי שהחליף אותו ב"ראש הרשת" לכאורה היה מור זוהר - קצין צה"ל לשעבר שניהל על פי חשד המשטרה הקולומביאנית את תעשיית הסקס ומסיבות החשק בהשתתפות קטינות מקומיות. על פי הפרסומים, שוטר מקומי סייע לזוהר והיה מעביר לו ולשאר הישראלים מידע על הכוונה של השוטרים לפשוט על המסיבות בטרם הפשיטה.

על פי החשד, זוהר נהג לנסוע במשאית גדולה עליה היה תלוי דגל ישראל תוך שהוא חמוש ברובה. בהמשך החקירה התברר שמעבר למסיבות בעיירת הנופש טגאנגה, זוהר דאג לארגן מסיבות זהות גם בקאסה בנחמין שבקרטחנה, ובבית המלון לורלס. באותן אורגיות המוניות, כך על פי החשד, השתתפו נערים ונערות מבתים עניים שקיבלו כל אחד בין 200 ל-400 אלף פסו "תמורת השתתפותם". המסיבות התרחבו בהמשך גם לקאסה יפתח והתקיימו בתדירות של אחת לשבוע.

"סוף הרשת של אסי מוש - השטן של טאגנגה": כותרת העיתון Semana השבוע

"עשינו טעות שלא עצרנו את אסי מוש כבר לפני שנה ואפשרנו לו לעזוב את המדינה. לא ידענו עד כמה עמוק הקשר שלו לכל תעשיית הניצול", הודה גורם בממשל הקולומביאני. "אנחנו במצוד אחריו וקרובים מאוד ללכוד אותו". על פי ההערכות בתקשורת הקולומביאנית, בידי האינטרפול מידע רב על מוש וההערכה היא שהוא מסתתר במקסיקו או בקוסטה ריקה תחת שם בדוי. עוד חושדים החוקרים כי מוש, ששהה שנים ארוכות בקולומביה, הפעיל מסיבות דומות במדינות אחרות בדרום ומרכז אמריקה.

תחת מבצע 'סדום' נבדק גם החשד כי מוש או מי מאנשיו היו מעורבים בחיסולו של הישראלי שי עזרן ביוני 2016 בשכונת 'סימון בוליבר' שבמדיין. החשד הוא שמוש ואנשיו ניסו לכאורה להשתלט על עסקי הנדל"ן של עזרן ולכן חיסלו אותו. על פי ההערכות, חברי הרשת הישראלים ובהם מוש, רכשו נכסים במאות מיליוני דולרים, בהם וילות יוקרתיות ועוד.

 

בידי החוקרים עדויות של עשרות קטינים וקטינות אשר הפלילו את הרשת הישראלית שמנתה כאמור 14 בני אדם. החשד העיקרי הוא שהרשת הענפה הפעילה כ-250 קטינים בין השאר גם בווילות מפוארות, יאכטות, חוות בהרים, בבתי מלון ובקאסות ברחבי המדינה. הרשת של מוש, כך על פי החשד,  גלגלה מילארדי פסו מדי שנה והרווחים שלה הגיעו לכחצי מיליארד פסו. בכסף הרב רכשו חברי הרשת בתים, כלי רכב מפוארים, אתרי נופש, אכסניות, בתי מלון ומסעדות במדיין, קרטחנה ובוגוטה. את מרבית נכסיו של מוש יחד עם הכספים הרבים, חילטו שלטונות קולומביה בחשד שהושגו באמצעות הלבנת הון.

בתחילת השבוע משטרת קולומביה והתובע כללי מטעם משרד המשפטים הוציאו אזהרה חד משמעית לכל בעלי בתי המלון בערי הנופש המועדות על קיום מסיבות מין מסוג כלשהו בשטחן. בכל הקשור לישראלים העצורים, משפטם צפוי להיפתח בקרוב והמשטרה המקומית טוענת כי צפויים מעצרים נוספים בפרשה.