View this post on Instagram

A post shared by Randall Slavin (@randallslavin) on

"באותו ערב היא לא הצליחה להסיט את המבט שלה ממסך הטלפון", סיפר קווין מור, בן זוגה של מרסדס גרבווסקי (המוכרת בתעשיית הפורנו בתור אוגוסט איימס), לעיתונאי החוקר ג'ון רונסון. "כל הזמן אמרתי לה 'בואי נתרחק מכל העניין הזה', והיא ענתה 'בסדר'. אחר כך היא הייתה נופלת לזה שוב. בשלב מסוים היא אמרה לי שהיא הולכת לחדר כושר ולהשתזף. התחבקנו, אמרתי לה שאני אוהב אותה, היא יצאה מהדלת ונעלמה".

"בערך שעה אחרי שהיא יצאה מהבית התחלתי לשלוח לה הודעות אבל היא לא ענתה", ממשיך מור בתיאור הלילה האחרון בחייה של איימס. "אני חושב שהתקשרתי אליה אלפי פעמים באותו לילה – מעולם לא הרגשתי פחד גדול כל כך עד לאותו רגע. בבוקר שלמחרת כבר התקשרו אלי מהמכון הפתולוגי".

האירוע הטראגי ששינה את חייו של מור התרחש ב-5 בדצמבר 2017, כשאיימס (23), שמה על פי החשד קץ לחייה. גופתה נמצאה בפארק קמרילו, אשר ממוקם צפון-מערבית לעיר לוס אנג'לס. חוקרים קבעו כי סיבת המוות הייתה חנק כתוצאה מתלייה. הידיעה הכתה גלים בכלי התקשורת וקרעה את תעשיית הפורנו לגזרים. תוך זמן קצר, אושיות מובילות בתעשייה החלו לטפח נרטיב לפיו איימס, אשר התמודדה עם בעיות נפשיות, הייתה קורבן לבריונות ברשת, ושהיא תלתה את עצמה בגלל שסירבה לעבוד עם שחקן Crossover (כלומר, גבר שהשתתף בהפקות פורנו של הומוסקסואלים) מחשש לבריאותה. כעת, שנה אחרי, נחשפים פרטים חדשים על חייה של כוכבת הפורנו הצעירה, אשר נותנים פרספקטיבה אחרת לתקרית האיומה – פרטים שמציירים תמונה הרבה יותר מטרידה בנוגע לגורלה הטראגי של אוגוסט איימס.

נקודת האל-חזור

רונסון מגולל בתחקיר המקיף שלו על מותה של איימס, אשר צפוי להיחשף בפודקאסט תחת השם The Last Days of August ("הימים האחרונים של אוגוסט"), כיצד מצבה הנפשי של השחקנית התדרדר משמעותית טרם התאבדותה בפארק קמרילו. העיתונאי סבור כי הסערה שהיא חוללה בטוויטר ב-3 לדצמבר בעקבות הסירוב שלה לעבוד עם שחקן ה-Crossover הייתה רק טריגר אחד מבין רבים אשר הכניסו אותה עמוק יותר ויותר לדיכאון ממנו לא הצליחה להתאושש. לטענתו, ניתן היה להבחין בהרעה במצבה הנפשי עוד בסצינת הסקס האחרונה שלה לצד כוכב הפורנו מרקוס דופרי.

"כשחושבים על זה, מה שניתן לראות על המסך זה את הרגע שבו היא החליטה למות", מספר רונסון. העיתונאי ניתח את התיעוד האחרון שלה בתעשייה וגורס כי ניתן לראות בבירור כיצד דופרי, אשר מוכר בסצינת הפורנו האמריקאית בסגנון הכוחני והדומיננטי שלו, חוצה את גבול הנוחות של איימס. בריאיון לאתר ה-NY Post, רונסון מספר כי הצפייה בסצינה הייתה הדבר הקשה ביותר שהוא נאלץ לעשות לאורך כל התחקיר שלו. "ניתן לראות את דופרי מזיז את איימס בכוח במהלך האקט המיני ומבהיל אותה באופן ברור", מספר רונסון. "מאוחר יותר, הוא אפילו לוקח את התחתונים שלה, מותח אותם על ראשה, מנענע אותה מצד לצד ואז טוחב אותם לפה שלה בכוח".

במהלך התחקיר רונסון הצליח להשיג את התכתבות של איימס עם אחת החברות הטובות שלה, בה היא מתייחסת לאקט המיני שלה עם דופרי. בשלב מסוים איימס שולחת הודעה ובה היא מתארת את יחסי העבודה האלימים עם דופרי וכותבת כי הוא "היה War Machine בכל הכוח". לטענתו של רונסון, מדובר בהפניה לשחקן הפורנו ולוחם ה-MMA לשעבר ג'ון "War Machine" קופנהאבר – אשר היה מוכר באופיו האלים על הסט ומחוצה לו. כיום, אותו קופנהאבר כבר יושב מאסר עולם בעוון תקיפתה של חברתו לשעבר, כוכבת הפורנו כריסטי מק.

האקט האלים בין דופרי לאיימס מעניק בסופו של דבר חיזוק לדבריו של רונסון ברגעיו האחרונים של הסרטון. רונסון מתאר כיצד ניתן לראות בתיעוד המלא של יום הצילומים את אחת מעובדות ההפקה מנסה לבסס עם איימס שיחסי המין שהיא קיימה עם דופרי היו בהסכמה, על מנת לפטור את חברת ההפקות מאחריות משפטית. "היא נראית מרוחקת, חלולה ואמוציונלית – זה נראה כאילו שהיא על סף דמעות", מספר רונסון. "העובדת שואלת אותה: 'התייחסו אלייך בסדר?'. כשהצ'ק עבור יום העבודה נמצא בידה, איימס מסתכלת אל תוך המצלמה ובקול שטוח ושקט היא עונה 'כן' בלקוניות".

6 שבועות מאוחר יותר, כוכבת הפורנו הצעירה שמה קץ לחייה. בינואר 2018, שלושה חודשים לאחר אותו יום צילומים, דופרי זכה בפרס ה-AVN (ההקבלה הפורנוגרפית לאוסקר) בקטגוריית "הפרפורמר של השנה".

"מה שראינו בסרטון הזה היה מזעזע", מוסיף רונסון. "זה היה הרגע בו איימס הגיעה אל נקודת האל-חזור. מהבחינה הזאת, הזעם שהיא חוללה בעקבות הסירוב שלה לעבוד עם גבר מתעשיית הפורנו הומוסקסואלית היה רק עוד רגע משלל רגעים קשים שעברו עליה - כפי שאחרים תיארו את זה בעבר".

"השילוב של נטיות אובדניות עם סמים ואלכוהול הוא קטלני מאוד"

אחד הנושאים הבוערים ביותר שצפו בעקבות מותה של איימס היה מצבה הנפשי בטרם התאבדותה. מיה קאליפה, כוכבת הפורנו לשעבר, התייחסה לדיווחים לפיהן איימס התמודדה עם הפרעה דו-קוטבית בריאיון לפודקאסט של לאנס אמרסטרונג ואמרה: "זה מקרה נוראי, כל כך חבל לי עליה. אתם לא אמורים לתת לנשים עם בעיות נפשיות לעשות דברים כאלה".

ישנן אינספור עדויות על כוכבות פורנו שפיתחו תלות באלכוהול והתדרדרו לשימוש בסמים במהלך התקופה שלהן בתעשייה – בין אם זו ג'נה פרסלי (שנהגה לצרוך קוקאין והרואין כדרך התמודדות עם המתחים בעבודה) או ג'נה ג'יימסון (אשר התמודדה עם התמכרות ל- OxyContin בשלב המאוחר של הקריירה שלה). במקרה של איימס, נשים אחרות מתעשיית הפורנו שעבדו בסביבתה טענו שהיא התמכרה לסמים ואלכוהול לאורך שנותיה האחרונות – ומשם המדרון היה חלקלק מאוד. מיה מורנה, כוכבת פורנו לשעבר תושבת ניו יורק, חשפה לפני מספר שבועות בערוץ היוטיוב שלה כיצד היא ראתה את איימס מזריקה הרואין במו עיניה. לטענתה, אחת הסיבות שכוכבת הפורנו הצעירה שמה קץ לחייה הייתה השילוב בין בעיותיה הנפשיות לתלות שהיא פיתחה בסמים ואלכוהול.

View this post on Instagram

A post shared by August Ames (@msmaplefever) on

"אם הייתם שואלים אותי למה היא מתה, אז הניחוש המושכל שלי היה זה", מספרת מורנה. "היו לה בעיות נפשיות לא מטופלות ונטיות אובדניות. היא מעולם לא טיפלה בשני הגורמים האלו. מעבר לזה, היא הייתה אלכוהוליסטית ונרקומנית. השילוב של נטיות אובדניות עם סמים ואלכוהול הוא קטלני מאוד".

מורנה סבורה גם כי חוקי ההגירה של ארה"ב היוו גורם שהגביר את המתח בחייה של איימס – ילידת קנדה. לטענתה, גורמים בתעשיית פורנו נוהגים לנצל את מעמדן של מהגרות ונשים שעדיין לא הסדירו את מעמדן במדינה כעובדות מן השורה (מה שמוכר בתעשייה בתור  Undocumented). "מפיקים וסוכנים של פורנו יעשו הכל כדי לנצל את נשים – ומהבחינה הזאת, נשים מהגרות הן מוחלשות מאוד", היא סיפרה. "הם מסוגלים לעכב תשלומים בגלל זה ואפילו לסחוט שחקניות אם צריך". מורנה חותמת את הווידוי שלה באמירה כי הנרטיב לפיו איימס שמה קץ לחייה בגלל העימות שלה בטוויטר עם שחקנים מתעשיית הפורנו ההומוסקסואלית הוא שערורייתי.

View this post on Instagram

A post shared by August Ames (@msmaplefever) on

האמת על התעשייה

בתקופה שלאחר התאבדותה של איימס, 4 שחקניות פורנו נוספות מצאו את מותן בדרכים כאלו ואחרות. חלקן ממנת יתר, אחרות נרצחו וכמה מתו בנסיבות מסתוריות. למרות זאת, תעשיית הפורנו ממשיכה לעבוד בכל הכוח ועל פי אתר האינטרנט Medium, שווי התעשייה הכחולה מוערך כיום בסביבות ה-97 מיליארד דולר – כל זאת למרות העדויות הנוראיות שקיימות עליה.

"לצרכנים של פורנו לא אכפת מהבעיות של התעשייה כי הם עסוקים מדי בהתמודדות עם הבושה שלהם מזה שהם צופים בזה", סיפר רונסון בהמשך הריאיון ל-NY Post. "הם לא רוצים לדעת איך נראים החיים של השחקניות והשחקנים האלו. הם לא רוצים להתייחס לאנשים האלו בתור בני אדם מהסיבות האנוכיות שלהם. ברגע שיותר אנשים ידעו יותר דברים על תעשיית הפורנו, כך היא תהפוך לפחות ופחות סקסית".