בית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקווה פסק לאחרונה כי אולם שמחות בדרום הארץ אשר הושיב בטעות את משפחת החתן בשולחן משפחת הכלה ישלם לבני הזוג פיצוי של לא פחות מ-8,760 שקל.

בני הזוג נישאו לפני כשנה וחצי באולם אירועים מפואר בדרום הארץ, ולטענתם נגרמה להם עוגמת נפש עצומה במהלך החתונה שמשפחת החתן הושבה בטעות על ידי עובדי האולם בשולחן משפחת הכל; דבר שיצר אי נעימות רבה ומתיחות בין שתי המשפחות. "בגלל הטעות השטותית הזו עובדי המקום נאלצו להקים מהכיסאות את משפחת החתן ולהעבירם לשולחנות אחרים. זה גרם למתח בין שתי המשפחות לעוגמת נפש ואי נעימות רבה", טענו בני הזוג.

לדבריהם, מנהלת האירוע החליטה לשנות על דעת עצמה את סדר הישיבה באולם מבלי ליידע את בני הזוג ובני משפחותיהם. עוד טענו בני הזוג כי בקבוקי אלכוהול יקרים שרכש אבי הכלה עבור אורחיו לא הוגשו להם מאחר ואותם אורחים נאלצו לשבת במקום אחר. ליקויים אחרים התייחסו לכך שהמלצרים ערכו שלושה סבבי חלוקת משקאות לאורחים, מגשי האלכוהול כלל לא הגיעו לרחבת הריקודים, וגם כשהזוג פנה לאחראים באולם בנושא הם לא זכו למענה. לטענת בני הזוג 8 אורחים נטשו את האירוע מוקדם מהצפוי עקב מחדלי עובדי המקום.

בעלי האולם האירועים, מנגד, הגישו לבית המשפט כתב הגנה בו הכחישו מכל וכל את טענות הזוג הטרי. לטענתם הם אינם מתערבים באופן סידורי הישיבה של האורחים באולם ואת כל שאר הטענות יש להפנות לזכיין החיצוני, לפחות בכל מה שקשור לחלוקת משקאות.

הרשם הבכיר אייל דוד, מי שדן בתיק, החליט לקבל חלק מהתביעה ופסק כי האולם ישלם לבני הזוג סכום של 8,760 שקל כפיצוי על המחדלים שהיו בחתונה. העקבות טענותיו של דוד, השופט השתכנע כי ההחלטה להושיב את משפחת החתן בשולחן משפחת הכלה גרמה לאווירה עכורה ולא נעימה שגרמה לאורחים לעזוב את האולם מבלי להשאיר מתנה לבני הזוג. עוד ציין השופט ציכי בעלי האולם בחרו שלא להזמין את מנהלת האירועים להעיד מטעמם, וראה בכך מחדל והחליט לקבל בסוף את גרסת התובעים ובני משפחותיהם.