ערב הסעדית עברה טלטלה רצינית לאחר שיורש העשר, הנסיך מוחמד בן סלמאן, הורה על מעצרם של 11 נסיכים, 4 שרים מכהנים ועוד עשרות שרים לשעבר, במסגרת מסע לחימה בשחיתות השלטונית. אתמול (ב') עדכנו אתכם שאחד מהעצורים האלה הוא הנסיך וואליד בן טלאל, שהוא במקרה גם המיליארדר הכי עשיר בערב הסעודית ואיש שידוע בחיי הראוותנות המוגזמים שלו. ועכשיו מסתבר שתנאי המאסר שלו לא שונים מכל הטוב שהוא רגיל אליו.

לפי כלי התקשורת המקומיים, בן טלאל נשלח למאסר - יחד עם כל שאר בכירי השלטון - במלון חמישה כוכבים חדש ומפואר: הריץ קרלטון היוקרתי, שפתח את שעריו בשנת 2011.

אז אם חשבתם שהנסיכים עוברים חקירות קשות, סובלים מעינויים וישנים על מיטות קרש - טעיתם בענק. במלון יש 493 חדרי אירוח, הכוללים 49 סוויטת מלכותיות גדולות ועוד 50 סוויטות קטנות יותר. העצורים יכולים ליהנות שם מספא לגברים בלבד, אולם באולינג, מסעדה איטלקית, מסעדה סינית ובופה 24/7.

על פי דיווח של עיתון הגרדיאן, עובדי המלון לא אישרו שהעצורים נמצאים שם, אך בשבת האחרונה הם סילקו את אורחי המלון שהיו במקום והעבירו אותם למקום אחר. בנוסף, באתר האינטרנט של המלון אפשר לראות הודעה בצד ימין בעמוד הראשי, בה נכתב "לאור נסיבות לא צפויות, האינטרנט של המלון וקווי הטלפון מושבתים עד להודעה חדשה".

הנסיך וואליד בן טלאל (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
היינו מעדיפים את הכלא שלו על הדירה שלנו בכל יום. הנסיך בן טלאל | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

ככל הנראה, העצורים ממשפחת המלוכה נשלחו לשם מתוך מחשבה שכלא רגיל הוא משפיל מדי עבורם ולא מתאים כל עוד החקירה נמשכת. העצורים שאינם שייכים למשפחת המלוכה, חיים בתנאי כליאה קצת יותר נוקשים מהם - עד כמה שיכול להיות קשה לחיות בריץ קרלטון. בניגוד לנסיכים, הם כולם נמצאים בחדר אחד ביחד וישנים על מזרנים.

כדי שלא תרחמו עליהם יותר מדי, הנה קצת תמונות ממה שהם זוכים לו בזמן הכליאה שלהם: