בשנה שעברה (1.7.17) נפתחו לראשונה חנויות קנאביס חוקיות בלאס וגאס, לאחר החלטת תושבי נבדה לאשר במשאל עם את הצעת החוק ללגליזציה. ב-9 מתוך 50 מדינות בארה"ב כבר אישרו לגליזציה, אך על פי החוק הפדרלי הרשמי של הממשל - קנאביס עדיין נחשב לסם מסוכן יותר מהרואין ואסור להחזקה ושימוש.

לפיכך חל איסור מוחלט על תושבי ארה”ב להוציא קנאביס ממדינות בהן זה חוקי, אפילו במקרה וגם מדינת היעד כבר אישרה לגליזציה. עם זאת נראה שגם בעיריית לאס וגאס מבינים את הבלבול שעלול להיגרם לתושבי ארה”ב ואולי בעיקר לתיירים, שירכשו קנאביס באחת החנויות בעיר ויעלו על טיסה עם מריחאונה – בין אם בכוונה או בטעות.

מהסיבה הזו, ולצורך כך, הותקנו בסוף השבוע האחרון בשדה התעופה בלאס וגאס, מתקנים ייעודיים לאיסוף קנאביס בדיוק עבור מי ששכח משהו בכיסיו.

בסך הכל הותקנו 10 מתקני איסוף, שכבר זכו לכינוי "קופסאות חנינה" מאחר והן מצילות את התושבים מפני התמודדות עם הרשויות הפדרליות במעברי הגבול ובבדיקות לפני העלייה למטוס. "קופסאות החנינה מיועדות לעזור לאנשים להקפיד על הנהלים", מסרה לרשת AP דוברת שדה התעופה.

אז נכון, מדובר ברעיון מעניין, אך הוא אינו מקורי, ומי חשבו עליו לראשונה כבר לפני כארבע שנים היו הרשויות בקולורדו - חלוצת הלגליזציה בארה”ב. אגב, האחראים על פינוי התכולה, אם תהיתם, הם לא השוטרים כי אם קבלן חיצוני המספק שירות זה עבור שדה התעופה.

>> הכתבה התפרסמה במקור באתר קנאביס