"אנשים חושבים שהרווחתי מיליונים בתעשיית הפורנו, והאמת היא שעשיתי בסך הכל 12 אלף דולר מההפקות בהן השתתפתי. לא ראיתי אגורה אחת יותר מזה אחרי שקטעתי את הקשר שלי עם התעשייה. הקושי למצוא עבודה לאחר מכן היה מפחיד".

אלו המילים אותן בחרה לפרסם מיה קאליפה בחשבון הטוויטר שלה בבוקר יום שלישי האחרון, וכיאה לכל יציאה של אושיית הרשת הבלתי נגמרת (קרוב ל-17 מיליון עוקבים באינסטגרם וכ-2.7 מיליון עוקבים בטוויטר), החשיפה הזו שלה התפשטה ברשת והפכה לאחד הסיפורים הוויראליים של השבוע.

עוקבינו האדוקים בוודאי זוכרים שכתבנו על קאליפה בעבר - ולא מעט; היא נולדה בלבנון בפברואר 1993, היגרה לארה"ב עם משפחתה בתחילת העשור הקודם, וסיימה את לימודי התיכון שלה בוושינגטון DC. כמה חודשים לאחר מכן היא כבר עברה לגור במיאמי, ושם, בשנת 2013, החלה לעבוד בתעשיית הפורנו.

קאליפה עבדה בתעשייה הכחולה במשך 3 חודשים לפני שעזבה אותה בטריקת דלת. למרות זאת, עד היום היא נחשבת לאחד האייקונים הגדולים ביותר בתעשייה, ואתר האינטרנט Vice הגדיר אותה בתור "סנסציה" באתר פורנהאב - שם היא נמצאת כבר שנים בחמשת השמות הפופולריים ביותר במנוע החיפוש של האתר (מקום 2 ב-2018) – למרות זאת, היא מדגישה שכמות הכסף שהרוויחה בתעשייה הוא זעום לעומת הסכומים שהיא עושה מהפרסום האדיר לו זכתה מאז עזבה את התחום.

 

View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

"חשוב לי להבהיר כי מעולם לא הבטיחו לי מיליונים וגם לא ציפיתי להרוויח סכום כזה", מספרת היום קאליפה. "הייתי מעורבת בהפקות פורנו במשך זמן קצר מאוד, אבל אותן הפקות התפשטו ברשת כמו אש בשדה קוצים. עד היום, חמש שנים אחרי, אני ממשיכה לככב בתעשייה, עובדה שמכעיסה אותי מאוד, וזאת אחת הסיבות שאנשים בטוחים שאני עדיין מככבת בסרטי פורנו".

"בני זונות, אתם תגרמו לכך שירצחו אותי"

קאליפה החליטה להיחשף לאחרונה בריאיון אינטימי שערכה עם הקואצ'רית מייגן אבוט, ובמהלכו היא חשפה כיצד הפופולריות שלה בתעשייה נסקה בשנת 2014 בעקבות סצינת מין שבה היא כיכבה בלבוש מוסלמי מסורתי (חיג'אב), סצינה שהפכה לאיקונית וגררה אלפי חיקויים מאז.

"ביום אחרי שהסצינה הזו פורסמה הכל פשוט התפוצץ", היא מספרת. "תוך שלושה ימים, חשבון האינסטגרם שלי עלה מ-400 עוקבים ל-200 אלף, ומשם זה היה כמו כדור שלג אחד גדול. חצי שנה מאוחר יותר היו לי כבר יותר מ-2 מיליון עוקבים וזה כבר היה הרבה אחרי שפרשתי. החשבון פשוט גדל וגדל וגדל – עד שהאקרים של דאע"ש פרצו לי לחשבון".

קאליפה תפסה בעל כורחה את תשומת ליבם של גורמים בארגון הטרור האיסלאמי לאחר אותה סצינה שנויה במחלוקת, אשר גרמה לה בסופו של דבר לפרוש מהתעשייה. "זאת הייתה נקודת מפנה עבורי", היא נזכרת. "אז התחילו להגיע איומי הרצח מדאע"ש והכל התפוצץ ברמה הגלובלית".

"זה הפך מהר מאוד לאחד הנושאים הכי טרנדיים בטוויטר והתפרסם בכל העולם. פתאום אני מגלה שאני לא יכולה לטוס למצרים, אפגניסטן או מדינות מוסלמיות אחרות, ובגדול המון מוסלמים נפגעו מהסצינה הזאת". קאליפה מגלה כי היא התקשתה להתייחס בתחילה לאיומי הרצח ברצינות, ולמעשה התגובה הראשונית שלה הייתה לעגנית למדי.

"הם ערכו תמונה שלי על גופה שערפו לה את הראש, כאילו הראש שלי היה זה שנערף, תחת הכותרת 'את הבאה בתור, חרפה לאיסלאם'", מספרת קאליפה (הקתולית הכלל). "שיתפתי את זה תחת הכותרת: 'עדיף את הראש שלי מאשר הציצים שלי - הם היו יקרים'. שבוע לאחר מכן מישהו שיתף בטוויטר תמונה של הדירה שלי במיאמי מהמפות של גוגל, ומעולם לא חשתי פחד גדול כל כך, גרתי במלון במשך שבועיים עד שהצלחתי לארגן את כל הדברים שלי ולעבור דירה. בשבילי, זה היה הרבה יותר מפחיד מאשר התמונה של הראש הערוף".

מאוחר יותר בריאיון נזכרה קאליפה ברגע בו סיפרו לה על הסצינה עם החיג'אב והיא הרגישה שייתכן שתצטער על זה. אגב, היא לא סתם חשבה לעצמה "כן, זה הולך להיות רע". ממש לא - המילים שיצאו לה מהפה באותם רגעים היו: "בני זונות, אתם תגרמו לכך שירצחו אותי".

 

View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

אחרי שעזבה את התעשייה, קאליפה הגיעה להסכם עם חברת ההפקות שהיא תמשיך לקבל מהם שכר כל עוד תשאיר קישורים לדפי האינטרנט שלהם בחשבונות המדיה שלה – עובדה שהייתה מעט בעייתית כשניסתה להתקבל לעבודה.

העיסוק שלה בפורנו היווה מכשול אדיר עבורה במישור התעסוקתי, אחרי שהיא צברה פער ריק של שלושה חודשים מהחיים בקורות החיים שלה. בסופו של דבר היא הצליחה להתקבל לעבודה במשרד עורכי דין, אבל המקום נסגר כחצי שנה לאחר מכן. וכך, ללא מקורות הכנסה, היא השאירה את הקישורים לאתרי פורנו בחשבונותיה ונאלצה להתמודד עם המציאות החדשה שהיא נזרקה אליה.

"כשהתחלתי לעבוד בפורנו, זה חיזק לי מאוד את הביטחון העצמי ונתן לי תחושה שאני שווה משהו", היא מספרת. "ברגע שהתחושה הזו נעלמה, הבושה החליפה אותה. בכל פעם שראיתי גברים מסתכלים עליי בצורה כלשהי, קיבלתי את התחושה שהוא ראה אותי ערומה. התחלתי להתלבש בצורה מרושלת, המעטתי לצאת למקומות ציבוריים ושנאתי שזיהו אותי ברחוב כי זה גרם לי להרגיש לא בטוחה. היו פעמים שאנשים ניגשו אליי ונגעו בי כי שהם חשבו שאני בסדר עם זה בגלל שהתפשטתי מול המצלמה. עד היום, אני שונאת שמסתכלים עליי, אני שונאת שפונים אליי, זה מפחיד אותי. אם יש לי הזדמנות להימנע מלצאת למקומות ציבוריים, אני אנצל אותה. מה אם אני לעולם לא אצא מהבית שלי? אין לי שום בעיה עם זה. אני מתה על הכלבים שלי".

הימים שאחרי מיאמי

אחרי העבודה במשרד עורכי דין, קאליפה עבדה במשך 8 חודשים בתור מנהלת חשבונות של חברת בנייה במיאמי, ובשלב הזה של חייה היא הגיעה לנקודת מפנה נוספת; היא עזבה את מיאמי לטקסס, במטרה לבנות את עצמה מחדש ו"לשנות את הנרטיב" כלשונה. למרות זאת, היא מצאה את עצמה נופלת בכל פעם לדפוסי ההתנהגות הקודמים שלה, ורצון לאישור מצדם של בני זוגה – מה שהוביל אותה לשורה של מערכות יחסים בעייתיות.

"הייתי בזוגיות עם גבר מסוים וכל הזמן מצאתי את עצמי זקוקה לאישור שלו", היא מספרת. "הייתי צריכה שהוא יגיד לי שאני יפה, אחרת חשבתי לעצמי שאני לא יפה. הייתי נותנת מעצמי יותר מדי, וכשלא קיבלתי מספיק בחזרה, הרגשתי מרוקנת רגשית. הייתי עצובה. זאת הייתה פשוט תקופה נוראית. אחרי שורה של מערכות יחסים לא טובות, התחלתי ללכת לייעוץ פסיכולוגי, ומשם יצאתי למסע בדרך להבין מי אני באמת, מה אני רוצה ובעיקר - מה אני מחפשת בגבר". כמה חודשים לאחר מכן, בקיץ 2018, קאליפה כבר מצאה את גבר חלומותיה.

View this post on Instagram

A post shared by Mia K. (@miakhalifa) on

כבר למעלה משנה שקאליפה מנהלת מערכת יחסים עם השף השוודי רוברט סנדברג, ונראה שהשניים בלתי ניתנים להפרדה. הם נוהגים לטייל ברחבי העולם, לבקר במסעדות ולהעלות סרטוני וולוג בערוץ היוטיוב הזוגי שלהם.

במרץ האחרון, השניים הדהימו את הגולשים ברשת כשהודיעו על האירוסים שלהם, זאת אחרי שקאליפה סיפרה בעבר כי אחרי ההתנסות שלה בתעשיית הפורנו, היא חששה שלא תמצא לעולם מישהו שיאהב אותה בגלל מי שהיא באמת ולא רק בגלל העבר שלה. היום, כבר מספיק שתציצו בחשבון האינסטגרם שלה כדי שסנדברג הוא בהחלט המיועד האמיתי. מזל טוב!