טקסי חניכה הם חלק בלתי נפרד מקבוצות, ארגונים וגופים שונים. חלקם עשויים להיות צבעוניים ו"שמחים", אחרים יכולים להיות משפילים, וחלק עלולים להיות אכזריים ומזעזעים במיוחד, כמו לדוגמה טקסי החניכה של כנופיות, קרטלים וארגוני פשע שונים.

בזמן שכנופיות ברחבי העולם נוהגות לשלב פרקטיקות אלימות ופשעים בטקסי החניכה שלהם, ישנם גם ארגונים שדורשים מהמגוייסים החדשים שלהם לבצע מעשים לא הגיוניים ודי בלתי נתפסים על מנת להוכיח את עצמם - מחטיפה, דרך אונס, ובמקרים מסוימים אפילו רצח. הנה כמה מטקסי החניכה המצמררים ביותר בעולם הפשע.

הביט דאון

View this post on Instagram

A post shared by Blog personale ⛓ (@pitos.one) on

הביט דאון היא אחת הפרקטיקות הנפוצות ביותר בטקסי חניכה של כנופיות ברחבי ארה"ב ודרום אמריקה. מדובר בכמה חברים ותיקים של הכנופיה שמתנפלים על המגויס החדש ומכים אותו באלימות בלתי נתפסת. במצב כזה, המגויס צריך לא רק לשרוד את המתקפה, אלא גם להוכיח שיש לו מספיק כוח בשביל להילחם בחזרה, אך כמובן שלא כל המועמדים שורדים את האתגר.

בשנת 2010, היה זה סטודנט מאוניברסיטת ארקנסו בארה"ב שפונה לבית חולים במצב אנוש אחרי שחווה ביט דאון מחברי כנופיית ה-Bloods. המתקפה ארכה כ-3 דקות לפני שהופסקה, ובשלב הזה הנזק כבר היה בלתי הפיך. הצעיר פונה עם חבלה קשה בראשו ומותו נקבע כשעה אחרי שהגיע לבית החולים.

ג'קט-אין

View this post on Instagram

A post shared by Rafael Ros (@iamros666) on

עוד פרקטיקה נפוצה על ידי כנופיות שונות בארה"ב היא גניבת מכוניות המכונה "ג'קט-אין". במקרה הזה המגויס ייאלץ להוכיח את עצמו בעיני הוותיקים ממנו על ידי גניבה של כלי רכב כלשהו, לרוב תחת איומי אקדח או אפילו במהלך שוד, ובמידה ויצליח במשימה הוא יזכה להיכנס ל"משפחה".

בשנת 2008 צ'ארלס בראון בן ה-17 נעצר אחרי שגנב רכב במדינת ניו יורק. על פי העדויות, בראון נכנס למכונית כשהוא חמוש באקדח ואיים לרצוח את כל מי שהיה בפנים אם לא ייצאו מהרכב. מאוחר יותר הוא הודה במהלך חקירתו שביצע את העבירה כחלק מתהליך החניכה שלו לכנופיית ה-Crips.

חטיפה

View this post on Instagram

A post shared by A. Flores (@__f_0_c_u_s__) on

חטיפה היא עניין שנפוץ בעיקר בקרב כנופיות בדרום אמריקה ומשפחות הפשע של מקסיקו, אך היא פופולרית גם בצפון אמריקה. בשנת 2011, חוזה קרוז והוגו טורס נעצרו אחרי שחטפו גבר תושב מדינת צפון קרוליינה במהלך שוד מזוין. לאחר מעצרם, התברר שהם עשו זאת במטרה להיכנס לכנופיית ה-Vatos Locos ההיספנית.

דוגמא קיצונית יותר לשיטה הזו היא אירוע שקרה במקסיקו בשנת 2013 כאשר חיילים מקומיים שחררו קבוצה של 165 אנשים, ביניהם גם נשים וילדים, אשר נחטפו על ידי פעילי קרטל שדרשו עבורם דמי כופר בשווי כולל של כמה עשרות מיליוני דולרים.

"טובות הנאה"

נשות הקרטלים (צילום: Diariodenarco, twitter)
נשות קרטל סינלואה | צילום: Diariodenarco, twitter

עולם הפשע אינו אקסקלוסיבי לגברים, אך נשים לרוב ימצאו את עצמן נדרשות לבצע טקסי חניכה אחרים - ולא פחות איומים. במקרים מסוימים, חברי הכנופיה ידרשו ממגויסת חדשה לקיים יחסי מין עם כל חברי הכנופייה הוותיקים בשביל להוכיח את עצמה.

אישה נמברד, חברת כנופיה לשעבר מלונדון, התייחסה לשיטה האכזרית בריאיון לאתר ה-Guardian וסיפרה: "נשים רבות מוצאות את עצמן שוכבות עם חברי הכנופיה בשביל לחזק את מעמדן בארגון או אפילו לזכות בייחוס טוב יותר מנשים אחרות".

אונס קבוצתי

חוקרים רבים הגדירו בעבר את הפרקטיקה הזו כשמועה או מיתוס בעולם הפשע. למרות זאת, לאורך השנים הם הזדעזעו לגלות שהיא אכן חלק בלתי נפרד מהמציאות של העולם התחתון. על פי הדיווחים, כמה מגויסים יכפו את עצמם על הקורבן כחלק מתהליך החניכה שלהם - לעיתים על חשבון שיטות חניכה אחרות (נניח הביט דאון).

תקיפה בסכין

View this post on Instagram

A post shared by Darine (@darinesoninkara) on

בדומה לשיטות החניכה האחרות, גם כאן המגויס יאלץ להוכיח את הנכונות שלו להיכנס לארגון על ידי תקיפה של קורבן חסר ישע. לעיתים התקיפות הללו יתחרחשו ברחוב וללא כל אזהרה מוקדמת, ובמקרים אחרים אפילו בזמן שיעור או הפסקה במהלך יום לימודים.

בשנת 2008 עצרה משטרת ניו יורק שלושה קטינים באשמת תקיפה בנסיבות מחמירות אחרי שחתכו בסכין יותר מ-12 תלמידים כחלק מטקס החניכה שלהם לכנופיית MS-13. על פי עדויות החוקרים, שלושת הנערים איימו על התלמידים וחלקם הגישו את זרועותיהם ברצון. אלו שהתנגדו רותקו לרצפה ונחתכו בכוח.

מבחן האש

View this post on Instagram

A post shared by CDMGPEEZO (@cdmgpeezo) on

כנופיות רחוב לעיתים יידרשו מהמגויסים שלהם לשרוף מקומות מסוימים כחלק מתהליך החניכה שלהם. בשנת 2011, עשרה נערים משוודיה הואשמו בהצתה אחרי שהדליקו פח אשפה וגרמו לשריפת ענק שהתפשטה ברחבי מרכז קניות שבקלמר בדרום המדינה. לאחר מכן, הם הודו שעשו את זה כחלק מתהליך החניכה לכנופייה ה-Berga Centre Gang.

מבחן האש לעיתים מוביל אפילו למוות, כמו במקרה שארע בשנת 2013, אז עצרה המשטרה בטקסס שני גברים בחשד לרצח אחרי שהציתו עובר אורח בשם קרלוס הרננדז. במהלך חקירת הפרשה, התברר שהם עשו את זה כחלק מתהליך החניכה שלהם לכנופיית ה-Black Disciples.

רצח

View this post on Instagram

A post shared by John Sevigny (@john_sevigny) on

הדרישה לרצוח אנשים יכולה לבוא בכל מיני צורות - מדרייב-ביי (ירי מרכב חולף) דרך חיסול של חבר כנופיה יריבה ועד לרצח של אדם זר לחלוטין.

בשנת 2004 בוב מארס נורה למוות על ידי שני נערים בני 16 ו-14 שניסו להיכנס לכנופייה מקומית באזור מדינת וושינגטון שבמערב ארה"ב. מארס, מורה בבי"ס בעיר קנוויק, נורה למוות ללא כל סיבה כחלק מתהליך החניכה של השניים.