"הייתי בטיול אחרי צבא עם עוד כמה חבר'ה ששירתו איתי ביחידה מובחרת בצנחנים. ואין כמו קולומביה כדי להתפרק מכל מה שעברתי בשירות הצבאי, כולל שירות בעזה וברמת הגולן. עשינו טיול לקבר של פאבלו אסקובר (מגדולי סוחרי הסמים) נכנסנו לקאסה 'בנחמין' בקרטחנה וחשבנו שהגענ לגן עדן", משחזר יואב (כל השמות בכתבה בדויים): "היו שם מסיבות מטורפות בווילה. סקס עם נערות צעירות כל הלילה. היו שם הבחורות הכי יפות והכי סקסיות שאתה יכול לדמיין לך בראש. במשך ימים לא יצאנו מהווילה. חיינו בתוך חלום. לא רצינו שייגמר. היה שם קוק ואקסטות חופשי. מימשתי כל פנטזיה בחיים, שבשום מקום אחר זה לא היה קורה לי. במשך חודש חיינו כמו קינגים. הבנות עשו עבורנו הכול".

סצינת מסיבות הסקס, הסמים והחשק בקולומביה, שבראשה עומדים עשרות ישראלים, עלתה לכותרות בשבוע האחרון בעקבות מעצרו של אסי בן מוש שבינתיים כבר גורש לישראל. ישראלי שחי בעשור האחרון בקולומביה ובבעלותו שני בתי מלון (קאסות) בכפר הדייגים טגנגה וקרטחנה. לפי טענות השלטונות בקולומביה הקאסות שימשו כמקומות לסחר בסמים, מסיבות חשק וסקס שבהם כיכבו ישראלים רבים שניצלו מינית צעירות ובהן גם קטינות. 

"אסי היה בורג קטן במכונה הזו. יש עוד הרבה קאסות בבוגוטה, בקאלי, במדיין, בקרטחנה, בג'ונגלים ובכל מיני איים בקריביים שישראלים מארגנים בהם מסיבות סקס מטורפות. זאת תעשייה שמגלגלת עשרות מיליוני דולרים בשנה", חשף אחד המשתתפים במסיבות שגר בקולומביה שנים רבות. "השלטונות פה סגרו בשנים האחרונות שלוש קאסות של ישראלים שארגנו מסיבות סקס כאלה. כבר הרבה זמן הישראלים נמצאים חזק מאוד על הכוונת של רשויות האכיפה בקולומביה, שרוצות לנקות את המדינה מתיירות מין".

גורם משטרתי בקולומביה אמר בריאיון לאתר חדשות מקומי, שבכוונת משרד המשפטים והמשטרה לעצור בקרוב ישראלים נוספים במדינה, "אסי הוא רק הסנונית, אין לנו כלום נגד ישראלים, כל עוד הם פועלים על פי חוקי המדינה". על פי אחד מאתרי החדשות הגדולים בקולומביה, El Teimpo, החקירה הסמויה נגד בן מוש, וכמה ישראלים נוספים שיש להם עסקים גם בטגנגה, בקרטחנה ובמדיו, החלה לפני כשנתיים, בעקבות תלונות של אזרחים שסבלו מהמסיבות, המכונות "רומבות".

את תיירות המין מכנים גורמי האכיפה "תיירות אדומה". כבר עשור שהם מנסים להילחם בה בכל אמצעי, ולפי הדיווחים שלהם בתקשורת המקומית, מי שמחזיקים בתואר המפוקפק כשולטים בתיירות האדומה - הם הישראלים. משרד המשפטים והמשטרה הפדרלית בקולומביה רואים בחומרה את הניצול המיני והסחר בסמים. הם רוצים לנקות את המדינה משניהם, למגר לחלוטין את תופעת תיירות המין ולהיפרד סופית מהתדמית שדבקה בהם עוד מימי פבלו אסקובר.

 "עצוב לראות חיילים ששירתו ביחידות מובחרות, מנצלים מינית נערות"

מסיבות הסקס הנצלניות הפכו חלק בלתי נפרד ממסלול הטיולים של החיילים המשוחררים שמגיעים לטיול בדרום אמריקה. ההערכות מדברות על לפחות עשר קאסות - וילות עם בריכות, שמשמשות גם כהוסטלים או בתי מלון - שבהן מתנהלות המסיבות. זה התחיל לפני למעלה מעשור ובשנים האחרונות זה הלך ותפס תאוצה. חלק מהמסיבות התפשטו בהמשך לקנקון במקסיקו ולריו בברזיל.

"הקאסה של אסי בטגנגה הייתה יעד מבוצר. יש שם כמה עשרות מאבטחים מקומיים ממש, כמו צבא מקומי, ששומרים על המקום מחשש לפשיטות משטרתיות וכדי לוודא שעבריינים מקומיים לא ייפגעו במטיילים הישראלים", סיפר גל ששהה במקום במשך כמה שבועות. "אי אפשר היה לחדור פנימה בלי אישור של אסי. שלושת הילדים שלו גדלו במקום. זה נמצא בכפר הדייגים הכי יפה באזור. כפר דייגים עני".

לפי El Teimpo, הקאסה של בן מוש בטגנגה כונתה על ידי הרשויות 'הבונקר'. היו לו 15 מאבטחים חמושים והמקום היה מרושת ב-12 מצלמות אבטחה. כפר הדייגים, בה נמצאת הוילה, ממוקם שמונה דקות מהעיר סנטה מרתה, יעד תיירותי נחשק על ידי הישראלים. "למקום הזה מגיעים הרבה מטיילים ישראלים והיפים ארגנטינאים", ממשיך גל. "אסי ושאר בעלי הקאסות יודעים מה קורה אצלם אבל באופן טבעי מתעלמים, כי זה מכניס להם המון כסף במושגים של מדינה ענייה כמו קולומביה".

השכר הממוצע בקולומביה נע בין 800,000 ל-100,000 פזו (השווים 1,20-1,000 ש"ח) והתושבים נמצאים במצב כלכלי קשה. המחירים הזולים של שירותי הסקס שהם מקבלים מצעירות ונערות מקומיות, מושך אלפי ישראלים מדי שנה. מחיר לינה בקאסות, כולל ארוחות בוקר או ערב, נע בין 35 ל-50 פזו. שירותי מין עם נערות ליווי מקומיות, שרובן מתגוררות בקאסות, נע בין 200 ל-250 פזו ללילה, לא כל סמים ואלכוהול.

"זה כמו מכון ליווי. חלק מהבנות שמגיעות מבתים עניים מתגוררות באותן קאסות, מנקות את החדרים ובערב עומדות ומחכות שהצעירים הישראלים יבחרו בהן. ברור שיש פה ניצול מיני. חלק מהישראלים אפילו התחתנו עם בחורות מקומיות והביאו אותן לישראל", סיפר גל. ומה השיטה להשאיר את התיירים שם כמה שיותר? גל מספר ש"יש כמה צעירים ישראלים שעובדים בקאסות והם דואגים להביא אוכל למשתתפים במסיבות, שלא יוצאים מהקאסות במשך ימים שלמים".

ישראלי נוסף טוען כי הישראלים מנצלים את המקומיות, שחלקן במצב כלכלי קשה, כדי לרתום אותן לתעשיית הזנות ומסיבות הסקס במדינה. "זה עצוב לראות חיילים משוחררים, ששירתו ביחידות מובחרות, מנצלים מינית נערות ובחורות מקומיות שעוסקות בלית ברירה בזנות", הסביר ישראלי שלדבריו נמנע מהמסיבות האלו, "כואב הלב לראות את הבחורות הללו מנוצלות מינית".

לדבריו, עשרות ישראלים יוצאי יחידות קרביות, שחלקם עבדו כמאבטחים אישים של בעלי חברות בארץ ובעולם, מצויידים באקדחים ובגז מדמיע, דואגים לאבטח את המסיבות כדי למנוע פשיטות של בלשי משטרה.

אסי בן מוש (צילום: יוטיוב\TV NORTE SANTA MARTA)
הקאסה של בן מוש, שם נערכו המסיבות | צילום: יוטיוב\TV NORTE SANTA MARTA

המקומיים מבצעים, הישראלים מנהלים

"חלק גדול מבעלי הקאסות דואגים לשחד שוטרים או בלשים מקומיים כדי שיעלימו עין ממה שקורה במסיבות. מי שלא משחד אותם מסכן את המשכן. הכול פה נע סביב הכסף", אומר רון ששהה כמה חודשים בקאסות. "במקרה של אסי, לדעתי הוא עלה לשלטונות על העצבים. אני יודע שהיו במשך שנים המון תלונות של כפריים על כך שהמסיבות והישראלים בטגנגה פוגעים להם באיכות חייהם, ושהם לא יכולים לישון בלילות. יש לישראלים שם רע בקולומביה. כל עוד המסיבות היו על אש קטנה אף אחד לא עשה מזה עניין, אבל כשזה גלש לעוד מקומות ובווליום גבוה, שהפריע לתושבים ופגע בשמה הטוב של קולומביה, אז המשטרה החליטה לעשות לזה סוף".

בכל מסיבה כזאת יש די.ג'י שמשמיע מוסיקה ישראלית-מזרחית עכשוויות וטרנס כדי לחמם את האווירה והיא מושכת בין 50 ל-150 איש והביקוש רק הולך וגובר, בעיקר באזור קרטחנה. חלק מהישראלים המנהלים את הקאסות הרחיבו אותן ובנו עוד חדרים ובריכות כדי לעמוד בביקוש.

"כל לילה יש מסיבה נון סטופ. זה יכול להימשך משמונה, תשע בערב ועד שש בבוקר", מספר גל, "מי שמגיע מוקדם או ישן בקאסה זוכה להשתתף במסיבה. יש לפעמים אורגיות, אין קווים אדומים. אתה יודע איך תתחיל את המסיבה, אתה לא יודע איפה תסיים אותה".

כל קאסה מתוחזקת על ידי 20 עד 40 עובדים מקומיים, בפיקוח של הבוסים הישראלים - אשר שותפים גם במסעדות, מועדוני לילה, דיסקוטקים ופאבים. העובדים המקומיים דואגים להביא למקום צעירות עבור שירותי מין, מספקים סמים ואלכוהול, מזמינים אוכל ממסעדות, מנקים ומתחזקים את המקום.

תיעוד המעצר של בן מוש (צילום: חדשות)
אסי בן מוש מגורש מקולומביה | צילום: חדשות

בן מוש אולי יצא מהמשחק, אבל יש לו מתחרים

מסיבות אחרות מאורגנות אחת לשבועיים על ידי הישראלים ב"פינקה" - חוות בג'ונגל בצפון המדינה, ביאכטות לאורך חופים הגובלים עם הקריביים, באיים סמוכים, והן נמשכות בין יום לשלושה ימים רצופים. צעירות מקומיות המכונות "מאמאות" אחריות לספק את האוכל לחוגגים במשך כל ימי המסיבות.

מעצרו וגירושו בסוף השבוע של בן מוש, המכחיש בשלב זה את החשדות נגדו וטוען שמדובר בעלילה, תוך החלטה לחלט את רכושו ולמנוע ממנו להיכנס למדינה בעשר השנים הקרובות, ממחישים עד כמה רשויות האכיפה בקולומביה החליטו להילחם עד חורמה בתיירות המין. בן מוש, המיוצג על ידי עו"ד איתן און, טוען שהוא איש עסקים לגיטימי ושכל הדיווחים נגדו שקריים ומופרכים לחלוטין ושהוא יוכיח את חפותו.

גורמים ישראלים המכירים את סצנת מסיבות הסקס טוענים, כי ייתכן מאוד וישראלים אחרים המתחרים בבן מוש דאגו להלשין עליו לשלטונות כדי להרחיקו מהמדינה ולהשתלט על הענף כולו.

"אני בכלל לא שולל את האפשרות הזו. יש תחרות גדולה בין הישראלים על ליבו של התייר הישראלי, אם זה בתחום המלונאות, הטרקים, טיולי ג'יפים וכלה במסיבות החשק. אין שם אהבה גדולה, ייתכן ומישהו הלשין למשטרה על אסי ואולי אפילו שילם למישהו לגרש אותו מהמדינה", גילה ישראלי המתגורר בקרטחנה, "יש לישראלים עסקים שמגלגלים מיליוני דולרים בשנה, ויש ביניהם באופן טבעי מלחמת עולם".