תושבת חיפה הגישה בימים האחרונים תביעת גירושים יוצאת דופן לבית הדין הרבני בעיר נגד בן זוגה אותו כינתה "הקמצן", אחרי שמנע ממנה להתחמם בתנורי חימום חשמליים במהלך הימים הקרים של השבועות האחרונים - כל זאת כדי לחסוך כסף.

בני הזוג (בשנות ה-30 לחייהם) נישאו לפני כשלוש שנים ובמהלכן הביאו לעולם בת אחת. לדברי האישה, בכל שנה שעברה מאז שמיסדו את יחסיהם היא גילתה כי בעלה הפך לקמצן בצורה חולנית - דבר הפוגע לטענתה באופן ישיר בבריאותה ובבריאות בתה.

"בעלי קמצן ברמות בלתי הגיוניות. מדובר בעניין שגובל בחוסר שפיות; הוא מונע ממני להשתמש בתנורי חימום חשמליים בגלל הפחד מחשבונות חשמל גבוהים, אז אני והבת הקטנה שלנו קופאות מקור. הוא החרים את התנורים והוציא אותם מהבית", קבלה האישה. "הוא החל לקצץ בהוצאות המים, אוסר עליי להתקלח יותר מפעם אחת ביום בנימוק שמדובר בבזבוז מים, והשיא היה כאשר הוא אסר עליי להשתמש ביותר מדי במלח בבישול כי לטענתו זה מגביר את הצימאון וגורם לשתייה מרובה יותר ולרכישת יותר משקאות קלים".

View this post on Instagram

A post shared by ring_5 (@ring5253) on

בלית ברירה נאלצה האישה לשכור את שירותיה של עו"ד שרין סולן והגישה נגד בן זוגה תביעת גירושין לבית הדין הרבני בעיר. "בעלי מפעיל בביתנו תכנית קיצוצים ואני לא יכולה לחיות אתו יותר", טענה האישה. "לא ייתכן שאני והבת שלי נקפא מקור ולא נאכל כמו שצריך, ובנוסף הוא יעמוד לי בצד עם סטופר כדי לבדוק כמה זמן אני מתקלחת".

הבעל הגיש כתב הגנה בו ביקש מהדיינים לדרוש מאשתו לפתוח בהליך של שלום בית. "אשתי מפריזה בטענותיה. נכונה העובדה שאני חוסך בהוצאות השוטפות של הבית - אבל זה רק בגלל שאני חושש שיפטרו אותי מהעבודה", טען הבעל.

האישה מצדה סירבה לשלום בית ותובעת מהדיינים לכפות על בעלה מתן גט באופן מיידי. תביעתה של האישה נידונה בימים אלה ותוצאותיה צפויות להתקבל בקרוב.