ביום שישי האחרון (24.6) התקיים דיון נוסף בעניינו של גיל פרג, הישראלי שמואשם כי רצח את אמו לילי פרג ודודתו פרחיה סרוסי בעיר מנדוזה שבארגנטינה בחודש ינואר האחרון. הדיון בסוף השבוע נקבע לבקשת סנגוריו של פרג שביקשו לקבל גישה לכספו של מרשם שחולט ביום בו נעצר.

הסכום אותו מבקשת התביעה לשחרר הוא כ-15 אלף דולר, 7,000 פסוס (כ-560 שקלים) במזומן, ועוד סכום רב ולא ידוע של כסף ישראלי. עורכי דינו של פרג טוענים כי בנוסף ישנו סכום של כ-2,500 אירו ש"נעלמו" שלא היו מביתו של פרג ביום מעצרו. השופט בדיון, אדוארדו מרטרנרה, הזכיר כי כבר קבע בדיון הקודם כי אם אכן הכסף יועבר לפרג העניין ייעשה בצורה הדרגתית. 

למרות פסיקתו של השופט, צוות הגנה התעקש וביקש לשחרר באופן מיידי סכום של 850 אלף פסוס (כ-68 אלף שקלים), וסכום נוסף של 100 אלף פסוס (כ-8,000 שקלים) לטובת כיסוי הוצאות המשפט. עורכי דינו של פרג טענו כי הם אינם יכולים לעשות שימוש בכסף עד שייקבע סופית האם פרג מסוגל לנהל ולקבל החלטות הקשורות לכספים שבבעלותו.

כאן המקום להזכיר כי אותו צוות הגנה שמעוניין לשחרר את כספו של פרג מוביל אסטרטגיה מאוד ברורה בה הם טוענים כי מרשם אינו כשיר לעמוד לדין ו"משחקים" על אי שפיותו. 

אל הדיון בשישי האחרון נכנס פרג שוב ביללות חתול רמות, נראה לא מחובר, וכלי התקשורת המקומיים התעסקו בעיקר במראהו החיצוני. "גיל פרג נראה מוזנח מתמיד", נכתב באתר elsol.com.ar. "למרות הקור בארגנטינה, הוא ממשיך להסתובב יחף ובמכנסיים קצרים, ונראה מוזנח עוד הרבה יותר מאז הפעם האחרונה בה נראה בציבור".

"אני נמצא בדיכאון עמוק ויכול להתאבד בכל רגע נתון", אמר פרג לשופט בדיון כשאר נשאל אם יש לו משהו להוסיף. "אני מדוכא כבר חודשיים ולא יכול לחשוב על שום דבר אחר חוץ מהמוות. כל יום שעובר אני מאבד שליטה על הגוף שלי ואם המצב ימשיך כך אני מתכוון להתאבד".

בהמשך פיגש פרג מהשופט שיעבירו אותו לבית חולים פסיכיאטרי בהקדם, שם ייבחנו אותו מומחים כי הוא "לא יכול לבלות יום נוסף בתוך הכלא וממש חושש לחייו". כאמור, בתום הדיון הועבר פרג לבדיקות רפואיות, הוחזר לכלא, וכעת ממתינים עורכי דינו להחלטת השופט בנוגע להפשרת סכומי הכסף הגדולים שנלקחו ממנו בעת מעצרו.