משטרת קולומביה ורשויות האכיפה והמשפט במדינה הדרום האמריקאית סימנו בתקופה האחרונה את הישראלים המעורבים בניהול המסיבות בקאסות ובפינקות בקרטחנה וטגנגה כיעדים למעצר ועם מטרה אחת ברורה: לסכל ולמגר את התופעה שהובילה לסערה תקשורתית גדולה במדינה. בשבועות האחרונים אנחנו עוקבים כאן ב-mako גברים אחרי מסיבות הסקס והסמים והתנהלות הישראלים המארגנים אותן, וכן את העובדה ששלטונות המדינה מנעו מכמה ישראליים שמעורבים בניהול המקומות להיכנס לקולומביה והוגדרו על ידי רשויות ההגירה כאזרחים לא רצויים.

"הישראליים שמעורבים בארגון מסיבות סקס וסמים נמצאים על הכוונת של השלטונות במדינה כבר תקופה", טוען ישראלי שהשתתף באחת המסיבות הגדולות שנערכו לאחרונה בקאסה בנחמין בטגנגה. "יש מעקבים אחרי אותם ישראלים, כולל רישומים, ובמידה והם מגיעים למסקנה שאתה 'עוסק בתחום' הם מגרשים אותך מהמדינה. היו כמה ישראלים, מעבר לאסי מוש, שגורשו מהמדינה בשקט מבלי לעורר רעש תקשורתי ולדעתי זו רק ההתחלה. גורמי השלטון מגיעים לקאסות מדי יום לבדוק מה קורה. נגמרו החגיגות".

לפני מספר ימים הייתה אמורה להיערך אחת המסיבות הכי גדולות בקולומביה, ואולי אפילו בדרום אמריקה; אחת לשנה נערכת מסיבה בה מעורבים לכאורה גם סקס וסמים בקאסה בנחמין שבטגנגה בהשתתפות מאות ישראלים. למסיבה מגיעים תקליטנים מישראל, סמים רבים זורמים למקום לכאורה, ועל פי החשד חלק מהעובדים במסיבה היו מוכרים אותם לבליינים כהכנסה צדדית.

"מדובר במסיבה הכי גדולה של השנה. היא נמשכת שלושה ימים מטורפים והזויים, מוזיקת טראנס, מוזיקה ישראלית, בעיקר ים תיכונית, והמון מסיבות בריכה. זה משהו שלא קיים בשום מקום אחר בעולם. הרבה חיילים משוחררים שרוצים להתפרק אחרי השירות הצבאי הקשה", מגלה אחד המשתתפים במסיבה. "העובדים מוכרים סמים חופשי למי שרוצה, וכמובן שמגיעות לשם גם נערות ליווי, בלי זה אי אפשר - זה חלק מהמסיבה: סקס וסמים. ברור שהשלטונות ידעו כל השנים על המסיבות אבל הם פשוט לא עשו כלום. הם התעלמו ועצמו עיניים. השוטרים באזור קיבלו להערכתי שוחד של אלפי דולרים כדי לא להפריע למהלך המסיבות הקודמות".

(הבליינים עוזבים את המסיבה אחרי הפשיטה המשטרתית. צילום: צילום מסך מתוך אינסטגרם)

למסיבה השנה הגיעו מאות ישראליים מכל רחבי דרום אמריקה וגם מישראל. כל אחד מהם שילם סכום מטורף במושגים של קולומביה; 650 שקל שכוללים חדר לישון בו וכניסה למסיבות. "מדובר בכרטיס כניסה בלבד. זה סכום של משכורת חודשית ויותר בקולומביה. זה לא כולל את הסמים והסקס עם נערות הליווי - על זה משלמים בנפרד", סיפר אחד המשתתפים. "למארגנים לא ממש הזיז כל העניין של המשטרה המקומית שהחליטה להילחם בתופעה הזו - הם באו לעשות כסף על חשבון הבליינים". המסיבה, שזכתה לשם "הבנג'פסט", הייתה אמורה להימשך כאמור כשלושה ימים בווילה ענקית בטגנגה.

"אלו היו שלושה ימים של שכרון חושים. ממש ככה. סמים, נערות ליווי ומוזיקה אלקטרונית. זה נמשך לתוך הלילה, והלאה לבוקר. לא ישנים, רק חוגגים. משלמים על אוכל, אלכוהול ומים", סיפר משתתף אחר במסיבה.

אז איפה נכנסה המשטרה בכל החגיגה הזאת?

א': "ביומיים הראשונים הכול היה סבבה לגמרי. שום משטרה לא הגיעה, לא הפריעו לנו. כולם היו בסטלה. אבל ביום השלישי התחיל הבלגן".

 

בצהרי יום רביעי האחרון, בעיצומו של היום שלישי למסיבה, כשהצעירים עוד חוגגים בקאסה על כל המשתמע מכך, פשטו על המקום עשרות שוטרים וחיילים שהפתיעו את החוגגים והמארגנים שנראו המומים לגמרי. "השוטרים פשטו עם כלבים על כל המתחם של קאסה בנחמין. הם חיפשו סמים בחדרים. זרקנו סמים מהחלונות וכל מה שאפשר להעלים כדי שלא יעצרו אותנו. היו כאלה שקפצו מהחלונות וברחו לעיירה", משחזר א'. "היינו מופתעים לגמרי. אמרו לנו שהשוטרים פה 'מכורים' ושהם לא יפריעו למסיבה. הכי מבאס זה שכל אחד שילם 650 שקל ולא נהנה בכלל כי הרסו לנו את המסיבה". חלק מהבליינים והאחראים למסיבה תוחקרו על ידי השוטרים ונכון לכרגע לא ידוע על מעצרים. על פי דיווחים בתקשורת המקומית בפשיטה נתפסו 140 מנות אקסטזי "ירוק", 40 מנות אקסטזי "ורוד", 38 מנות קוקאין, 20 גרם של סם מקומי בשם "פריקו", 168 מנות MDMA ועוד.

חלק מהבליינים פנו למארגנים בבקשה לקבל את כספם בחזרה אבל הם סירבו בתוקף. כתוצאה מסגירת המסיבה, ישראליים רבים נאלצו לברוח לתוך העיירה ולחפש לעצמם אכסניות או מלונות. "היינו צריכים לחפש מוניות כדי שיסיעו אותנו לעיירה. פשוט היינו זרוקים על הכבישים. השוטרים תפסו אותנו אשכרה עם המכנסיים למטה. היינו צריכים לקחת מהר את הציוד מהחדרים ולברוח. יש ישראליים שנשארו בלי חדרים", מספר א'.

(צילום מסך מתוך פייסבוק)

כמה מהישראליים שהשתתפו במסיבה זעמו על המארגנים שסירבו להחזיר להם את הכסף וטענו שהם התעשרו על חשבונם. "לא מספיק שישנו באורוות מלאות בעכברים, 16 איש בחדר, עכשיו גם אין לנו איפה לישון. כל טגנגה מלאה בישראלים שמחפשים מקום לשים בו ראש. זו הייתה ממש אכזבה. ציפינו להרבה יותר. אני מרגיש שעשו עלינו קופה", אומר ד', משתתף אחר במסיבה.

כמה מהבליינים הישראלים העלו פוסטים זועמים ברשתות החברתיות על הרס המסיבה, ואחת הגולשות הטיחה בהם דברים קשים מאוד. "לא מבינה למה ציפיתם... הרי כל הרשת מלאה בכתבות שבקולומביה בודקים את הישראליים בציציות. זו בטח לא מסיבה לשם שמיים כדי שלחיילים המשוחררים שלנו יהיה קצת כיף. כל הקאסות בקולומביה הן מסחטת כסף אחת גדולה. תמשיכו לעוף על הטיול שלכם", כתבה הגולשת בזעם.

חלק מהמשתתפים מתכוונים לחזור לקאסה בימים הקרובים ולדרוש את כספם בחזרה מהמארגנים, וככל הנראה משטרת קולומביה מתכוונת לבצע עוד פשיטות בימים הקרובים.