קרלוס קירוש, עוזר המאמן לשעבר של מנצ'סטר יונייטד ומאמן נבחרת הכדורגל של איראן, דורש מ-FIFA שלא לאפשר לליונל מסי לשחק במונדיאל הקרוב; במהלך ריאיון לאתר האינטרנט של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל, המאמן הפורטוגזי אמר על כוכב הכדורגל הארגנטינאי שהוא עד כדי כך מוכשר, שהאנושיות שלו מוטלת בספק – ועד שהיא תוכח, אסור לתת לו לעלות על המגרש.

"תמיד אמרתי שמסי הוא שחקן יוצא מן הכלל", אמר קירוש בריאיון."הוא לא מהעולם הזה". מאמן הכדורגל הפורטוגזי התייחס בריאיון לשער של מסי בדקה ה-90, אשר הדיח את נבחרת איראן מהמונדיאל ב-2014. לטענתו, אם מסי היה אנושי, אז "לא היה לו את הרגע המופלא הזה תוך כדי המשחק".

קירוש מספר שלמרות ההפסד לארגנטינה בטורניר, הוא לא יצא מהמשחק הזה בתחושה שלילית. "בזכות רגעים כאלה אני יודע שכדורגל הוא ענף הספורט הטוב ביותר בעולם", מספר קירוש. "וזה אפילו עוד יותר מיוחד כשזה קורה בגלל שחקן שלא צריך לעלות על המגרשים עד שיוכיחו שהוא באמת אנושי".

עושה רושם שבטורניר הקרוב השחקנים של קירוש יהיו קצת יותר שלווים, כי הם הוגרלו בבית "קל יותר" (שימו לב למרכאות) בהשוואה לקודם. השחקנים יתמודדו עם נבחרות מרוקו, ספרד ופורטוגל על הזכות לעלות לשלב הנוקאאוט. רק נזכיר שנבחרת פורטוגל זכתה ביורו האחרון והקפטן שלה, כריסטיאנו רונאלדו, הוא אחד השחקנים הכי טובים בעולם – אבל לפחות הוא האנושיות שלו לא מוטלת בספק.