View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

בזמן שכולנו מתמודדים עם הקיץ הקשוח ומתפללים שאוגוסט יעזוב כבר, מתברר יש ישראלית אחת שכמעט ולא מרגישה את הקיץ הישראלי, מטיילת מסביב לעולם, מרוויחה יפה, ובגדול הפכה בשנה האחרונה לשם מוכר במיוחד - בעיקר מעבר לים. את אביטל כהן אתם כבר מכירים?

אם השם הזה מצלצל לכם מוכר, בטח נתקלתם פה לפני פחות משנה בכתבת המגזין שערכנו איתה, כשעוד ספרה "רק" 1.3 מיליון עוקבים באינסטגרם, והתמקמה במקום הרביעי במצעד הישראליות הכי נעקבות באפליקציה הפופולרית אחרי גל גדות, בר רפאלי ונטע אלחמיסטר.

אבל מתברר שדברים גדולים קורים בחייה של כהן, ובחודשים האחרונים היא עקפה את אלחמיסטר, הקפיצה את מספר העוקבים שלה ל-1.7 מיליון (אלחמיסטר עדיין נושפת בערפה עם 1.6 מיליון), ובגדול עשתה היסטוריה קטנה שהרגישה לנו כמו הזדמנות נהדרת לבדוק מה התחדש בחייה של אחת הישראליות הכי מוכרות בעולם, וזו שכאן בארץ כמעט ולא זוכה לפרסום המטורף לו היא זוכה ברשתות החברתיות. 

אביטל, ברכות! עקפת את נטע אלחמיסטר באינסטגרם 

"כן, שמתי לב לזה. קודם כל זה כיף, בלי קשר לסיטואציה. בגלל שאנחנו במדינה קטנה זה כיף להצליח. אין לי איזו תחרות איתה, ואני לא משווה את עצמי לנשים אחרות בארץ כי לכל אחת יש תוכן שונה, ועדיין, זה ממש כיף לעלות למקום השלישי, הרביעי או החמישי". 

את מכירה את נטע אישית, אתן בקשר? 

"האמת היא שאין בינינו קשר בכלל. אין לי כל כך  קשר לבנות אחרות בארץ שמחזיקות בהמון עוקבים. אני לא מאלה שהולכות להשקות, ומי שמכיר אותי יודע שאני אוהבת את שקט והפרטיות שלי. בחשבון שלי אני משתפת רק את מה שאני בוחרת לשתף. בחיים האמיתיים, במציאות, אני לא מתלהבת  מאינסטגרם או מדברת על זה ביום יום. אנשים שמכירים אותי לא יודעים שיש לי כל כך הרבה עוקבים - זה נטו עבודה".

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

מה השתנה מאז כתבת המגזין אצלנו? 

"בזמנו עשיתי תכנית אימונים בארץ ועכשיו אני עושה אותה עם חברה גדולה מחו"ל. הם בונים אפליקציה שמבוססת על תוכנית האימונים שלי והיא תהפוך להיות בינלאומית. עשיתי אותה בארץ עד עכשיו ואני הולכת לשווק אותה בחו"ל כי יש לי קהל גדול מאוד שם". 

יש תוכניות לעשות דברים חוץ מזה? טלוויזיה? דוגמנות

"התוכנית היחידה שהייתי הולכת אליה היא המירוץ למיליון, לא אעשה תוכניות טלוויזיה שהן פולשניות לחיים שלי. בקרוב אני נוסעת לארצות הברית כי יש לי המון צילומים. האמת היא שבקושי יצא לי להיות בארץ לאחרונה כי אני טסה המון. בינתיים קניתי דירה להשקעה בפתח תקווה". 

אשכרה הצלחת לקנות דירה? 

"כן, זה כסף ממש טוב. באינסטגרם יש אמנם המון בנות עם המון עוקבים, אבל צריך לדעת לעשות עסקים ואיך להפוך את זה לכסף. אני עובדת עם המון חברות שמשלמות לי הרבה כסף ללבוש את הבגדים שלהם. זה החלום של כל בחורה - גם נותנים לך בגדים וגם משלמים לך על זה.  אני כל הזמן חושבת איך לפתח את זה".

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

כולם יודעים מי זו נטע אלחמיסטר בישראל. למה זה לא אותו דבר איתך לדעתך? 

"נטע הרבה יותר מוכרת בארץ, היא עשתה קמפיינים ויש לה סוכן. היא תפסה את המשבצת הישראלית. לעומת זאת אצלי, אנשים בטוחים שאני לא גרה בארץ או שאני לא ישראלית. החברות שאני עובדת איתן הן לא חברות ישראליות". 

ויש חברות ישראליות פנות אלייך? 

"כן, יש כאלו שפונות. יש משהו בפרסום לקהל הישראלי שאני קצת פחות אוהבת. להיות חשופה כל כך לאנשים בארץ זה פחות נעים מאשר להיות חשופה לקהל בחו"ל. תהיה לי הרבה פחות פרטיות, כי אם אני הולכת להתאמן אז יבחנו אותי כל הזמן ואני אוהבת שיש לי את השקט שלי, לפחות פה בארץ". 

אז את חוששת שאם תתפרסמי בארץ תאבדי את האנונימיות?

"כן. אנשים בארץ הרבה יותר ביקורתיים. שייקרה לי מה שקרה למריה דומרק, בחורה שמאוד הצליחה באינסטגרם, עבדה טוב והתנפלו עליה. על הדבר הכי קטן נתפסים עליך, מאוד מחפשים בארץ על מה לדבר. כשאת לא עושה כסף אז ניחא - אבל כשזה העסק שלך זה משהו אחר. עשיתי הרבה כסף, אני טסה הרבה ואני לא רואה את זה כמשהו שלילי". 

View this post on Instagram

A post shared by AVITAL COHEN (@avital) on

יש משהו שלא תעשי לעולם?

"אני לא אצטלם בעירום. יש בנות מחו"ל עם המון עוקבים שהן מאוד חשופות וכמעט לא תראה תגובות שליליות אצלן. אבל בארץ זה נתפס אחרת לגמרי. כולם מחפשים להגיד פוטושופ, מחפשים משהו רע להגיד. היום אני מתעלמת מזה לחלוטין, יוצא לי להיכנס ולראות תגובה שלילית, זה משהו שלא נעים לראות". .

"צריך להיות מאוד חסין, עם עור של פיל ולא להסתכל. כי כל מילה קטנה יכולה לפגוע. אני מרגישה שאני חסינה, כי זה פחות אנשים מהארץ. יש תגובות של בנים מפגרים או של ילדות קנאיות, יש הרבה מאוד ישראליות שמבקשות ממני עזרה ומפרגנות, וחשוב לי לעזור להן, ויש אנשים שהיד שלהם יותר קלה על המקלדת. נורא חשוב לי שאנשים שיעקבו אחרי יאהבו את התוכן שלי, ולא שיעקבו אחרי רק כי הם רוצים לחפש מה לא בסדר".  

אם מספר העוקבים הוא מדד להצלחה, היית רוצה שיכירו אותך לפחות כמו את נטע אלחמיסטר? 

"יש הבדל ענק. נטע עובדת כדוגמנית הרבה יותר מאשר באינסטגרם. יש לה מנהל בין הטובים בארץ, אבל אני לא אוהבת את העבודה עם מנהל, פחות מתחברת לזה, ובכללי לדוגמנות. אני אוהבת ספורט ופיטנס, ואם אלך לתכנית טלוויזיה או אעבוד עם סוכן - אז יבנו לי תדמית טלוויזיונית וזה ישתנה. אני עובדת שמעניינים אותי, באפליקציה שלי, עובדת בלהגשים את עצמי ולא בלהתפרסם. אולי בהמשך השנה ארצה להיכנס לעניינים, אבל אני לא אתאבד על זה". 

אבל אז לא יבואו כל הטוקבקים הרעים בעברית?

"אני לא פוחדת מזה, כל דבר יגיע בזמן שלו. אני חושבת שבניתי את עצמי בצורה כזאת שאנשים יודעים מי אני. אני לא ארצה עכשיו להיכנס לתוכניות ריאליטי חושפניות. אני רוצה שיכירו אותי בזכות הסיפור שלי ובזכות מה שעשיתי. אני חיה, יש לי את העבודה שלי, הטיולים שלי, אני לא כובלת את עצמי ועדיין חושבת איפה אני יכולה להתפתח".

"אני בסך הכל בת 24, ועשיתי דברים שבני 40 עוד לא עשו. אני תמיד יכולה להתפרסם או לעשות דברים אחרים, אבל המקום שלי כרגע מאוד טוב לי, ובסופו של דבר זה הכי חשוב - אני יכולה לעשות קמפיינים או ריאליטי, אבל זה לא יעשה אותי מאושרת. הכי חשוב זה לעשות מה שאוהבים ולהתקדם".