אנחנו כאן במאקו גברים אוהבים מאוד לכתוב לכם על טרנדים חדשים בחדר השינה ולפעמים גם על פונקציות חדשות שאולי לא הכרתם. עכשיו, אנחנו רוצים לדבר אתכם פחות על משהו שקשור לאקט עצמו ויותר בכל מה שקשור לעניינים שמגיעים אחריו. רגע אחרי שבאתם על סיפוקכם.

לורנס סיגל, פסיכולוגית קלינית ומטפלת זוגית, התייחסה לאחרונה לאקטים פוסט מיניים בריאיון לאתר האינטרנט Men's Health. "הרבה אנשים מוצאים את עצמם שוכבים במיטה אחרי שקיימו יחסי מין וחושבים: 'מה אני עושה עכשיו?'", מספרת סיגל. "ובכן, ישנם המון דברים שניתן לעשות, הן מבחינה פיזית והן מבחינה פסיכולוגית. לא הרבה מבינים את זה, אבל יש הרבה פעולות שניתן לבצע שיכולות לסייע לכם בגיבוש עם בנות הזוג" – להלן 8 דברים שאתם יכולים (ואף רצוי) לעשות אחרי הסקס:

 

דכאון אחרי סקס
בתמונה: גבר חושב על נקודות לשיפור ושימור | צילום: shutterstock | Hugo Felix

1. להיפטר מהקונדום

ככל הנראה האקט הכי לא סקסי בחדר השינה, - אבל כזה שהוא בלתי נמנע. סיגל מספרת שהרבה גברים לא חושבים על כך, אבל הדרך שבה הם בוחרים להיפטר מהקונדום שלהם אומרת עליהם הרבה מאוד דברים. "ראשית כל, בחיים אל תורידו את הקונדום מיד אחרי ותזרקו אותו על הרצפה", היא אומרת. "רצוי לעשות את זה בשירותים בצורה דיסקרטית. כמו כן, אם אתם זורקים אותו לפח, רצוי שלא להשאיר שום זכר לקיומו. אף אחד לא רוצה לראות את השק המשומש הזה על הבוקר".

2. לכבד את הפרטנרית שלכם

אם כבר הלכתם לזרוק את הקונדום, אז רצוי לעבור במטבח ולהביא איזה נשנוש נחמד לבת הזוג שלכם – או לפחות בקבוק מים. "זה נחמד מאוד להציע לפרטנרית שלכם לשתות אחרי קיום יחסי מין", מספרת סיגל. "הרי בשלב הזה כנראה ששניכם די צמאים לא? אגב, רצוי להיות מתחשבים ולתת לה לשתות קודם – אתם יודעים, נימוס וזה".

3. להשתמש במגבת

סיגל מסבירה שניקיון הוא חלק בלתי נפרד מטקס הסיום. לטענתה, רצוי להציע לבת הזוג מגבת בשביל לנקות את עצמה. שוב, מתוך נימוס והתחשבות, כדאי לתת לה לעשות את זה לפניכם. "המחווה הזאת יכולה להיות משמעותית מאוד בגיבוש מערכת היחסים שלכם", היא מספרת. "זאת עוד דרך להראות לה שאכפת לכם". כמו כן, רצוי להשתמש במגבת בשביל לכסות את האזור הרטוב על הסדין – ז"א: איפה שמרוכזות כל ההפשרות. דוחה אבל חשוב.

4. ללכת לשירותים

כן, גם אתם. אולי תופעתו לקרוא זאת, אבל רצוי ללכת לשירותים אחרי כל אקט מיני – ואם מתאפשר, אז גם לפניו. "מתן שתן אחרי סקס מוציא את כל הבקטריות שהצטברו בתוך השופכה במהלך יחסי המין", מספרת סיגל, "חשוב להדגיש כי הבקטריות האלה עלולות לגרום לכם לזיהומים במערכת השתן. חשוב מאוד להתנקות אחרי האקט. אם מזדמן לכם גם להתנגב עם מגבונים לחים - בכלל מצוין".

5. לנקות את העזרים שלכם

השתמשתם בצעצועי מין? מצוין. עכשיו תלכו לנקות אותם. עוקבים אדוקים של המדור שלנו יודעים שכבר יצא לנו להתעסק בתופעה המצערת של גברים שמזניחים את התחזוקה של צעצועי המין שלהם (מה שיכול לגרום לדלקות במערכת השתן וכל מיני זוועות אחרות). אם אתם משתמשים בעזרים ידניים, קרי צעצועים ללא מנוע שעשויים ממתכת, סיליקון או זכוכית, אז ניתן לעקר אותם במים רותחים – ממש כמו שעושים ביצה קשה. היה ויצא לכם להשתמש בעזר מכני - רצוי להעיף מבט בחוברת למשתמש ולנקות אותו על פי הוראות היצרן.

6. לדבר

אחרי האקט המיני רצוי לדבר מעט על מה שקרה ביניכם לפני כמה דקות – מעין פורום כזה עם נקודות לשיפור ולשימור. כן, מדובר בשיחה קצת מוזרה, אבל חשובה מאוד בשביל מערכת יחסים תקינה מבחינה מינית. דרך טובה להתחיל תהיה לשוחח על ההיבטים החיוביים של האקט, ומשם לגעת גם בדברים שפחות הסתדרו. 

7. להתכרבל

סיימתם לקיים יחסי מין? מצוין. אל תקפצו ישר מהמיטה ותרוצו לשירותים. "הזמן שאחרי הסקס הוא רגע מושלם בשביל להירגע ביחד", מספרת סיגל, "אתם יכולים להתכרבל או סתם להסתכל אחד על השנייה. אם אתם חייבים ללכת לשירותים, לכו על זה, אבל תנסו לפחות להראות איזו כוונה לחזור למיטה".

8. או שלא...

חשוב להדגיש כי סטוצים ואקטים חפוזים הם גם לגיטימיים ולא כל דבר צריך להוביל למערכת יחסים ארוכת טווח. אף על פי כן, רצוי שלא לקום ולברוח מיד אחרי האקט. הדרך הטובה ביותר היא להבהיר כי אין כל כוונה להישאר לישון. "אם אתם מתכוונים ללכת ולא להישאר במהלך הלילה, זה בסדר", מסבירה סיגל, "אבל אל תרוצו החוצה מיד אחרי. תנסו להשקיע לפחות קצת זמן ביחד, לפני שאתם עוזבים בצורה מכובדת".