"תשמע, ותשמע טוב, כי אני עומד מאחורי המילים שלי; אסי מוש לא קשור בכלל לכל ההאשמות ההזויות על סחר בקטינים לצורכי זנות בקאסות שלו בקולומביה. הרשויות שם מחפשות לערוף לו את הראש רק כדי שלא יחזור למדינה. הבעיה הכי גדולה שלו היא שהוא התחיל להתבלט, 'לתפוס תחת', לדבר לא יפה לשוטרים וקצינים שהוא שיחד בטאגנגה ובקרטחנה והתעמת איתם שלא לצורך. הוא עשה טעויות של טירון". 

"אסי הרים ראש. הוא חשב שהוא אל צ'אפו או פבלו אסקובר. מסיבות הסקס והסמים בווילות שלו עשו רעש והפריעו לתושבים המקומיים. במקום לשמור על שקט תעשייתי ולחכות שהרעש יחלוף הוא חשב שהוא יוכל לעשות מה שבא לו ושילם מחיר יקר מאוד. אני מעריך שהוא הפסיד מאז שגורש מיליוני דולרים, והיום הוא משלם את מחיר השחצנות והגאווה". הדובר: ש', שותף וחבר לשעבר של אסי מוש אשר הספיק לברוח בזמן מקולומביה וחזר לישראל לפני גל המעצרים של מקומיים וישראלים שנחשדים בסחר בסמים, ניצול קטינות לצורך זנות, וחברות לכאורה ברשת של סחר בבני אדם.

"אני מודה כל יום לבורא עולם שעזבתי את אסי וברחתי משם בזמן, אחרת גם אותי היו עוצרים, למרות שתכלס לא עשיתי שום דבר לא חוקי", מספר ש'. "איך אני אמור לדעת מה הגיל של אותן צעירות שהגיעו לבלות בקאסות? הרי הן עושות ניתוחי סיליקון בכל הגוף ומציגות תעודות זהות מזויפות שמראות שהן לא קטינות. אם יחליטו שם לבסוף להוציא נגד אסי צו מעצר בינלאומי זה יהיה מטורף".

זה היה שבוע קשה לישראלים בקולומביה; זה התחיל בבקשה בהולה של רשויות האכיפה במדינה לסייע לה בהשגת מידע על פעילותו של מוש בחשד לכאורה לסחר בקטינים לצורכי זנות, ובמידה והדברים יוכחו הוא עלול להיעצר ולהיות מוסגר לקולומביה. כמה ימים לאחר מכן התפוצצה פרשה נוספת כאשר שלושה ישראלים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם נעצרו בפשיטה משטרתית בקרטחנה בחשד שהיו חלק מרשת גדולה שעסקה בשיווק "חבילות תיירות מין" לתיירים תוך כדי שהם דואגים "לארגן" קטינים וקטינות למסיבות סקס בבתי מלון, קאסות ועל יאכטות ששטו מול חופי הקאריביים. כעת, אנחנו חושפים כאן פרטים נוספים על מעורבות הישראלים בשיווק חבילות הסקס, ובניצול מיני לכאורה של נערים ונערות קולומביאניים, כמו גם קטינים וקטינות שהוברחו מוונצואלה השכנה שסובלת בימים אלה מעוני מחפיר ומצב חברתי מזעזע.

מפרטים חדשים שמתפרסמים בתקשורת הדרום אמריקאית מתברר כי בראש הרשת עמדה אזרחית קולומביאנית שזכתה לכינוי "מאדאם"; אותה "מאדאם", כך מתברר, היא אישה בשם ליליאנה קמפוס שדאגה יחד עם חברי הרשת להדפיס קטלוגים בהם הופיעו תמונותיהם של כ-250 קטינים וקטינות בגילאי 13-18 שנוצלו מינית והשתתפו באורגיות המוניות ומסיבות סקס פרטיות עליהן שילמו ובהן השתתפו תיירים מגרמניה, איטליה, ארצות הברית וישראל. פואלו, דוגמנית לשעבר בת 42, הייתה אחראית על פי החשד על גיוס הקטינים כשחלק מהישראלים שנעצרו היו שותפים שלה ברשת.

"היא הייתה עושה מעין חזרות לנערות יום לפני ההשתתפות במסיבות המין כדי שיידעו כיצד ללכת ולהתנהג כמו דוגמניות עם התיירים - חלקן היו תלמידות תיכון. היא הונתה את הנערות כאשר אמרה להן שהאודישנים נועדו לצורך השתתפותן כדוגמניות מסלול ואופנה", סיפר בכיר במשטרת קולומביה. "היא סיפרה שתעזור להן בהשגת דרכונים זרים לצורך קידום הקריירה שלהן כדוגמניות באירופה, אבל בפועל היא טמנה להן פח ולקחה מהן את המסמכים והדרכונים שהיו ברשותן כדי למנוע מהן לברוח תוך כדי שהיא כופה עליהן לקיים יחסי מין עם תיירים מכל רחבי העולם".

השוטרים שעצרו את קמפוס גילו בטלפון הסלולרי שלה סרטונים שבהם היא נראית מסיעה את הנערות למסיבות הסקס כשהיא משמיעה להם מוסיקה לטינית ומנסה להעלות את מצב רוחן, ועוד סרטונים קשים יותר בהם נראות הצעירות באקטים מיניים עם תיירים על יאכטות לחופי הקאריביים (הסרטונים הגיעו למערכת mako אך אנחנו נמנעים מלפרסם אותם כדי לשמור על כבודן של הנערות המצולמות).

על פי החשד, עבור כל קטין או קטינה גבתה קמפוס סכום של 1,040 דולר מהתיירים (רובם אירופאים) עבור כל אקט מיני בו השתתפו הנערים והנערות. הקטינים שהשתתפו במסיבות בעל כורחם קיבלו תשלום של 340 דולר בלבד. בנוסף דווח גם על נערות שהוברחו מוונצואלה ואולצו לקיים יחסי מין ללא תמורה בנימוק שזה עוד שלב לקראת הפיכתן לדוגמניות צמרת. שמו של אסי מוש נקשר לפרשה אחרי שלמשטרת קולומביה הגיעו דיווחים (כך על פי התקשורת המקומית) כי חלק מהמסיבות המדוברות נערכו לכאורה בווילות אותן ניהל מוש (כמו קאסה בנחמין לדוגמה) בקרטחנה וטאגנגה. 

"החשד הוא שאסי מוש ואנשיו ארגנו חבילות סקס עם קטינות בקאסות שלו. בזמנו טאגנגה הייתה עיירת דייגים שלווה מאוד והיום יש בה המון מועדונים ובתי זונות", צוטט גורם במשטרת קולומביה. "אנחנו מנהלים 14 חקירות שונות שנוגעות לאנשים ששיתפו פעולה לכאורה עם מוש ואנשיו. אנחנו יודעים שבקאסות הללו נערכו לא פעם מסיבות לא חוקיות עם קטינים וקטינות".

תמונת הדרכון של אסי מוש כפי שפורסמה בתקשורת הדרום אמריקאית

התפוצצות פרשת תיירות המין בקרטחנה התרחשה לאחר עדותה של אישה קולומביאנית בשם "אלמה" אשר התראיינה לתחנת רדיו במדינה לפני כמה חודשים וחשפה את המעורבות של הישראלים בשיווק חבילות אונס ותיירות סקס תוך כדי ניצול קטינים. הראיון עם אלמה הוביל לסערה גדולה ברחבי קולומביה והצליח להפתיע את רשויות האכיפה במדינה אשר מאז אותו ראיון פתחו בחקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים, ומאז תחילתה נעצרועשרות מעורבים בפרשה, כולל ישראלים כאמור, זאת למרות שגורמים בשגרירות ישראל בבוגוטה העלו חשש כי ייתכן ומדובר בפייק ניוז ובחשד לאנטישמיות כלפי ישראלים - הרי שבפועל התברר כעת ששלטונות קולומביה ככל הנראה צדקו בהאשמותיהם.

על פי הדיווחים שמגיעים ביומיים האחרונים מקולומביה, שני ישראליים בשם "סאמו" ו"ליעד" היו בקשר עם אותה "מאדאם", ועל פי החשד השניים היו למעשה הזרוע הביצועית של מוש שהפעיל אותם בשלט רחוק כדי לא לאבד את נכסיו מאחר ונאסר עליו להיכנס לקולומביה. כמה עבריינים ישראלים שניסו להיכנס לקולומביה כדי להשתלט על עסקיו של מוש גורשו מהמדינה לאחר שהתברר כי הגיעו לעסוק בפשיעה. קמפוס עצמה נחקרה במשך שעות אבל הכחישה את מעורבותה בניהול הרשת. למרות זאת, לחוקרים יש די ראיות לטענתם שכוללות תמונות וסרטונים שנתפסו ומפלילים אותה, כשהעונש המקסימלי על העבירות בהן היא נאשמת יחד עם שותפיה הישראלים יכול להגיע ל-37 שנות מאסר.

ליליאנה קמפוס (צילום: וואטסאפ)
ליליאנה קמפוס בכלא בקולומביה בתמונה שהופצה בוואטסאפ ביממה האחרונה | צילום: וואטסאפ

דיווח נוסף מהימים האחרונים בתקשורת הקולומביאנית אשר לא אומת באופן רשמי מתייחס לעובדה שמשטרת קולומביה הגישה לאינטרפול בקשה לעצור את אסי מוש ולהסגירו לידיה. החשד הוא שהישראלים העצורים ניהלו את העסקים מטעם מוש, והיו אחראים על הפעילות בחוות אשר בג'ונגלים ובהוסטלים בהם תיירים קיימו יחסי מין עם קטינים וקטינות. ככל הנראה הרשויות מתכוונות לעצור ישראלים נוספים שהיו מעורבים בפרשה החמורה.

"אם זה נכון זו רעידת אדמה. אבל אני אומר לך שוב - לאסי אין כל קשר לניצול קטינים לצורכי זנות. זה שקר", מספר חבר לשעבר של מוש, "הם סתם מחפשים להפליל אותו בגלל שהוא לא היה מוכן לוותר על העסקים שלו במדינה". בעיירה טאגנגה, מפקד תחנת המשטרה המקומית, קולונל גוסטבו ברדוגו, הורה לסגור חנויות לממכר אלכוהול ואסר על מכירת סמים כדי להילחם בתופעה של מסיבות הסקס. לפני כשלושה חודשים הוא אף פרץ עם אנשיו לאחת הווילות שבהן נערכה מסיבת סמים וסקס בה השתתפו מאות ישראליים והפסיק אותה כשהישראליים מקללים אותו ואת שוטריו. כך למשל על קאסה בנחמין שבקרטחנה ושייכת למוש הוצא צו סגירה כבר בנובמבר 2017 אבל המקום המשיך לפעול.

הדיווח על הפשיטה בקאסה בנחמין בסוף השבוע שעבר. צילום מתוך: El Universal

נכון לעכשיו שוטרי משטרת ההגירה בשדה התעופה אל דוארדו aבבוגוטה ממשיכים לבדוק כל ישראלי שנכנס למדינה ובמידה והוא נראה להם כחשוד אשר הגיע להשתתף במסיבות סמים וסקס או מחזיק בעבר פלילי הוא מעוכב מיידית לחקירה ומגורש מהמדינה. "אין לנו כלום נגד הישראלים והם מוזמנים לטייל וליהנות מהמדינה שלנו, אבל יש פה חוקים והם צריכים להתנהג כמו כל אזרח אחר בקולומביה. הם לא מעל החוק ומי שיפר את החוקים ייעצר, יועמד לדין ויגורש", סיכם גורם רשמי בקולומביה.