סיפורו של ההילר הברזילאי המפורסם ובעל השם העולמי ז'ואאו טישיירה דה פאריה, מסעיר את דרום אמריקה בחודש האחרון לאחר שהוא הואשם בתקיפה מינית של מאות נשים. על פי הדיווחים של כלי התקשורת בדרום אמריקה, הרשויות במדינת גויאס שבמרכז ברזיל דרשו לעצור אתדה פאריה לאחר שהצטברו נגדו למעלה מ-200 עדויות על תקיפה מינית.

דה פאריה, אשר מוכר ברחבי העולם בתור "ג'ון האלוהי", הוא הילר שפועל בעיר המקומית אבג'ניה ומפעיל במקום מרכז רפואי אלטרנטיבי. מאות אנשים פוקדים את המרכז שבבעלותו באמונה כי דה פאריה ירפא אותם בטכניקות הייחודיות שלו אשר כוללות ניתוחים פולשניים ללא הרדמה ומפגשי מדיטציה. יצויין כי לדה פאריה אין הכשרה רפואית ורבים ביבשת הדרום אמריקאית טוענים כי הוא נוכל, זאת למרות שלא מעט ממאמיניו טוענים כי הוא הצליח לרפא אותם ממחלות חשוכות מרפא.

"ג'ון האלוהי" זה לפרסום עולמי אחרי שהופיע בתוכניתה של אופרה ווינפרי בתחילת העשור, ומאז המרכז שלו הפך למוקד משיכה עבור ברזילאים ותיירים רבים - כמו גם עמוד השדרה המרכזי של הכלכלה המקומית בעיר בה פעל. הכל השתנה בשבועות האחרונים לאחר שהואשם על ידי זהירה מאוס, צלמת ממוצא הולנדי, בתקיפה מינית חמורה.

זהירה מאוס סיפרה על ההטרדה שעברה לטענתה בתוכנית האירוח שמשודרת בערוץ הברזילאי Globo TV, ומאוחר יותר הציגו עורכי התוכנית את עדויותיהן של 12 נשים נוספות אשר טענו כי ההילר תקף אותן מינית. החשיפה התכנית הפופולרית הובילה לגל תלונות חסר תקדים של מאות נשים אשר פנו לרשויות המקומיות וטענו כי דה פאריה תקף גם אותן במשכנו הפרטי בזמן מפגש ריפוי פרטי. נכון לעכשיו, 258 נשים שונות פנו לרשויות המקומיות וטענו כי ההילר תקף אותן מינית והעידו נגדו.

דה פאריה מצדו מכחיש את כל ההאשמות שמיוחסות אליו וטען כי הוא ישתף פעולה באופן מלא עם הרשויות. מאוחר יותר כינס דה פאריה מסיבת עיתונאים מחוץ למרכזו והודיע: "אחים ואחיות יקרים, אני מודיע לאלוהים שאני כאן אתכם. אני רוצה לשתף פעולה עם גורמי האכיפה ואני נתון בידי החוק. 'ג'ון האלוהי' עדיין חי!". למרות ההאשמות החמורות נגדו והסערה העצומה בברזיל, מאמינים רבים של ההילר דחו את ההאשמות נגדו ואף תקפו פיזית כתבים ואנשי תקשורת שפקדו את המרכז לטובת סיקור הפרשה.