בר בן סעדון ויובל מוצפי, מי שמוכרים יותר בתור "שודדי הטודו בום", נפרדו לאחרונה באופן סופי למרות התכנון להתחתן בתוך כתלי בית הכלא בו יושב בן סעדון אחרי שנדון ל-11 שנות מאסר על סדרה של מעשי שוד.

כזכור, סעדון (28) ומוצפי (21) נעצרו לפני כשנה וחצי בחשד שהיו מעורבים ב-12 מעשי שוד חמורים של סניפי בנק בראשון לציון ובחולון. סעדון ומוצפי הכירו באמצעות חברים קרובים במהלך מסיבה וניהלו רומן סוער שבעקבותיו התארסו ואף תכננו לערוך חתונה מפוארת באולם שמחות יוקרתי בשפלה. על פי העדויות השניים תכננו להשקיע באירוע למעלה מ-100 אלף שקלים. "התחלנו לברר כמה תעלה לנו חתונה", שחזר בן סעדון בפני חוקרי משטרת מרחב איילון. "כבר בהתחלה ביקשו מאיתנו 110 אלף שקלים לא כולל כל התוספות. מדובר היה בהמון כסף".

כדי לממן את החתונה החליט סעדון לקחת הלוואה בשוק האפור בסכום של כ-100 אלף שקלים עליה התחייב להחזיר ריבית של 60 אלף שקלים תוך שלושה חודשים וכן הלוואה בנקאית של כ-50 אלף שקלים. אלא שמוצפי ובן סעדון, אשר באותה תקופה התגוררו בדירה שכורה, בזבזו על פי החשד את כל ההלוואות על רכישת קוקאין, בגדי מותגים, רכישת קטנוע, תכשיטים ומוצרי קוסמטיקה, ארוחות גורמה במסעדות יוקרתיות, ואפילו רכשו כלב מסוג פומרניאן בסכום של 10,000 שקלים וטסו לחופשות פוטוגנית בזנזיבר ובפירנצה .

בשלב מסוים החליטו השניים לדחות את חתונתם, ומהר מאוד הבינו שהדרך הקלה מבחינתם להחזיר את החובות לשוק האפור ולעבריינים מהם לווה סעדון את הכסף תהיה באמצעות שוד בנקים. בשלב מסוים מוצפי אף איימה על בן סעדון שאם לא ידאג "להביא כסף, היא תיאלץ לעבוד כרקדנית במועדון חשפנות.

"היינו בחובות כבדים ובר לא עבד באותה תקופה. הוא ישב בבית, אז אמרתי לו שאני הולכת לעבוד כחשפנית ב'פוסיקט' או כנערת ליווי כדי שנשלם את הכספים שאנחנו חייבים ולכסות חשבונות מים, חשמל ושכירות", גילתה מוצפי לחוקרי המשטרה. בן סעדון מצדו התנגד בתוקף להצעתה של מוצפי. בהמשך שיתף בן סעדון את מוצפי בהחלטתו לשדוד בנקים כדי לכסות את חובותותיהם, ומוצפי, שהסכימה על פי החשד לתכנית, שימשה כ"קצינת מודיעין" כאשר אספה את כל המידע הנדרש על רמת האבטחה בבנקים השונים.

חופה מאחורי הסורגים

בסך הכל שדד בן סעדון 11 בנקים ושלשל על פי החשד לכיסיו כ-400 אלף שקל כשהוא משתמש באקדחי 'גלוק' מזוייפים. במהלך השוד הוא נהג תמיד להרגיע את הפקידות ולהיות מנומס כלפיהן, ובאחד המקרים אף פנה לפקידה בבנק ואמר לה: "הבת שלי חולה בבית. אני צריך בשבילה כסף, אל תבכי. שיהיה לך חג שמח".

הכינוי לו זכו בן סעדון ומוצפי, "שודדי הטודו בום" (על פי שירם של סטטיק ובן אל תבורי) ניתן להם על ידי חוקרי המשטרה אחרי שבן סעדון שלח למוצפי הודעה בסיומו של שוד גדול שביצע וכתב לה: "מאמי, עשיתי הרבה כסף . יצאתי עם ארגזים ואני בדרך הביתה. טודו בום". בשוד ה-12 שלו בן סעדון כבר  נעצר על ידי שוטר תנועה שבו נתקל ביציאה מהבנק ושרשרת מעשי השוד של הזוג הגיעה לסיומה.

במהלך חקירתו בן סעדון לקח על עצמו את כל התיק כשהוא מנסה למנוע כל פגיעה בזוגתו. מוצפי מצד שני טענה כי בכלל לא ידעה שבן זוגה שודד בנקים. "אם הייתי יודעת שבר הולך לשדוד בנקים הייתי מדווחת על כך למשטרה", סיפרה לחוקרים. "לפעמים ידעתי שהוא עושה דברים לא חוקיים ומסוכנים אבל לא ידעתי בדיוק מה". לדבריה, היא עודדה אותו לצאת לעבודה בגלל שישב בבית בחוסר מעש, ומסיבה זו אמרה לו שהיא מוכנה למכור את גופה כדי שלא ייאלץ לגנוב על מנת להחזיר את חובותיהם.

מוצפי הכחישה ששידלה את בן סעדון לשדוד: "אני בת 19, נראה לך שאני יכולה לשדל גבר בן 26? אמרתי לו שאני נגעלת ממה שהוא עשה". בסופו של דבר בן סעדון הועמד לדין, הודה במעשים שיוחסו לו ונגזרו עליו 11 שנות מאסר בפועל. למרות המעצר והמשבר שפקד את הזוגיות של השניים מתברר שלאורך כל תקופתו בכלא התקיימו בין בן סעדון לבין מוצפי שיחות טלפון רבות והם אפילו שקלו להינשא.

"הוא היה מתקשר אליה מהכלא והיה ביניהם קשר טוב. הם אפילו חשבו להתחתן בכלא", מספר מקורב לשניים. "הוא לא היה מוכן שיפגעו בה בשום שלב, ודרש שלא יחשפו בבית המשפט את ההתכתבויות ביניהם. הוא הסכים להסדר טיעון בתנאי שהיא לא תשב בכלא אפילו יום אחד - זאת בניגוד לעצת בני משפחתו וסנגורו שהמליצו לו לנהל את התיק עד סופו ולא לקחת עליו את כל האשמה כדי להציל את יובל. אם הוא היה מקשיב להם הוא היה יושב בכלא לכל היותר שבע שנים והיא הייתה מרצה עונש של שלוש עד חמש שנים. הוא היה מכור אליה. הוא היה עיוור".

למרות האהבה הגדולה שפרחה בין השניים, ולמרות שמוצפי סיפרה לחוקרי המשטרה עד כמה חזק הרגש שלה לבר ("הייתה שם אהבה גדולה מאוד. עד היום אני אוהבת אותו, למרות מה שקרה, למרות שנפגעתי ממנו"), מתברר שלאחרונה היא ניתקה עימו את הקשר בעצת בני משפחתה ומקורבים - דבר שבא לידי ביטוי בעונש הקל שנגזר עליה (שישה חודשי עבודות שירות בלבד). למזלה של מוצפי, חלקה בפרשה לא בא לידי ביטוי באופן ישיר  - כלומר היא לא זו שביצעה "פיזית" את מעשי השוד.

"המזל הגדול של יובל הוא שהיא הקשיבה לבני משפחתה ולסנגורים שלה ולכן הענישה שלה הייתה קלה יחסית, בניגוד לבר שלא היה מוכן להקשיב לאף אחד והגן עליה בחירוף נפש. הוא עשה הכל כדי שהיא לא תשב בכלא", מספר חבר של בן סעדון. "בר נשבה בקסמיה עד הסוף, אבל אם הייתה לו תקווה שהיא תחכה לו מחוץ לכלא 11 שנים הוא טועה וחי באשליות. יובל הרי תמצא מישהו אחר. היא בישלה לו דייסה מרה, והיא עצמה יצאה נקייה. בר התנהג בנאיביות".

הקשר בין השניים הופסק לאחרונה לחלוטין, ולא מתקיימות ביניהם שיחות טלפון ולא העברת מסרים באמצעות חברים ובני משפחה. פרקליטה של מוצפי, עו"ד נס בן נתן, מי שחילץ אותה מישיבה ממושכת בכלא אישר לנו כי אין כל סוג של קשר בין השניים - לא ישיר ולא עקיף והוא נותק לחלוטין כבר במהלך הפרשה. "יובל רוצה שקט מכל מה שקרה סביבה. ייקח לה עוד הרבה זמן להתאושש מכל הפרשה ולשקם את חייה", סיכם מקורב למוצפי, "למזלה יש לה משפחה תומכת ואוהבת שעוזרת לה להתגבר על כל הרעשים".