לפני מספר שבועות עשו את דרכם שלושה צעירים מחדרה לתל אביב במטרה לבלות באחד המועדונים בעיר. במהלך הנסיעה, שני צעירים אחרים חסמו את דרכם כדי לסגור חשבון עם ר', אחד משלושת נוסעי הרכב. אחד הצעירים מהרכב החוסם יצא מהמכונית, שלף אלת בייסבול, חבט בעוצמה במכסה המנוע ואיים על ר': "תצא מהרכב יא בן ז**ה". כתוצאה מהמכה מכסה המנוע התעקם, ואחרי דין ודברים השניים עזבו את המקום במהרה.

השניים לא ויתרו, ובמהלך נסיעתם חזרה לחדרה התקשרו לטלפון הסלולרי של ר': "היום ייחפר הקבר שלך. ההורים שלך יעשו לך מצבה וזה הסוף שלך", איימו, ולאחר מכן העבירו מסר נוסף לחברתו של ר': "אם את דואגת לחבר שלך, אז כדאי לך לשמור עליו שלא יקרה לו משהו חס וחלילה". הצעירים המאיימים התקשרו בהמשך לבית חברתו של יריבם והתעמתו עם אמה שענתה לשיחת הטלפון.

כמה ימים לאחר התקרית, העבריינים הצעירים החליטו ללכת צעד אחד רחוק מדי כדי להטיל אימה על חברם ועל בני משפחתו; הם ניגשו לבית דפוס, הדפיסו מודעות אבל הנושאות את שמו של יריבם, תלו אותן באישון לילה על גבי עמודים בבניין המגורים שלו - והגרוע מכל על דלת הכניסה לביתה של אמו.

אמו של הצעיר התעוררה משנתה, פתחה את הדלת וגילתה את מודעת האבל המכריזה על מות בנה. "נשארתי בהלם. מיד התקשרתי לר' אבל הוא לא ענה לי, אז התקשרתי לאחותו וצעקתי לה: 'ר' מת, ר' מת'. אחרי כמה דקות הבת שלי חזרה אליי ואמרה לי שהוא בריא ושאגש להגיש תלונה במשטרה נגד מפיצי המודעה", סיפרה האם לחוקרי המשטרה.

האחות סיפרה לחוקרים כיצד הבינה שמודעת האבל פיקטיבית: "אימא שלי הייתה בפאניקה, ניסיתי להרגיע אותה וביקשתי ממנה שתשלח לי בטלפון צילום של מודעת האבל. כשהסתכלתי על המודעה הבחנתי שהם לא רשמו תאריך עברי - דבר שתמיד מופיע במודעות אבל. בנוסף, הם רשמו שמקום קבורתו יהיה בירקון ואחי גר בחדרה. הם גם רשמו "בעלי" ואחי לא נשוי בכלל. הבנתי שמישהו עשה את זה בגלל ויכוח ומדובר בשקר. התקשרתי למי שהפיץ את המודעה ואמרתי לו שאנחנו בדרך למשטרה".

עו"ד שי לוי (צילום: צילום פרטי)
סניגורם של החשודים - עורך הדין שי לוי | צילום: צילום פרטי

כמה ימים לאחר מכן שני הצעירים שוב איימו על ר', הגיעו לביתו, קראו לו לצאת החוצה אבל הוא סירב כי חשש לחייו. השיא היה שהם נכנסו לביתו כדי להכות אותו, אבל הוא נעל את חדרו ומנע מהם להיכנס. בני משפחתו של ר' הגישו תלונה במשטרה נגד שני הצעירים, ובעקבות התלונה חוקרי משטרת חדרה עצרו את השניים שהכחישו שהפיצו את מודעות האבל הפיקטיביות, וטענו שבאותו זמן הם היו בכלל באזור הקריות. החוקרים ביצעו איכונים לטלפונים הסלולריים שלהם והתברר שהשניים שיקרו והם היו בזירה בזמן אמת.

לשכת התביעות של משטרת מחוז תל אביב הגישה נגד השניים כתב אישום לבית משפט השלום בתל אביב המייחס להם עבירות של איומים, גרימת חבלה ותקיפת סתם. התביעה ביקשה לעצור את השניים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שהם עלולים לממש את איומיהם ולפגוע ב-ר'. סנגוריהם של הנאשמים, עורכי הדין שי לוי וצחי מצרי, שכנעו את השופטת לשחרר את השניים למעצר בית מלא תחת פיקוח של בני משפחותיהם ותחת ערבויות כספיות, וביקשו לאפשר לאחד הנאשמים להתגייס לצבא.

עו"ד שי לוי מסר בתגובה: "כתב האישום שהוגש נגד הנאשמים שאנחנו מייצגים רחוק מן המציאות והעובדות שבשטח. קל להתלונן במשטרה ולהכפיש אנשים. בבית המשפט הדברים ייראו אחרת. לא סתם בית המשפט הורה על שחרור כבר בדיון הראשון בעניינם".