כמה דקות אחרי שנתי חדד הועלה בליווי שני סוהרים משירות בתי הסוהר הישראלי לתוך מטוס "אל על" שעשה את הכנותיו לקראת ההמראה מבנגקוק לנמל התעופה בן גוריון, הוא התיישב על כסא המטוס, שלף ממכנסיו זוג אוזניות שחוברו לטלפון סלולרי, סידר אותם על אוזניו והאזין לשיר "מחכה" של ריטה. המעגל, לפחות מבחינתו, נסגר. 

"יום אחד זה יקרה. בלי שנרגיש, משהו ישתנה, משהו יירגע בנו, משהו ייגע בנו", שרה ריטה בקולה העמוק, והדמעות מעיניו של חדד זלגו ללא שליטה. "לא יהיה ממה לחשוש", שרה ריטה, כאילו במיוחד בשבילו, ונתי חדד הצליח לראשונה, אחרי חודשים ארוכים, לדמיין את ישראל ואת אמא נורית. את הטיילת בטבריה ואת הבית.  

שלוש שנים שהה חדד בבית הכלא המרכזי בקוסומוי, שלוש שנים שהרגישו עבורו ועבור קרוביו כמו גיהנום בהמשכים. פרק אחרי פרק, כשלא פעם הוא כבר הריח את ריח המוות, אבל בסוף תמיד ניצל בנס. עשר שעות אחרי הרגע המרגש שלו עם ריטה באוזניים, חדד הועבר לבית המעצר ניצן לבידוד של שבועיים כדי לוודא שהוא אינו נושא את נגיף הקורונה בגופו. במידה ואחרי הבדיקה שתיערך לו תחזור תשובה שלילית - הוא צפוי להיות מועבר להמשך מאסרו באחד מבתי הכלא בצפון הארץ.

נתי חדד 2020
חדד בבית הכלא בקוסומי | צילום: צילום פרטי/באדיבות המצולם

נתי חדד 2020
"אכלתי רק אורז. זה נס שלא יצאתי משם בשקית שחורה" | צילום: צילום פרטי/באדיבות המצולם

"ישנתי כמעט שלוש שנים על הרצפה. התקלחתי עם קערת מים מזוהמים שהביאו לי מאיזו חבית. אכלתי רק אורז, וזה נס שלא יצאתי משם בשקית שחורה", יספר חדד כמה שעות לאחר מכן בשיחה מרגשת שניהל עם אמו נורית שנאבקה בלי סוף כדי להביא את בנה ארצה. "סוף סוף יש לי מיטה לישון עליה. אוכל נורמלי וסוהרים מקסימים שהם בני אדם מחבקים וחמים. אני לא מאמין שיצאתי משם. אני מרגיש כאילו אני חי בחלום".

אלא שהרבה לפני שחשב שיגיע לישראל, שבועות לפני שחרורו מהכלא התאילנדי, חדד העביר מכתב יוצא דופן ובכתב ידו לידי מערכת mako ובו הוא סיפר כל מה שעבר עליו בכלא בקוסומוי, חשף לראשונה מדוע הופלל ולמה לטענתו הוא חף מפשע. החלק הראשון במכתב מובא כאן לראשונה.

כזכור, לפני כארבע שנים, חדד הורשע בשני תיקים פליליים. הראשון: החזקת אקדח שלא כחוק שנמצא במרפאת המטיילים שניהל בעיר הנופש התאילנדית, והשני: ניהול מרפאה בניגוד לחוק וללא סמכות והחזקת תרופות ללא מרשם רופא. הוא נשפט לכמה שנות מאסר בפועל, ישב שנתיים וחצי בכלא, וכעת הוא מספר בגוף ראשון מה עבר עליו בזמן שאלפים בישראל נלחמו על שחרורו.

"הגיע הזמן שתדע את האמת על המעצר השקרי שלי, ומה שהוסתר מהציבור עד עכשיו", כתב חדד על מעצרו. "מה שאני יכול לספר לך כרגע יכול לסבך אותי ואותך מאוד, ובגלל זה חשוב שהמכתב לא יגיע לאף אחד חוץ ממך. חשוב שתבין שלא רוצים להסגיר אותי או לשחרר אותי מהכלא. לא בגלל השליש של העונש ולא נעליים. הם מפחדים לשחרר אותי או להסגיר אותי מהכלא, בגלל שאני חף מפשע והם תפרו לי תיק שקרי על ידי מידע שקרי. יש להם ממה לחשוש".

"בתאילנד הבינו שיש לי מידע סודי והם מפחדים שאני אפתח את הפה", כתב חדד על רשויות האכיפה בתאילנד. "שתבין שבתקופת שהותי כאן נחשפתי לדברים מזעזעים שקרו בתאילנד והושתקו מהציבור. יש לי מידע שיכול לזעזע את מדינת ישראל ותאילנד עד כדי ניתוק היחסים בין המדינות. אם המידע זה יוצא החוצה אנשים רבים (כאן חדד מפרט רשימת שמות) נכנסים לכלא באותו הרגע, כולל פוליטיקאי בכיר".

"הפיצו שאני חלק מארגונו של ניבי זגורי ושאני שייך לארגוני פשיעה. היה מי שניסה להשחיר אותי (חדד מציין את שמו של גורם בכיר) ואת שמי בכל דרך אפשרית בתקשורת הישראלית ובמיוחד בתאילנד", הוא כותב על העובדה שערבבו את שמו עם ארגוני פשיעה שונים בישראל.

"רצו שאהיה עד מדינה כדי להסגיר את ניבי זגורי. תבין, המעצר שלי לא קשור לאקדח שנמצא אצלי במרפאה. יש כאן סיפור אחר, ויבוא יום וכולם יידעו את הסיפור האמיתי על האקדח, ותאמין לי שמעון, שאם האקדח הייתה הבעיה שלי, הייתי בארץ כבר לפני שנתיים. שתבין שעל האקדח קיבלתי רק שישה חודשים. אבל את הסיפור על האקדח אני אספר לכולם כשאצא מכאן חי. בתקווה שלא יקרה לי כלום עד אז. תבין שאני הבן אדם היחיד בתולדות תאילנד שיושב בכלא על תרופות, מכשיר קשר ואפוד מגן שקיבלתי אישית ממשטרת תאילנד".

לדבריו של חדד, כשהגיע לקוסומוי וקופנגאן לפני כשמונה שנים, מטרת הגעתו הייתה להתנדב במשטרה המקומית ובדרך הוא הפך לשגריר הבלתי רשמי של ישראל במדינה האסייתית. "כאשר התחלתי להתנדב איתם במשטרה פתרתי להם תיקי רצח, אונס, מעשי שוד, גניבות ועוד שלל דברים. יצרתי קשרים עם שוטרים וגנרלים בכירים בתאילנד", מספר חדד. "יצרתי קשר עם המשטרה החשאית ה-DSI, שזה בערך כמו המוסד הישראלי. היה לי כוח עצום בתאילנד עד כדי ששחררתי אנשים ממעצר בשיחת טלפון ויעידו על כך ישראליים רבים ואנשי חב"ד".

"כל דבר שקרה לכל ישראלי בתאילנד - היו פונים אלי. היו קוראים לי רובוקופ. כולם היו פונים לנתי חדד. חילצתי מישיבה בכלא אזרח ישראלי שהוא קרוב משפחה של קצין משטרה בכיר בארץ שנעצר על דולרים מזויפים. נחשפתי בחקירות לדברים סודיים שלא הייתי אמור להיחשף אליהם", הוא חושף במכתב. "כאשר הבנתי שמדובר בדברים פליליים שנעשו בתאילנד, התחלתי לאסוף חומרים בשקט על מה שקורה כאן. נחשפתי לדברים מזעזעים שלא האמנתי שאפשר לעשות אותם במציאות. חשבתי שזה קיים רק בסרטים" .

נתי חדד 2020
בית הכלא בקוסומי | צילום: צילום פרטי/באדיבות המצולם

נתי חדד חוזר לישראל
נתי חדד עם הגעתו למתקן השב"ס לאחר שחרורו | צילום: דוברות שב"ס

בהמשך המכתב חדד כתב על סכסוך עסקי בו היה מעורב בקוסומוי ועל כך שקיבל איומים על חייו והופצו נגדו הודעות ושמועות חסרות שחר. "ברגע שהבנתי ששילמו כסף כדי לרצוח אותי, הבנתי שזה עובר את הגבול ושאני חייב לפעול מהר. כך פעלתי, והשגתי שיחות מוקלטות וסרטוני אבטחה שתועדו במצלמות נסתרות שרוצים לפגוע בי", הוא חושף, ולטענתו הוא התכוון שהמרפאה שלו תעבוד עם חברות ביטוח בישראל ואפילו השיג תרומות של עשרות אלפי דולרים בעזרת קשריו עם בכירים במשטרת תאילנד.

"אחרי חודש באו לעצור אותי עם הצבא ולא המשטרה כי ידעו שאני מקושר למשטרה", מספר חדד על רגע מעצרו. "הגיעו 50 חיילים, עשרות שוטרים וכלי תקשורת. עשו הצגה אחת גדולה. ברגע המעצר שאלו אותי: 'איפה ניבי זגורי', ולא הבנתי מה קורה. אחרי חיפוש קצר במרפאה מצאו את האקדח, ואמרתי להם שהאקדח לא שלי. אחרי שלקחו אותי לכלא פתאום קיבלתי טלפון מגורם ישראלי שסיפר הוא רוצה שאהיה עד מדינה ורצו שאגיד שהאקדח שייך לניבי זגורי", הוא חושף לראשונה.

>> החלק השני במכתב, המפגש שלא היה עם אמו, והרגעים בכלא בהם חשב לשים קץ לחייו יפורסמו בשבוע הבא.