שון מרסדן כנראה לעולם לא ישכח את הרגע בו הוא שמע את איבר המין שלו "נשבר" במהלך אקט מיני עם בת הזוג שלו. בריאיון לכלי התקשורת בבריטניה הוא סיפר בצורה מצמררת כיצד התפתל מכאבי תופת בזמן שהאיבר שלו התמלא בדם והתנפח לגודל של אימתני.

"אמרתי לחברה שלי לואיס שמשהו מרגיש לי לא בסדר", סיפר הצבעי בן ה-48. "הבטתי למטה, תפסתי את האיבר והוא פשוט התנפח לי בידיים. חשבתי שזה לא הולך להפסיק. הוא הגיע לגודל של בקבוק יין. הכאבים היו נוראיים וזה הפחיד אותי עד מוות". מרסדן מוסיף כי הוא לא יכול היה לראות את האזור שבו האיבר שלו נשבר.

לדבריו, התקרית התרחשה בזמן שהוא וחברה שלו קיימו יחסי מין בתנוחת "דוגי סטייל". בשלב מסוים, איבר המין שלו פגע בעצם האגן של לואיס ופשוט נשבר (אנחנו יודעים, אתם ממש מרגישים את כאבו כרגע). השניים יצרו מיד קשר עם שירותי ההצלה והוא הובהל לביה"ח רויאל שרוברי במערב אנגליה.

מיד עם כניסתו לחדר הניתוח צוות כירורגי הצליח לנקז את הדם שהצטבר באיבר מינו  ולתפור לו את הקרעים בצינור שופכה. כמו כן, הרופאים החדירו לו מוט פלסטי לצוואר הפין (מה שנקרא בעגה המקצועית: Shaft) על מנת לקבע את האיבר ולוודא כי הוא יחזור לצורתו המקורית. מרסדן אושפז להשגחה למשך לילה אחד ואז שוחרר להתאושש בביתו.

"בהתחלה הייתי בטוח שאני לא הולך לעשות סקס יותר לעולם", סיפר הצבעי הבריטי. "לואיס אמרה שהיא חוששת לפגוע בי שוב, ואני ללא ספק הולך להיזהר בפעם הבאה בה אקיים יחסי מין". בני הזוג התבקשו להימנע ממגע מיני בחודש הקרוב, על מנת לוודא שהאיבר יחלים כמו שצריך. מעבר לזה, השניים מחכים לתשובות בנוגע לפוריות העתידית של מרסדן.