תספורות נשים זה אחד הדברים המסתוריים ביותר בעיניו של הגבר. ככל הנראה, לעולם לא נבין איך הן משלמות כל כך הרבה כסף בשביל שיקצרו להן 5 ס"מ מהשיער, יחליקו אותו ויצבעו את הקצוות לבלונד, וכל זה בלי שנבחין.

העובדה שאין לנו מושג קלוש באומנות המעודנת של תספורות שיער עלתה לאחרונה על סדר היום של טוויטר. זה התחיל מציוץ תמים למדי של הקוסמטיקאית פייתון היקס, ובו שתי תמונות של אישה בלונדינית תחת הכותרת: "את, מול הבחורה שהוא בוגד בך איתה".

עשרות אלפי משתמשות השתעשעו מההלצה ומהר מאוד הציוץ הפך לויראלי, עם למעלה מ-24 אלף שיתופים ויותר מ-101 אלף לייקים. לעומת זאת, המשתמשים של טוויטר לא הבינו על מה כל הבלאגן. כלומר, מבחינתם לבלונדינית מימין יש פחות תלתלים מאשר לזאת משמאל וזהו – אז מה הקשר של כל זה לבגידות ומערכות יחסים?

מיטב המשתמשות של טוויטר לא פספסו את ההזדמנות והסבירו לאלפי גברים מבולבלים את המורכבות המוטמעת בציוץ. "בתמונה הימנית התלתלים רכים למגע", צייצה אחת המשתמשות, "התלתלים של השמאלית לעומת זאת קשים, כי לא סירקו אותם". משתמשת אחרת ראתה לנכון לציין גם שהתלתלים של השמאלית כבר מזמן לא באופנה ובימינו שיער גלי תופס הרבה יותר. הבנתם כבר? לא? גם אנחנו. אבל זה כי יש יותר.

אחרי שהבנו את הניואנסים האסתטיים, נעבור אל משמעויות העומק שבכותרת הציוץ. "זה אומר שהגבר בוגד בבת הזוג שלו עם מישהי שעושה תלתלים כאילו היא בכיתה ח'. כלומר, הוא בוגד בה עם מישהי פחותה ממנה" – במילים אחרות, לא רק שהוא נבלה בוגדנית, הוא גם נמשך לנשים צעירות בלי טיפה של סטייל. עכשיו הכל מובן, נכון?