עולם ההיאבקות הצליח להסעיר את רוב כלי התקשורת מסביב לעולם השבוע אחרי שפורסם כי הנהלת ה-WWE חוקרת שמועות לא סימפטיות במיוחד הנוגעות לאחד המתאבקים המובילים של החברה; על פי הדיווחים, רנדי אורטון, אחד האלופים המוערכים ביותר ב-WWE בעשורים האחרונים נהג להטריד מינית את עובדי החברה החדשים. המקרה המדובר נוגע לטענה של אדם ששמו קורט באוור אשר טוען כי המתאבק הטריד אותו מינית כבר ביום העבודה הראשון שלו.

באוור סיפר על התקרית בראיון לפודקאסט ההיאבקות MLW: "בכל פעם שהיה מגיע כתב חדש לחברה, הוא היה ניגש אליו, דוחף את היד למכנסיים, שולף את הז*ן שלו, נוגע בעצמו ואז אומר: 'היי, אני רנדי אורטון, לחץ את ידי... אה, אתה לא רוצה ללחוץ לי את היד? אתה חושב שאתה יותר חשוב ממני? זה דפוק. רוצה שאני אלך לוינס מקמהון (מייסד ומנכ"ל ה-WWE) ולסטפני מקמהון (מנהלת המותג [CBO] ובתו של וינס) ואגיד להם שאתה לא מוכן ללחוץ לרנדי אורטון את היד?". ביום שישי האחרון, לאחר הדיווח על בדיקת המקרה מטעם ה-WWE, אחד ממשתמשי Twitter שאל את באוור אם התקרית אכן התחוללה, והאחרון ענה בקצרה: "כן".

אם אתם עוקבים אחרי ה-WWE, אתם בוודאי לא ממש מופתעים מהתקרית הזאת. למרות הרקע היוקרתי שלו בארגון (4 פעמים אלוף העולם במשקל כבד ו-9 פעמים אלוף ה-WWE), יחד עם העובדה שהוא מגיע ממשפחה מאוד מיוחסת בתעשייה (הוא הבן של המתאבק האגדי בוב 'קאובוי' אורטון), מעריצים וותיקים בוודאי יודעים שאורטון, המכונה The Viper, ידוע בהיותו דמות בעייתית בלשון המעטה. כלומר, הוא מוכר לא רק בזכות האתלטיות שלו בזירה, אלא גם בבעיות ההתנהגות שלו בתוכה ומחוצה לה – בין אם זה קשור לראיונות מביכים עם כתבים, הערות שנויות במחלוקת ברשתות החברתיות או הפעמים בהן הוא השחית רכוש של מתאבקות אחרות בחברה. אז אם ה-WWE רוצים לבדוק את כל הבלאגנים שרנדי אורטון קשור אליהם - אולי כדאי שהם יבדקו גם את התקריות הללו:

היחס שלו כלפי עובדות החברה

הנה משהו שאולי היה עובר ב-WWE של פעם, אבל היום ממש לא - לעשות זובור לנשים בחברה. ישנן שמועות שמסתובבות ברשת כבר שנים אשר נוגעות ליחס הדוחה שלו לנשים, כולל תקרית אחת בינו ובין איימי וובר (מישהי שהיא כלל לא מתאבקת) בה הוא הטיל צואה בתוך התיק שלה. מקרה נוסף שמיוחס אליו נוגע להשחתת תיק נסיעות של דיווה ששמה ראשל לואן; הדוגמנית הצעירה התקבלה לעבודה ללא רקע בהיאבקות, ועל כן לא זיהתה את אורטון כשהוא הציג את עצמו. המתאבק נעלב, אז הוא מילא את התיק של לואן בקרם גוף ושמן תינוקות. ממש ג'נטלמן מדופלם.

בעיות המשמעת שלו ב-WWE

בעשור הראשון לקריירת ההיאבקות שלו, אורטון פיתח לעצמו מוניטין של אדם בעייתי לעבוד איתו – זה מתחיל מהנטייה שלו לאבד את עשתונותיו מחוץ לזירה, ועד אלימות מילולית כלפי עובדי החברה. בשנת 2006 הוא קיבל השעיה של חודשיים לאחר שהוא נראה מעשן ג'וינט ומישהו דיווח עליו להנהלה. אורטון חזר מההשעיה והבטיח להיות ילד טוב מעתה ואילך – אבל זה לא החזיק הרבה זמן; שנה מאוחר יותר, המתאבק סולק ממסע הופעות של החברה בעקבות תקרית של השחתת רכוש בבריטניה. המתאבק הרס את חדר המלון בו הוא התאכסן והיה אחראי על נזק שמוערך בכ-50 אלף דולר.

הפעם ההיא בזירה עם קופי

הנה עניין שחשוב לדעת לגבי רנדי אורטון, יש לו בעייה בשליטה על העצבים; בינואר 2010, שבועות ספורים לפני ה-Royal Rumble, אורטון התאבק מול קופי קינגסטון בתוכנית RAW. במהלך הקרב קינגסטון ככל הנראה שכח מהלך מסוים – מה שגרם לאורטון לחטוף התקף זעם בשידור חי: המתאבק נראה דופק על רצפת הזירה בכעס, לפני שביצע על קינגסטון את הפיניש שלו, ה-RKO, בצורה הכי חזקה שנראתה מעולם. אחרי שהוא קם על רגליו, הוא צעק על קינגסטון בכל הכוח: "מטומטם, מטומטם!". מקצועי? מינוס.

מפגש לא סימפטי עם מעריץ

בשנת 2007, אורטון כמעט מצא את עצמו בתא מעצר לאחר תקרית לא נעימה עם מעריץ אלמוני. על פי הדיווחים, המעריץ ניגש אל המתאבק בבר מקומי ושאל אותו אם אפשר להצטלם איתו. בעידן שבו מתאבקים אמריקאים הם סלבריטיז לכל דבר, הוא כנראה ציפה לתשובה חיובית או לפחות אגבית – אבל קיבל בתמורה תגובה קצת פחות סימפטית.

חבר של המעריץ מספר על אותה תקרית: "רנדי אמר לו 'כל אחד רוצה תמונה' ואז חטף לו את המצלמה". לטענתו, אורטון הלך עם המצלמה לקומה העליונה של הבר ומשם השליך אותה באגרסיביות. כשהמעריץ ניגש להרים אותה, הוא גילה שכרטיס הזיכרון שלו נעלם. השניים הזעיקו את המשטרה, אך האירוע נפתר בזה שהמתאבק פיצה אותו ב-100 דולר עם הקדשה אישית. אגב, בתחתית ההקדשה הוא חתם "לאידיוט". כמה טיפוסי.

הבעיות שלו עם הצבא

הנה עובדה מעניינת: אורטון ישב בכלא הצבאי בצעירותו. המתאבק התגייס לחיל הנחתים בשנת 1998, אבל השתחרר מהשירות כבר אחרי שנה בגלל שורה של עבירות משמעת כולל סירוב פקודה ועריקות (פעמיים).

אורטון נשפט בבית דין צבאי וקיבל עונש מאסר של 38 ימים לפני שהוא סולק מהשירות. 14 שנים מאוחר יותר, המתאבק לוהק לככב באחד מסרטי ההמשך של The Marine. גורמים מחיל הנחתים פנו ל-WWE והביעו זעזוע מן המחשבה שאדם עם רקע כמו שלו יגלם נחת, וכך אורטון הוחלף ברגע האחרון על ידי מתאבק אחר – מייקל 'דה מיז' מיזאנין.

תקרית הכתב המקסיקני

אם לא הבנתם עד עכשיו, אז רנדי לפעמים מתקשה לשמור על קור הרוח שלו – כולל כלפי כתבים במהלך סיורי יח"צ של החברה. כנראה שאף אחד לא ישכח לו את הפעם ההיא בה הוא התראיין לרשת הטלוויזיה teleESPECTADOR והתבקש להתייחס לפציעות שלו לאורך הקריירה כשהכתב הוסיף ורמז שהוא "שביר" – מיותר לציין שאורטון לא היה מרוצה מזה.

המתאבק הוריד את המשקפיים של הכתב, רגע לפני שהוא חטף לו את המיקרופון מהיד ואיים עליו: "אתה רוצה ללכלך עליי בתוכנית שלך כדי להיראות מגניב?", שאל אותו אורטון והמשיך. "אתה רוצה להיראות מגניב? אז תגיד לי את זה שוב בפרצוף שלי! תגיד את זה שוב, נראה אותך! תקרא לי שביר! אני אנגח לך בפה ואדביק לך את השיניים לגולגולת! תגיד משהו מצחיק עוד פעם אחד, ילד". בשלב הזה, אורטון עזב את הסט בסערה. יש שיגידו שהתקרית הייתה מבוימת (מה שנקרא בתעשייה: Angle), אבל אני לא כל כך בטוח – אתם תקבעו.