מורה למתמטיקה מצפון הארץ הגישה לאחרונה תביעה לבית הדין הרבני בחיפה בבקשה להתגרש מבן זוגה הרופא אחרי שלטענתה התוכי המשותף של השניים לקה בדיכאון, הפסיק לדבר, וכל שאר בעלי החיים האחרים שבבעלותם מתו עקב רשלנותו של הגבר.

בני הזוג, הורים לארבעה ילדים קטנים בשנות ה-40 לחייהם תמיד היו חובבים גדולים מאוד של בעלי חיים, ובין השאר הם גידלו בביתם תוכי מדבר מסוג "ג'אקו", כלבים, אוגרים ועוד.

חייהם של בני הזוג וחיות המחמד שלהם התנהלו על מי מנוחות עד שלאחרונה גילתה האישה כי בעלה מזניח את הטיפול בבעלי החיים של המשפחה. לטענתה של האישה שני האוגרים מתו בגלל שבעלה הפסיק לטפל בהם, אחד מכלביהם כמעט ומת מהתייבשות, והתוכי הפסיק לדבר בגלל שלקה בדיכאון עקב חוסר תשומת לב.

"בעלי מתעמר בילדינו על ידי כך שהוא אינו מטפל בבעלי החיים מבחירה. באחד הימים יצאתי לחופשה יחד עם ילדי למשך כמה ימים, ובן זוגי השאיר את הכלב בלי מים ואוכל עד שהוא התמוטט וכמעט מת", טוענת האישה. "בנוסף, בגלל התנהגותו שני האוגרים מתו אחרי שלא האכיל אותם. המוות של האוגרים ומצבו של הכלב פגעו קשות בילדים, בתנו הקטנה נכנסה לדיכאון, כמו גם התוכי שהוזנח וחדל לדבר".

View this post on Instagram

A post shared by Patrizia (@gretel_tiba) on

באמצעות עורכי הדין שרין וגדלי סולן ביקשה האשה להוציאה נגד בעלה צו הגנה כך שלא יתקרב לדירתם המשותפת עד למרחק של 100 מטר מחשש שהוא עלול לפגוע בשאר בעלי החיים שנותרו בביתם. "הוא מתעלל בבעלי החיים ובכך פוגע בילדים", טוענת האישה, "הוא הוביל להזנחת החיות מבחירה ובמודע כדי להעכיר את האווירה הקשה ממילא, והכול מתועד במצלמות האבטחה הביתתיות".

לדבריה, במידה ולא יוצא צו הרחקה לבן זוגה היא מתכוונת להתלונן בפני משרד הבריאות ובית החולים בו הוא מועסק על התנהלותו. הגבר, שלא הבין על מה מהומה, טען בתגובה כי אשתו רקמה נגדו עלילה וכי לא הוא לא התעלל בבעלי חיים בשום צורה.

בית הדין הרבני יתכנס לאחר ראש השנה לדון בבקשתה הלא שגרתית של האישה.