אומרים שיום כיפור הוא היום הזה בשנה שמעורר את המצפון של העבריינים הכי גדולים וגורם להם להכות על חטא. עכשיו מתברר שגם בעלים בוגדים מנצלים את יום הכיפורים והמצפון שמתעורר בעקבותיו כדי להתוודות בפני נשותיהם על הרגעים בהם לא שמרו להן אמונים.

איש עסקים תושב חיפה בשנות ה-40 לחייו, היה נשוי באושר מזה 14 שנים לכלכלנית בכירה בחברה פיננסית גדולה. לזוג שלושה ילדים, ובספטמבר האחרון, רגע אחרי שחזר מבית הכנסת, החליט הגבר בצעד יוצא דופן להתוודות בפני אשתו שבגד בה עם חמש נשים שונות במהלך השנתיים האחרונות.

הווידוי הלא שגרתי התרחש שעה לאחר תום תפילת 'כל נדרי' בבית הכנסת של הגבר. מיד כשחזר הביתה סיפר הבעל לאשתו כי בעת שעמד מול ספרי התורה בבית הכנסת מצפונו ייסר אותו ובאותו רגע גמלה בליבו ההחלטה לחשוף בפניה את הסוד הנורא. "אני מצטער על הבגידה. אני אוהב רק אותך. מצטער שבגדתי... זה היה חטא", ניסה להסביר הבעל. "נדרתי בבית הכנסת שיותר לא אבגוד בך". האישה, מיותר לצין, הייתה בהלם מוחלט מהווידוי של בן זוגה.

לאחר שהתעשתה מעט, החליטה האישה לעקוץ אותו חזרה: "אז אתה כמו בשיר נשבע לך לא בוגד, אה?", הטיחה בפניו בזעם. האישה הנבגדת החליטה עוד באותו הערב לעזוב את הבית יחד עם שלושת הילדים, עברה להתגורר בבית הוריה, ודחתה מכל וכל את הסבריו של הבעל.

זוג עם בעיות ביחסים (אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock)
נשבע לך לא בוגד? (אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה) | אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock

לאחר תום תקופת החגים הגישה האישה תביעה לבית הדין הרבני בחיפה נגד בעלה לקבלת גט ודרשה לחייב אותו לשלם לה את מלוא סכום הכתובה עליו חתם במעמד החתונה: כמיליון שקלים. הגבר, באמצעות עו"ד שרין סולן, ביקש מזוגתו הזדמנות שנייה - הוא הודה בבגידותיו אך ביקש שלום בית.

מאוחר יותר התברר כי האישה הסכימה לבקשת שלום הבית, בתנאי שהגבר יחתום על תצהיר בפני עורכי דין  שבמידה ויבגוד שוב באשתו - כל רכושו ועסקיו יעברו לידיה. הגבר סירב לעסקה. בנוסף ביקש הגבר מבית הדין לכפות על אשתו הליך של שלום בית ולתת להם תקופת ניסיון לשקם את נישואיהם. הדיינים מצדם הודיעו כי ידונו בתביעה בקרוב.