שלושה ימים אחרי הטבח הנוראי בתוניסיה בו נרצחו 39 איש, אנחנו ממשיכים לשמוע סיפורים טראגיים מאותן דקות קשות בחוף הים, לצד סיפורי גבורה ואומץ מרוממי נפש. כזה הוא הסיפור של מת'יו ג'יימס וארוסתו, שרה ווילסון.

מת'יו בן 30 מויילס שבבריטניה, בילה בחוף בתוניסיה יחד עם שרה (26) כאשר המחבל הרצחני של דאע"ש החל במסע הטבח שלו. בעוד הכדורים שרקו סביבו ואנשים צרחו באימה, מת'יו זינק על אשתו לעתיד וגונן עליה בגופו. הוא נפגע קשה משלושה קליעים, אך לא איבד את קור רוחו. באותם רגעים בלתי נתפסים, מת'יו הביט בעיניה של ארוסתו ואמר לה משפט אותו היא לא תשכח לעולם: "אני אוהב אותך בייב. אבל את חייבת לברוח. ספרי לילדים שלנו שאבא שלהם אוהב אותם".

שרה ברחה. "אי אפשר להסביר כמה נוראי זה היה", סיפרה מאוחר יותר, ואמרה שהיא לא תשכח את הדם שזרם בחופשיות מפצעי הירי של בעלה. "היה כאוס, וצרחות, ויריות". היא הצליחה להגיע לבית המלון, שם התחבאה. "רצתי מעבר לגופות שהיו זרוקות על החוף, עד למלון. הייתה גופה בבריכה של המלון והיא הייתה מלאה בדם. התחבאתי בארון מגבות, היה חושך ויכולתי לשמוע אנשים הולכים בחוץ, זה היה מפחיד".

מת'יו ג'יימס (צילום:  Photo by Flash90)
אומץ אמיתי, אהבה אין קץ | צילום: Photo by Flash90

אחרי שהטבח הסתיים, שרה יצאה החוצה והחלה לחפש את ארוסה ואב ילדיהם, תוך חשש שהוא לא שרד את הפיגוע. היא חיפשה אחריו במשך שעתיים קשות, בהן אפילו הרימה סדינים המכסים גופות. לבסוף, היא קיבלה טלפון ממת'יו, אשר טופל בבית חולים מקומי ועבר ניתוח חירום. הוא נפגע בירך, בכתף ובחזה. 

אתמול (א') מת'יו הועבר מתוניסיה לבית חולים בווילס, ומצבו מוגדר יציב. שרה ווילסון העלתה תמונה שלהם יחד ממיטת בית החולים, ומת'יו, עם האגודל למעלה, נראה מחויך וגורם לכולנו לחייך בחזרה. "אנחנו רוצים להגיד תודה ענקית לכל מי שתמך ועל כל המסרים והתרומות", כתבה שרה לצד התמונה. "אני קוראת את כל ההודעות למת'יו והוא המום. בקרוב הוא יוכל לענות לכולם, אבל הוא עדיין מתאושש אז אני כותבת במקומו. אוהבים את כולכם".

המחבל בתוניסיה, רגע לפני הפיגוע (צילום: sky news)
"היה כאוס, וצרחות, ויריות". המחבל על חוף הים | צילום: sky news