אתם מסוג האנשים שיעזרו לחבר'ה ברחוב לסחוב ספה? אתם נוטים לעצור לטרמפיסטים? ביציאה מהחוף אתם נותנים יד לנהגים שהתחפרו עם הרכב בחול? על פי מחקר קנדי חדש, סביר להניח שאתם גם משיגים יותר סקס מאלה שלא מתנהגים באותו האופן. כן, גם אם לא בהכרח עזרתם לבחורה.

ביולי האחרון פורסם מאמר המתאר שני מחקרים שבדקו את ההשערה שאלטרואיסטים - אנשים שנוטים לעזור לזולת גם ללא תמורה כלשהי - נוטים ליהנות מהצלחה יתרה בחיי המין שלהם. שני המחקרים סקרו אוכלוסייה של כמה מאות צעירים שנדרשו לענות על שאלון אישיות ולספר על מאורעות שונים בחייהם, כמו "האם עזרתם אי פעם לאדם זר לדחוף את הרכב בשלג?", "האם אי פעם נתת הכוונה לאדם זר שהתברבר בדרך?". מטרת השאלות הייתה לאמוד את מידת האלטרואיזם של הנבדקים.

לאחר מכן התבקשו הנבחנים לענות על שאלון שאומד את מידת ההצלחה שלהם בתחום המיני. במסגרת השאלון, המשתתפים נדרשו למקם את עצמם על סקאלה של מסכים/ לא מסכים ביחס למשפטים כגון "בני/ בנות המין השני שמוצאים חן בעיניי מראים בי עניין בחזרה" או "אני יכול לשכב עם כמה פרטנרים שרק ארצה". נשאלו גם שאלות שמודדות הצלחה בתחום המיני, כמו מספר הפרטנרים למיטה במשך כל החיים, כמה מהם במסגרת מערכות יחסים וכמה מהם במסגרת יחסי מין מזדמנים, מספר הפעמים שהם קיימו יחסי מין ב-30 הימים האחרונים ועוד.

באחד המחקרים נדרשו הנשאלים לענות כיצד היו נוהגים בסיטואציה שבה זכו באופן מפתיע ב-100 דולר - האם היו תורמים את הכסף, שומרים את הכסף או שמא תורמים רק חלק ואת היתר שומרים.

בעיבוד הנתונים מצאו החוקרים בשני המחקרים שההשערה שלהם הייתה נכונה: הנשאלים שדיווחו על התנהגות אלטרואיסטית דיווחו גם על יותר הצלחה בתחום המיני. עוד מצאו החוקרים שהקשר בין אלטרואיזם לבין יחסי מין מזדמנים היה חזק יותר ומובהק יותר בקרב גברים מאשר נשים. בהקשר של סיטואציית ה-100 דולר, מצאו החוקרים כי הנשאלים שדיווחו על חיי המין הטובים ביותר היו גם אלה שציינו כי יתרמו את הכסף. 

הממצאים מתיישבים עם ממצאי מחקר מקביל ישן יותר שמצא כי אנשים נוטים להימשך יותר לאנשים נדיבים ואלטרואיסטיים יותר, מה שמתקרב לנוסחת קסם לחיי מין עשירים יותר. עם זאת, החוקרים מדגישים כי תוצאות המחקר מתבססות על דיווחי הנשאלים ולא על מידע אובייקטיבי, ולא מסבירות מדוע אלטרואיסטים מצליחים להשיג יותר סקס. 

אז חשבתם שבנות נדלקות רק על גברים מניאקים? שלושה מחקרים מראים אחרת. עכשיו לכו תעשו איזה מעשה טוב, בסוף זה ישתלם.