בשבועות האחרונים, עולם הלחימה נכנס לאקסטזה חסרת תקדים בעקבות ההסכמה של שני ענקים להילחם אחד בשני. אחרי סכסכוך תקשורתי ארוך, בדיווחים מסביב לעולם טוענים שפלויד מייוות'ר - המתאגרף שפרש עם מאזן מושלם של 49 נצחונות- וקונור מקגרגור, כיום הכוכב הכי גדול בעולם ה-MMA, הסכימו לתנאים עבור קרב עתידי שייקבע ביניהם.

הדו-קרב התקשורתי שלהם התחיל לפני כשנה, אחרי התבטאות מאוד פרובוקטיבית של לוחם ה-UFC למגזין אסקווייר האמריקאי. אחרי שנשאל לגבי סיכויי ההישרדות שלו בקרב מול המתאגרף, ענה האירי הגאוותן שלא רק שינצח את מייוות'ר, אלא שהוא גם יגרום לזה להיראות פשוט. "אם אתה שם אותי אחד-על-אחד מול פלויד אני אהרוג אותו בפחות מ-30 שניות", אמר.

מייוות'ר לא התייחס לפרובוקציה בהתחלה וטען שמקגרגור סתם מנסה להשחיל את שמו לכותרות. אבל פרובוקציות הן השם האמצעי של הלוחם האירי, שאלוף בזה כמו שהוא אלוף העולם ב-MMA. השיא הגיע בדצמבר האחרון, כשמקגרגור קיבל רישיון ממדינת קליפורניה להילחם בזירות איגרוף במדינה – רק כדי להוכיח למייוות'ר שהוא מוכן לפגוש אותו אפילו במגרש הביתי שלו, אם יש לו אומץ. זה היה הקש האחרון ששבר את הגב השרירי של הגמל. מייוות'ר נדחק לפינה ולפני כשבוע, אחרי חודשים של סכסוך ברשתות החברתיות, דווח שאלוף האיגרוף הפורש ואלוף ה-UFC במשקל קל הגיעו להסכמה בנוגע לתנאי הקרב שלהם. באותו הרגע, כל סוכני ההימורים ומעריצי אומנויות הלחימה איבדו את זה לחלוטין.

הדיווח על ההסכמה בין שני הלוחמים ממשיך להדהד גם השבוע והוא הכותרת הכי לוהטת בתחום הלחימה המקצועית, אבל למרות זאת חשוב לזכור פרט מאוד חשוב – והוא שזה כנראה לא יקרה. כלומר, האפשרות לקרב בין השניים בהחלט מתקבלת על הדעת, בייחוד כשמדובר במתאגרף עם אגו שגדול יותר מחשבון הבנק שלו מול האיש הכי פסיכי ב-UFC עם הפה הכי גדול בעולם, אבל כרגע זה לא יכול לקרות.

קונור מקגרגור הוא לא סתם אלוף במשקל קל, הוא גם הסוס הכי שווה באורווה הקטנה של דנה ווייט, נשיא ארגון ה-UFC. מעבר לזה, הוא כוכב ענק במקום שבו כוכבים יכולים למצוא את עצמם מתרסקים אחרי 42 שניות מאגרוף חזק לפרצוף (*שיעול* רונדה ראוזי *שיעול*). זאת בדיוק הסיבה בגללה ווייט לא ימהר לשים את מקגרגור בזירת איגרוף מול איש עם מאזן מושלם, שכנראה ינגב איתו את הריצפה ואז יעיף אותו ישר לטיפול נמרץ. כלומר, בואו נהיה כנים רגע - אם החוקים הם איגרוף, מייוות'ר יהרוג אותו. חוץ מזה, מקגרגור חתום על חוזה מול ה-UFC ואם דנה ווייט לא ירוויח מהקרב שלהם, אז אף אחד לא ירוויח מהקרב הזה כי הוא פשוט לא יקרה. אז אל תעצרו את הנשימה שלכם.

לעומת זאת, הקרב שכן יכול להתקיים, ולמעשה לא הפסיק מאז השנה שעברה, הוא הקרב של שניהם בזירה התקשורתית. מעבר לעקיצות והעלבונות שהשניים שולחים אחד לשני בטוויטר, עושה רושם שהם פתחו גם חזית באינסטגרם. שני הלוחמים משתמשים ברשתות החברתיות לרוב כדי להעלות תמונות של אורח החיים הראוותני שלהם ולתת הצצה מעוררת קנאה לחייהם הפרטיים. בפועל, האינסטגרם פועל כפלטפורמה לקרב האגו של שניהם. זה כמו שני ילדים קטנים שמודדים למי יש גדול יותר, רק עם ערמות של דולרים, מכוניות יוקרה, אחוזות אימתניות, מטוסים פרטיים ונשים.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

אז כל עוד אי אפשר לערוך קרב בתוך הזירה, נסתפק בינתיים בקרב מחוצה לו ונקבע מי מבין השניים הוא לא רק אלוף העולם במשקל קל, אלא גם אלוף העולם בלהוציא את העיניים. בגלל שאני חושב שהאירי הוא האנדרדוג היחסי בכל הסיפור הזה, במיוחד אם הוא יכנס לזירת איגרוף עם בן-אדם שלא הפסיד מעולם, החלטתי להקל עליו ולערוך את הדו-קרב בחמישה סיבובים – כי ככה זה ב-UFC. כל סיבוב יתרכז בפרמטר אחר בחייהם של שני הלוחמים ובסוף כל סיבוב יקבע המנצח. אז לאלפי הנוכחים והמיליונים שנמצאים בבית, גבירותיי ורבותיי, Let’s get ready to Rumble!

האוטו שלנו גדול וירוק, כי הוא מלא בשטרות

מבחינת מכוניות, שני הלוחמים ידועים בתור חולי הגה לא קטנים. מקגרגור אוהב לצחוק על זה שבעבר הוא היה צריך לעלות על 40 קווי אוטובוס רק כדי להגיע למכון כושר. היום הוא כל כך עשיר שהוא נוסע למכון הכושר עם 40 אוטובוסים. לאירי יש אוסף מכוניות בשווי מיליוני דולרים, כולל שני דגמי רולס רויס ורכב ספורט מסוג מקלארן. מעבר לזה, הם גם דאג לקנות כמה רכבים לאנשים הקרובים לו, ביניהם הוריו ושותף עסקי. נחמד מאוד מצידו.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

למרות שאוסף המכוניות של מקגרגור הוא מרשים ללא ספק, כשזה מגיע לרכבים - מייוות'ר הוא המילה האחרונה. ג'וש טאובין, בעלים של סוכנות רכבי יוקרה, סיפר שבמהלך ה-18 שנים האחרונות המתאגרף האמריקאי קנה אצלו למעלה מ-100 רכבים – כולל 16 דגמים של רולס רויס. חוץ מזה, יש לו שני דגמים של פרארי, שלושה רכבים מסוג בוגאטי, למבורגיני אחת וגם מקלארן. ורק הבוגאטי עולה בסביבות 2 מיליון דולר.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

When I'm in the air, it's private. When I'm on the ground, it's foreign. Photo credit: @thatjessilee Follow: @alicialaurenz

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

המנצח בסיבוב: מייוות'ר, בנוקאאוט.

מקדשים של עשירים

יחד עם הכסף הגדול, מגיעות גם אחוזות פאר. במקרה של שניהם זה אפילו הכרחי, אחרת לא יהיה להם איפה לשים את כל המכוניות שהם קנו. בבעלותו של מקגרגור אחוזה במחוז קילדייר שבאירלנד, ששוויה מוערך בלמעלה ממיליון וחצי דולר. חוץ מזה, יש לו גם אחוזה בלאס וגאס אותה הוא מכנה: "MacMansion". יש בה שישה חדרי שינה, נוף פאנורמי על העיר, בריכה פרטית באורך 15 מטר וספא שמסוגל לאכלס עשרה אורחים. לא רע, בהתחשב בעובדה שמקגרגור היה פעם אינסטלטור.

למרות הבתים היפים של קונור, כשזה מגיע לנדל"ן, קשה להתעלות על פלויד מייוות'ר. לאחרונה הוא רכש בית מול הים במיאמי בשווי 7.7 מיליון דולר, וזאת האחוזה השנייה שלו במדינת פלורידה. הראשונה עלתה לו כ-1.5 מיליון דולר. מעבר לזה, יש לו דירה בלוס אנג'לס במתחם הריץ קרלטון ששווה 2.5 מיליון דולר ועוד אחוזה צנועה בלאס וגאס בגודל של כמעט 2,000 מטר רבוע, עם אולם קולנוע פרטי.

At one of my private estates; sitting back, thinking how it's one thing to get there and make it, but the question is... can you maintain it? I had my first fight in 1987 and my professional career started in 1996. I retired before 40 and I'm not even 40. Photo Credit: @jpconnected

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

המנצח בסיבוב: פלויד מייוות'ר, שבונה בתים כאילו הוא משחק שש-בש.

בגדים ואקססוריז

אם אתם עוקבים אחרי שני הלוחמים, אז כנראה שיצא לכם לראות את אוסף התכשיטים של השניים – וספציפית השעונים. מקגרגור, שמתמיד לצאת מהבית לבוש בחליפות אקסצנטריות בלשון המעטה, נוהג ללכת עם שעון כיס שעשוי מזהב טהור. הוא גם אוהב להשתעשע (או שלא, אולי זה אמיתי) עם האמירה ששלושה אנשים היו צריכים למות כדי להכין את השעון הזה.

עוד מבין השעונים שנראו על הלוחם האירי, היו גם של המעצבים אודמרס פיגה, פראנק מולר, פאטק פיליפה וכמובן רולקס. אגב, לגבי החליפות, הוא משלם על כל אחת בין 4,000$ ל-10,000$ ומזמין לפני בסביבות העשרה לפני כל מסיבת עיתונאים – תעשו את החשבון. ב-2014 הוא אפילו זכה בפרס "הגבר הכי סטייליסטי" בתחרות פיטר מארק וי.איי.פי סטייל. בנאום הניצחון אמר "לא אשקר לכם, ידעתי שאנצח".

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

מייוות'ר גם כן נוהג להשקיע באקססוריז שלו. ב-2015 דווח שהוא שילם למעלה ממיליון דולר על שעון מצופה יהלומים של המותג הובלוט. באופן כללי, יש למתאגרף עניין עם יהלומים והוא נוטה לרכוש הרבה תכשיטים שמצופים בהם – וכמובן להעלות תמונות שלהם לאינסטגרם. בעבר הוא העלה תמונה של אוסף השעונים שלו שהוערך בשווי של למעלה מ-4.5 מיליון דולר.

בנוסף לאהבה שלו לנוצצים, מייוות'ר הודה בעבר שהוא משתמש בנעליים פעם אחת בלבד ומיד לאחר מכן הוא זורק אותם ועובר לנעליים חדשות. אם הוא נמצא בבתי מלון הוא פשוט משאיר אותם מאחור כדי שהפריטים יוכלו לעבור לצוות שדאג לו. המדיניות הזו תקפה גם לגבי הבוקסרים שהוא לובש, אבל ספק אם האנשים שמשרתים אותו מעוניינים למחזר גם את זה.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

המנצח בסיבוב: קונור מקגרגור, כי בואו נהיה כנים, יהלומים זה לבנות וחליפות זה לגברים.

יש לי אישה שאוהבת אותי - או כמה

עכשיו זה מתחיל להיות מעניין, כי כשזה מגיע לבנות זוג יש לנו כאן מקרה של שתי אידיאולוגיות סותרות. מצד אחד, יש לנו את מקגרגור ובת זוגו די דוולין. השניים נמצאים במערכת יחסים מאז 2008, כשקונור עוד היה בחור עני וחסר כל ועשה את הופעת הבכורה שלו ב-UFC. הרבה לפני שהוא כבש בסערה את עולם ה-MMA, הוא כבש את ליבה של הגברת הצעירה מאירלנד ומאז השניים בלתי ניתנים להפרדה. קונור תיאר בעבר בראיון את מערכת היחסים שלהם בתור הדבר שגורם לו להמשיך הלאה. לשניים צפוי להיוולד בן ראשון במאי השנה – כמה נחמד.

A post shared by Dee Devlin (@deedevlin1) on

My baby mother set for LIFE ��

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

מצד שני, יש לנו את מייוות'ר, שבואו נאמר שמונוגמיה ופמיניזם זה לא בדיוק הכיוון שלו בחיים. מבחינתו, גבר צריך להיות עם כמה שיותר נשים שהוא מסוגל להרשות לעצמו – ובמקרה שלו, כנראה שמדובר בהרבה. חוץ מזה, יש לו ילדים מאישה ששמה ג'וסי האריס, בת הזוג שלו מימי התיכון והאישה שבגללה הוא נכנס לכלא בשנת 2011 ל-90 יום באשמת תקיפה. הייתה לו תקופת אירוסין עם השחקנית-דוגמנית שאנטל ג'קסון, הוא אפילו קנה לה טבעת עם יהלום 25 קראט, אבל הם נפרדו ב-2013. מאז הוא מחליף בנות זוג כמו קפסולות נספרסו, כשהנוכחית היא רמארני בול הבריטית.

A post shared by Floyd Mayweather (@floydmayweather) on

המנצח בסיבוב: קונור, ואפילו לא נצחק על זה. כי אין דבר בזוי יותר מגבר שמכה את אשתו, בטח כשמדובר במתאגרף. 

צדקה תציל ממוות

בעשורים האחרונים, בעידן שבו ספורטאים ואתלטים משלשלים סכומים בלתי נתפסים לחשבון הבנק שלהם, פילנטרופיה וצדקה הפכו לחלק בלתי נפרד מהסצנה. בין הספורטאים הבין לאומיים הבולטים בתחום גיוס כספים לתרומות ניתן למצוא שמות כמו הטניסאית סרינה וויליאמס, שחקן הרוגבי הניו זילנדי דן קרטר, כוכב ה-WWE ג'ון סינה וכמובן קפטן נבחרת פורטוגל בכדורגל - כריסטיאנו רונאלדו.

כשזה מגיע לתרומות לקהילה, עושה רושם שקונור מקגרגור מעורב בפעילות לגיוס כספים בשביל שלושה אירגונים באירלנד. שניים מהם עובדים כדי למצוא פתרונות לאנשים מחוסרי בית ברחבי המדינה, נושא שכנראה מאוד חשוב לו, והשלישי מגייס כספים למחקר וטיפול במחלת העור הגנטית EB – ספציפית בקרב ילדים.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

לעומת זאת, כשמנסים לתחקר את הפעילות הפילנטרופית של פלויד מאייוות'ר, זה קצת יותר קשה. יש קרן על שמו בעיר לאס וגאס שפועלת לקידום נוער בסיכון, וב-2012 דווח שהוא תרם קרוב ל-50 אלף דולר כדי להציל פעוט בן 10 חודשים. חוץ מזה, הוא אמר פעם בראיון שהוא לא רואה כל סיבה לתרום לנזקקים באפריקה והוסיף: "מה אפריקה עשתה בשבילנו? מתי אפריקה באה ותרמה למשפחה שלי? תרומה זה דבר שעובד לשני הכיוונים".

מנצח בסיבוב: מקגרגור, אלא אם מייוות'ר הוא גם אלוף העולם במתן בסתר.