השבוע, לפני המון שנים (19 ליתר דיוק), יצאה לאוויר העולם קומדיית הנעורים האמריקאית 'אמריקן פאי'. בעוד שניתן לדון מהן ההשפעות התרבותיות של הסרט מאז ועד היום, קשה להתווכח עם הסצינה המפורסמת ביותר שלו – ואם ראיתם אותו, אז אתם יודעים בדיוק על איזו סצינה מדובר.

לרגל 19 הקיצים שחלפו מאז שהסרט הוקרן לראשונה בארה"ב, מגזין Playboy יצאו לחקור את סצינת המשגל השערורייתית של ג'ים עם המאפה של אמו. לצורך העניין, הם שלחו את בובי בוקס, המומחה הכל יכול של המגזין בכל הקשור לצעצועי מין היישר אל הסופרמרקט בשביל לרכוש עוגת תפוחים טרייה וטעימה.

בוקס רכש עוגת תפוחים וקינמון שנאפתה במקום, לקח אותה לביתו, חימם אותה בתנור ואחרי שהיא התקררה מעט – הוא ניגש לעבודה. במאמרו הוא מתאר את האקט שביצע בעוגה לפרטי פרטים. "החדירה הראשונה הרגישה לא רע בכלל", הוא כתב. "העוגה הייתה עדיין חמה ולכמה רגעים, זה הרגיש כמו הדבר האמיתי. לרגע אחד נדהמתי מאיכותיות הכותבים של הסרט – הם באמת ידעו על מה הם מדברים". אף על פי שהחדירות הראשונות היו מענגות, בוקס מדגיש שהוא הבין מהר מאוד שהמאפה הוא לא אידיאלי לקיום יחסי מין.

"העוגה לא הייתה עמוקה מספיק בשביל להשביע את רצוני. כמו כן, ניתן לקיים יחסי מין רק בתנוחה המיסיונרית, אלא אם לא אכפת לכם מהבלאגן הנוראי שנשאר אחר כך. בשלב מסוים, הבחנתי שאני פשוט חודר אל תוך שכבה עבר של קרם. למרות שהיה קינמון בבלילה, לא היה כאב או צריבה – אבל גם לא הייתה אורגזמה".

כל מה שנותר מהעוגה בסופו של האקט היה חתיכות עבות של המעטפת ושאריות של המילוי. "זה היה כמו זירה של התרסקות מטוס ואיבר המין שלי היה מכוסה בשאריות של קרמל", הוא כתב. "ככל שבהיתי בעוגה, כך הרגשתי מבויש יותר. כלומר, העוגה הזאת הייתה יכולה להאכיל משפחה כלשהי אבל היא הושמדה על ידי לצורך כתבה".

המסקנה המתבקשת בסופו של דבר היא שעוגת תפוחים, על אף שהיא מרגישה כמו הדבר האמיתי לשתי החדירות הראשונות, אינה משתווה לצעצועי מין כמו ה-Fleshlight. בוקס מוסיף: "חשוב לי להדגיש כי לפני, בזמן ואחרי האקט הרגשתי כמו אידיוט. כלומר, הפין שלי היה בתוך עוגת תפוחים. בזמן שעוגת תפוחים יכולה להרגיש כמו אישה אמיתית לכמה רגעים, האקט המיני איתה בכלל לא מתקרב לסקס אמיתי. על כן, אינני חושב שזו חלופה מתאימה".