צעירה מתל אביב התגרשה מבעלה כשלושה חודשים אחרי נישואיהם לאחר שגילתה שהוא כלל אינו עשיר כפי שסיפר לה בתחילת הקשר, ולמעשה הוא שקוע עד הצוואר בחובות של מאות אלפי שקלים.

בני הזוג, בשנות ה-30 לחייהם, נישאו לפני כשנה, וכעת עם הגילוי המטריד, האישה הזועמת ביקשה לפרק את הנישואים. "הוא סיפר לי שהוא אדם עשיר והוא נוהג בג'יפ ב.מ.וו, ומחזיק בדירה גדולה. הוא הבטיח לי לאורך כל הדרך שנחיה בעושר, ואני, באופן טבעי מבחינתי, האמנתי לו להכל", טענה האישה בתצהיר שהגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

לדבריה, זמן קצר לאחר נישואיהם היא נדהמה לגלות שבעלה הונה אותה; כספי החתונה שקיבלו בני הזוג ביום האירוע נעלמו כלא היו, הדירה שלגביה התפאר בן הזוג ושבה היו אמורים לגור ברווחה בכלל רשומה על שם אביו, והגילוי החמור מכל מבחינתה היה שהאדם שחשבה שנשבעה לו אמונים למעשה שקוע בחובות של מאות אלפי שקלים עליהם בכלל לא סיפר לה.

כחודשיים לאחר נישואיהם נכנסה האישה להריון, וזמן קצר לאחר מכן (כשלושה חודשים לאחר שנישאו) היא החליטה להתגרש מבן זוגה. מבדיקה מהירה אגב, מתברר שמדובר באחד ממקרי הגירושים הכי מהירים בישראל. האישה פנתה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ותבעה את בעלה, ולאחרונה מונה לו כונס נכסים שמטפל בהליכי פשיטת הרגל שלו.

לדבריה, בן זוגה לשעבר אינו משלם לה מזונות באופן סדיר, ומתעלם באופן מכוון גם מההוצאות הרפואיות והוצאות החינוך של בנם הפעוט. "הוא מרוויח המון כסף ורושם את כל עסקיו ורכושו על שם אביו", טענה האישה בבקשה שהגישה לבית המשפט. "הוא ואביו מתנהלים באופן שבו רב הנסתר על הגלוי - לאביו יש דירות שרשומות על שמו והחובות הם בכלל על הגרוש שלי. כלפי חוץ הוא מתנהג כמו פושט רגל אבל תמיד הוא הסתובב עם לא מעט מזומנים בכיסים".

הגרוש טען בתגובה כי הוא אינו מתחמק מתשלום דמי מזונות, אבל מצבו הכלכלי אינו מאפשר לו חיי רווחה והוא חייב כספים רבים לאנשים שונים, ושבאופן כללי הוא מרוויח כ-7,000 שקל בחודש. עוד הוא ציין כי טענותיה של גרושתו נובעות מתוך נקמה בגלל הליך הגירושין הקשה שהיה ביניהם. לדבריו, טענותיה של גרושתו הן בדיה והוא הקפיד לשלם לה דמי מזונות באופן קבוע.

השופטת שדנה בתיק ושמעה את שני הצדדים קבעה כי האישה תקבל דמי מזונות קבועים בסכום של 2,300 שקל מדי חודש ועל בן זוגה לשעבר לעמוד בהתחייבות זו כיון שהוא בהליך פשיטת רגל.