כוכבי הכדורגל של מנצ'סטר סיטי עלו לכותרות השבוע לאחר שתועדו חוגגים את נצחונם מול על אסטון וילה במסיבה שערורייתית במיוחד שעדיין מעוררת סערה עצומה בממלכה הבריטית.

על פי הדיווחים, שחקניו של פפּ גוורדיולה הטיסו על חשבונם למעלה מ-20 כוכבות אינסטגרם לאחד המלונות באנגליה כדי שיחגגו איתם במסיבת כריסמס מאוחרת ו"קצת אחרת".

הכוכבות, חלקן עם עשרות אלפי עוקבים בכל רשת אפשרית, העלו תמונות שלהן מבלות בספא, פותחות בקבוקי שמפנייה יוקרתיים ואוכלות במסעדות מקומיות. "הבנות נראו מצוין ועשה רושם שהן נהנות מאוד, ואני מרשה לעצמי להניח שגם השחקנים נהנו לא פחות", סיפר גורם המקורב לשחקנים  לכלי התקשורת הבריטיים.

המסיבה השערורייתית הזאת הסעירה כאמור אנשים רבים בממלכה, ולא מעט אנשים השוו את הפארטייה של שחקני סיטי למסיבות ה"בונגה בונגה" של סילביו ברלוסקוני – זאת למרות שחשוב לשים דברים בפרופורציות:  המסיבה ההיא באנגליה לא מתקרבת ולו במעט למסיבות המטורללת של ראש ממשלת איטליה לשעבר.

View this post on Instagram

A post shared by Manchester City (@mancity) on

View this post on Instagram

A post shared by Silvio Berlusconi (@silvioberlusconi_official) on

מסיבות ה"בונגה בונגה" טיפחו לאורך השנים מוניטין מבהיל למדי וכבשו לא פעם כותרות מסביב לעולם, בזמן שברלוסקוני עצמו טען לאורך השנים כי מדובר בסך הכל בסדרת ארוחות ערב יוקרתיות באחוזתו הפרטית, אך העדויות שצפו לאורך השנים מספרות לגמרי אחרת, עם דיווחים על יחסי מין עם קטינות, טקסים שטניים ואפילו פרשיית רצח אחת מצמרתת במיוחד.

לא מעט נשים כבר הספיקו להעיד לאורך השנים כי הפוליטיקאי (או גורמים מצדו) שילמו להן סכומי עתק בשביל להשתתף במסיבות המדוברות - ובעיקר לשמור על שקט בכל הקשור למתרחש בהן.

בשנת 2010, הייתה זו הדוגמנית אמברה בטילנה שהתייחסה לחוויה האישית שלה מאחת המסיבות אליהן הוזמנה: "15 דקות אחרי שהתיישבת נשים כבר התחילו לחשוף את החזה שלהן והציעו לברלוסקוני שיבוא וינשק אותן", סיפרה הדוגמנית בת ה-27. "חלקן אפילו נגעו באיברים האינטימיים שלו וגרמו לו לגעת בשלהן, ובזמן שכל זה קרה הן שרו 'תודה לאל שיש את סילביו' וקראו לו 'פאפי'. הוא לעומת זאת קרא להן 'בנותיי הקטנות'".

ראש הממשלה הדוחה בהיסטוריה

מסיבות ה"בונגה בונגה" עלו לכותרות באיטליה וכל שאר העולם כשנה לפני סוף כהונתו של ברלוסקוני, ובשנת 2010, הפרשה התפוצצה ברעש גדול לאחר שראש הממשלה האיטלקי הורה למשטרה בארצו לשחרר את הנערה המצרית קרימה אל-מארוג – אז בת 17.

אל-מארוג נעצרה כמה ימים לפני כן על ידי המשטרה בחשד שגנבה צמיד בשווי 3,000 יורו, אך שוחררה בעזרת עורכי דינו של הפוליטיקאי השנוי במחלוקת. אנשיו של ברלוסקוני טענו כי הם חשבו שמדובר בנכדתו של חוסני מוברק, נשיא מצרים דאז, וראש הממשלה האיטלקי סיפר כי רצה להימנע מתקרית דיפלומטית – טענה שהתבררה מהר מאוד כשקר מוחלט.

האמת הייתה שקרימה עבדה בתור רקדנית אקזוטית ונערת ליווי, וזמן קצר לאחר שחרורה סיפרה כי היא הוזמנה להשתתף במסיבות ההזויות של ברלוסקוני והעידה בצורה מפורטת מה באמת קרה בהן; נשים שמרימות את החצאיות שלהן בכל פעם שהן עוברות ליד הפוליטיקאי וכאלו שנהגו להשפיל את עצמן כדי לרצות אותו. אחרי הדברים שסיפרה, ובעיקר בעקבות גילה הצעיר, החליטו הרשויות באיטליה לפתוח חקירה נגד ראש הממשלה לשעבר.

ברלוסקוני הכחיש כמובן את כל החשדות נגדו, אבל עד מהרה הפרשה זכתה לסיקור בינלאומי נרחב, וחומרים מתיק החקירה התפרסמו תחת כל עץ רענן.

במרץ 2011 החוקרים כבר חשפו תמונה פרובוקטיבית למדי של מגישת הטלוויזיה ברברה גוארה מאחת המסיבות של ראש הממשלה האיטלקי, וגוארה מצדה טענה כי התמונה נלקחה בזמן "ארוחת ערב נורמלית לחלוטין", ואף הגדירה את ברלוסקוני בתור "אב שני" עבורה. חודש מאוחר, שתי נשים אחרות ציירו תמונה לחלוטין מאותה ארוחות ערב.

צ'יארה דניס, מלכת יופי לשעבר, העידה יחד עם אמברה כי הוזמנה לאחת המסיבות של הפולטיקאי האיטלקי – שם רוב הנשים היו לבושות בתחפושות סקסיות שונות. בשלב מסוים, ראש הממשלה החל להעביר בין הבנות פסלון של האל הפגני פריאפוס (אשר ניחן באיבר מין גדול באופן לא פרופורציונאלי), וביקש מהן לנשק את האיבר.

"אחרי שהן נישקו את האיבר הן החלו לרקוד ולבצע מעשים אירוטיים אחת לשנייה", העידו צמד הדוגמניות. "כל זה קרה בזמן שאכלנו ארוחת ערב. מדי פעם, היית יכולה לראות מישהי קמה, ניגשת אליו ואז נוגעת לו באיבר המין".

בסופו של דבר השתיים נמלטו מהמקום אחרי שהבינו מה באמת קורה מאחורי הדלת הזגורה של אחוזתו, וברלוסקוני עצמו הכחיש כל קשר להאשמות ואף כינה אותן "דוחות". זמן קצר לאחר מכן, כבר החלו לצוף עדויות נוספות על נשים שקיבלו ממנו מתנות יוקרתיות, תכשיטים או כסף מזומן בשביל להשתתף במסיבות הדוחות שלו.

View this post on Instagram

A post shared by celebritalia (@celebritalia) on

במהלך המשפט שהתנהל נגדו, נטען אף כי מקור השם "בונגה בונגה" הגיע מאחת הפעילויות במסיבה, ועל פי התביעה, הבונגה בונגה היה השלב המאוחר של החגיגות, כאשר הנשים היו מנסות למצות את הדחפים של הפוליטיקאי ולגרום לו לחוש "עונג גופני עילאי".

הסיפור הזה כלל מגוון אקטים אירוטיים כמו ריקודי עמוד, מופעי סטריפטיז, או נשים בתחפושות שהתגפפו אחת עם השנייה. ברלוסקוני, כזכור, הודח בסופו של מראשות ממשלת איטליה - אך השערורייה דבקה בו שנים אחר כך, והגיעה לשיאה בשנה שעברה עם מותה המסתורי של אימאן פאדיל.

סתימת פיות: הגרסה האיטלקית

אימאן פאדיל הייתה דוגמנית מרוקאית בת 34 שהייתה אחת העדות המרכזיות במשפט נגד הפוליטיקאי האיטלקי. לטענתה, היא ראתה במו עיניה את כל החגיגות ההזויות בווילה של ברלוסקוני; את האורגיות ומופעי הסטריפטיז, ואפילו טקסים שטניים. מעבר לזה, היא טענה שברלוסקוני נתן לה באופן אישי 2,000 יורו במזומן באחד הלילות הללו כדי שתשמור על שתיקתה.

אך לדוגמנית היו תכניות אחרות והיא תכננה לחשוף את כל מה שהיא יודעת בספר אותו החלה לכתוב, ואף תכננה להמשיך ולהעיד נגד הפוליטיקאי השערורייתי - אך כל זה מעולם לא קרה.

במרץ 2019 פאדיל מתה בבי"ח איטלקי לאחר התקף חמור של כאבי בטן. דו"ח הנתיחה לאחר מותה אבחן כי סיבת המוות הייתה טבעית, אבל בני משפחתה חשבו אחרת. לטענתם, פאדיל הורעלה על ידי מקורבים לראש הממשלה לשעבר במטרה להשתיק אותה.

התיקים המשפטיים נגד ברלוסקוני ממשיכים להיערם עוד בימינו, והפעם החשד העיקרי סביבו הוא שוחד שקיבל והעניק לגורמים שונים. מהבחינה הזאת, שערוריות המין שלו כבר כמעט ולא מקבלות מקום בכותרות, אבל רבים עדיין זוכרים את מסיבות ה"בונגה בונגה, של הפוליטיקאי המושחת.

לכן, כשאתם חושבים על המסיבות של שחקני מנצ'סטר סיטי ומשווים אותה לערבים ההזויים בווילה של ראש הממשלה האיטלקי לשעבר – דעו לכם שלא משנה מה הם עשו שם, זה כנראה בכלל לא משתווה לדברים שברלוסקוני עשה - וטוב שכך.