כנראה שאפשר לומר בביטחון מלא שטקס הזובור הוא הצד הפחות יפה של טקסי הקבלה, ולפעמים, לצערנו, הוא גם הוא שכיח במיוחד. ספציפית אם אתה ספורטאי, חייל, בן אחווה אמריקאי או חבר מועדון כלשהו. ברוב המקרים מדובר בטקס חניכה שכולל שורה של תעלולים, מכשולים ואתגרים שונים שאדם צריך לבצע בשביל להתקבל למועדון כלשהו, ובדרך כלל הם גם נגמרים בטוב ובשמחה. למרות זאת, היו לא מעט מקרים בעבר שטקס החניכה הזה נגמר רע מאוד. אספנו לכם את שמונת הזוּבּורים הכי נוראיים בהיסטוריה:

1. הגביע של טימות'י פיאזה

כחלק מטקס החניכה של טימות'י פיאזה בקולג', הוא היה צריך לעבור את "אתגר הגביע". כלומר; היה עליו לשתות 18 משקאות אלכוהוליים תוך 90 דקות. לא ידוע אם הוא הצליח או לא, מה שכן ידוע זה שהוא נפל מגרם המדרגות של האחווה שלו, וזה לא נגמר שם.

מאוחר יותר באותו לילה, אחד מחבריו ניגש לבדוק את מצבו והציע לקחת אותו לביה"ח – אך חברי האחווה אמרו שאין סיבה לדאגה. מאוחר יותר, פיאזה נפל כמה פעמים נוספות, כולל מגרם המדרגות של המרתף. 12 שעות לאחר המקרה בני האחווה הסכימו לפנות אותו למיון, שם נקבע מותו כעבור יממה. לטענתם של הרופאים, הוא ספג פגיעה משמעותית בראשו, קרע בטחול ומת כתוצאה מדימום פנימי. כמו כן, התברר שהוא היה שורד אם הוא היה מקבל סיוע רפואי מוקדם יותר.

2. משחק הפוטבול של קני לאונג

טקס החניכה של אחוות לאמדה-פיי-אפסילון לוקח כ-10 שבועות והוא כולל סדרה של אתגרים אכזריים מאוד. משכיבות שמיכה עם אגרופים על חצץ, דרך סחיבת פצוע כשאתה על הברכיים ועד לקפוץ באוויר ולנחות על בית החזה בלי לבלום את עצמך עם הידיים. קני לאונג, סטונדט חדור מוטיבציה, שרד את כל האתגרים הללו, עד שהוא הגיע לאתגר האחרון – "משחק הפוטבול".

לאונג נאלץ לשחק פוטבול במשך 3 שעות מול 40 מוותיקי האחווה ובוגריה - ללא הפסקה או ציוד הגנה. בשלב מסוים, אחד הבוגרים תיקל את הסטודנט הצעיר, שהתמוטט על המגרש. הוא נשאר שם במשך כמה דקות, עד שאחד הנוכחים הבחין שהוא רועד ומפריש ריר מפיו. הוא פונה לטיפול נמרץ, שם הוא נפטר כתוצאה מסיבוכים של לחץ תוך גולגלתי. מאוחר יותר, בני משפחתו תבעו את בני האחווה ואת הנהלת הסניף.

3. המסע האחרון של ארמנדו וילה

כחלק מטקס החניכה של ארמנדו וילה באחוות זטא-מו, בני האחווה שלו נטשו אותו יחד עם שאר החניכים בלב יער עם מעט מים, ללא טלפון סלולרי כשהם נועלים נעליים זולות. וילה ושאר חבריו היו צריכים לנווט את דרכם על גבעה תלולה אל היעד שחיכה להם במרחק של כ-29 ק"מ.

כולם הגיעו ליעד ללא בעיה, אך כשהגיע הזמן לחזור נגמרו להם המים והם התקשו להתמודד עם החום. וילה החליט שהוא הולך לרוץ קדימה בניסיון למצוא מים – אך הוא לא חזר. מאוחר יותר, החניכים מצאו אותו שוכב על הארץ מחוסר הכרה. הם הצליחו ליצור קשר עם פקח מקומי וזה פינה אותו לבית החולים כשהוא סובל מחום של כ-42.6 מעלות. בסופו של דבר הוא נפטר מסיבוכים של מכת חום והתייבשות.

4. הפסיון של הורסיו

הורסיו קסטיליו ה-3 הצליח להתמודד עם כל האתגרים של אחוות 'אגיס ג'וריס', עד שהגיע האתגר המסכם – "הטקס". בני האחווה העירו אותו ב-2 בלילה, ואז 10 מהם הכניסו לו אגרופים במשך שעה שלמה. לאחר מכן, הם היכו אותו עם תרבד ואז הורו לו להתפשט כדי להכות אותו בישבן עם משוט. הם נתנו לו 4 מכות עם המשוט וב-5 לפנות בוקר הוא התמוטט סופית.

בני האחווה הושיבו אותו על כיסא ונתנו להריח אמוניה - אך הוא לא הגיב. ראש הסניף אמר לבני האחווה לתת לו לנוח במשך 20 דקות, אך הוא עדיין לא התאושש. בשלב מסוים, הם טפטפו לו שעווה על הבהונות ובית החזה, אך הוא לא הגיב. בני האחווה פינו אותו לביה"ח, שם נקבע מותו באופן מידי. בנתיחה שלאחר המוות התברר כי הוא נפטר כתוצאה מהתקף לב.

5. "סינדרום דוני ווייד"

דוני ווייד בסך הכל רצה להתקבל לאחוות פיי בטא סיגמה. בשלב מתקדם של החניכה שלו, ווייד ושאר חברי החניכים נתבקשו להגיע למגרש הפוטבול של המכללה בשביל "אימון בוקר". בני האחווה הכריחו אותם לבצע שורה של תרגילי כושר, כולל: ריצה מהירה במשך שעה שלמה, שכיבות שמיכה, תרגילי Jumping Jack ובטן סטטית. כשווייד התמוטט במהלך התרגילים, בני האחווה אמרו שהוא "פשוט עייף" ואף לעגו לחניכים שניסו לעזור לו. מאוחר יותר, הוא איבד את הכרתו ולא הצליח להתאושש. חבריו פינו אותו למיון, שם נקבע מותו. מתברר שהוא התמודד עם סינדרום נדיר שיכול לגרום למוות מהיר בזמן אימוני כושר מפרכים.

6. אתגר האבנים של הריסון קווייק

לאחוות טת'א צ'י היה משחק שהם אהבו לשחק עם החניכים שלהם – ושכאנחנו כותבים "משחק" אנחנו מתכוונים לטקס אלים ונוראי. אחד מחברי האוחחה, הריסון קווייק, הוסע לשדה מרוחק יחד עם חניך נוסף, שם הם נתבקשו להביא שתי אבנים עם הסמל של האחווה. הדבר היחיד שהפריד בינם לאבנים היו בני האחווה, שחלקם היו שחקני פוטבול ששוקלים למעלה מ-100 ק"ג.

קווייק ניסה כמיטב יכולתו להביא את האבנים, אך הוא כשל אחרי שאחד מבני האחווה תיקל אותו באכזריות. מאוחר יותר, הם הכריחו אותו ללכת לאורך השדה עד שהוא התמוטט. הוא פונה למיון, שם הוא אובחן כסובל מדימום תוך גולגלתי. קווייק נפטר ביום שלמחרת ומשפחתו תבעו פיצויים מבני האחווה בסכום של 4.6 מיליון דולרים.

7. הלהקה של רוברט צ'מפיון

רוברט צ'מפיון ניסה כמיטב יכולתו להצטרף לתזמורת של אוניברסיטת A&M בפלורידה – ואל תתנו לעובדה שמדובר בחבורה של מוזיקאים לבלבל אתכם. בלהקה היה טקס שנקרא 'אוטובוס C', שבו אחד המוזיקאים הצעירים צריך לעשות את דרכו מהמושב האחורי ועד היציאה של האוטובוס – בזמן שכל חברי הלהקה מכים אותו מהמושבים.

צ'מפיון אולץ לעבור את האתגר האלים, ועדי ראייה דיווחו שחברי הלהקה היו מאוד להוטים להכות את הבחור הצעיר, אחד מהם הוריד את חולצתו וצעק: "תשלחו את הכושי הנה". הוא עבר פעם אחת, תוך כדי שחברי הלהקה מכים אותו באכזריות, אך ללא הצלחה. על כן, חברי הלהקה החזירו אותו בחזרה למושב האחורי. כעבור כ-15 שניות, הוא התמוטט על רצפת האוטובוס. חברי הלהקה פינו אותו למיון, שם נקבע מותו כתוצאה מדימום פנימי מאסיבי. 15 מחברי הלהקה הואשמו במותו, 14 מהם קיבלו עבודות שירות והיו בתקופת מבחן. האחרון, "מנהל" האוטובוס (כלומר, האחראי על הטקס עצמו), קיבל עונש מאסר של למעלה מ-6 שנים.

8. הקרב האחרון של צ'ון דנג

פיי דלתא סיי היא אחווה אסייתית עם טקס חניכה שנקרא תקרת הזכוכית, ובמסגרתו חניכים צריכים לרוץ מנקודה אחת אל השנייה עם כיסוי על העיניים בזמן שהם סוחבים בול עץ במשקל של כ-10 ק"ג. מעבר לזה, בני האחווה מכים אותם לכל אורך הריצה שלהם.

על פי הדיווחים, דנג היכה את בני האחווה בזמן הטקס - מה שכמובן שהרגיז אותם מאוד. בשלב מסוים, אחד מהם תיקל אותו בכל כוחו ואז קבוצה של בני אחווה היכו אותו את שהוא איבד את הכרתו. הם פינו אותו לבית האחווה בציפייה שהוא יתאושש, וכשזה לא קרה, הם ניסו לחפש את הסימפטומים שלו ב-Google. אחרי שעה שהוא לא חזר להכרה, הם פינו אותו למיון – שם הוא אובחן כסובל ממוות קליני. הרופאים חיברו אותו למכונות הנשמה, אך בני המשפחה ביקשו לנתק אותו כעבור יממה. 30 מבני האחווה הודו בשורה של עבירות הכוללות: תקיפה, התעללות ושיבוש הליכי חקירה. רובם נידונו לתקופת מבחן של כ-6 עד 36 חודשים. לעומתם, שלושה מבני האחווה הודו באשמת הריגה ונידונו לתקופת מאסר של 10 חודשים עד שנתיים.

(מקור)

_OBJ