החולמים: אווה גרין

אין תמונה
אווה גרין הייתה נבוכה כאשר צפתה בסרט לראשונה. במילים אחרות: יצירת מופת. "החולמים"

סרטו האחרון והשופע מיניות של הבמאי האיטלקי ברנרדו ברטולוצ'י מספק כמויות בלתי מבוטלות של עירום משלושת גיבוריו הצעירים, ובעיקר של השחקנית הסקסית אווה ג'רין. כאן, בסרט הבכורה שלה מ-2003, הרבה לפני שהפכה לנערת בונד, בדירה פריזאית עשירה, היא חוקרת יחד עם שני חבריה את מיניותה בדרכים פרובוקטיביות שרק קולנוע אירופאי נועז יכול להציג.

כשצפתה לראשונה בסרט, סיפרה גרין לעיתונאים, כי בשלל הסצנות המאוד מפורשות שלה היא הייתה צריכה להסיט את מבטה מרוב מבוכה. אנחנו לא הסטנו.

נעורים בקצב מהיר: פיבי קייטס

אין תמונה
בשנות ה-80 ידעו איך לשלהב את הנוער. פטי קטס ב"נעורים בקצב מהיר"

אי שם ב-1982 נוצרה בסרט נעורים מטופש סצנת עירום כל כך טובה, שבמשך 20 שנות הקולנוע הבאות כל סצנת עירום על המסך שאפה אליה. בתוך פנטזיית הנעורים האולטימטיבית, פיבי קייטס יוצאת מהבריכה ופושטת את חזיית הביקיני האדומה שלה בסלואו מושן מרהיב, אשר משקף את חרמנות הנעורים יותר מכל סרטי הקולג' האמריקניים שיצאו מאז. בינתיים, אנחנו צופים בתשומת לב ומחכים לבמאי ההוליוודי שיצליח לשחזר את ההצלחה.

ג'יה: אנג'לינה ג'ולי

אין תמונה
1998: השנה בה אנג'לינה ג'ולי פרצה לחיינו. מתוך הסרט "ג'יה"

העירום של אנג'לינה ג'ולי ב"ג'יה" הוא אולי הסיבה המרכזית לכך שבמשך שנים רבות היא נבחרה שוב ושוב לאשה הסקסית בעולם. ב-1998, אחרי תפקידים ב"האקרס" ו"פוקספייק", עוד לא ממש ידענו מי היא היפהפייה עם השפתיים החושניות, אך אחרי שלל סצנות העירום (וגם הסקס הלסבי) שלה בתור דוגמנית העל ג'יה קראנגי, אף אחד כבר לא יכול היה להתעלם מאנג'לינה ג'ולי.

טיטניק: קייט וינסלט

אין תמונה
קלאסי. קייט וינסלט שוברת קופות

סצנת הציור של "טיטניק" היא אולי סצנת העירום הזכורה ביותר בקולנוע, ולמרות שהיא מצופה בהוליוודיות מסוכרת, היא מצליחה להיות נועזת, ארוטית ועשויה בטעם. כשקייט וינסלט מבקשת מליאונרדו דיקפריו לצייר אותה כשכל לבושה הוא ענק יהלום, היא נשכבת על הספה ומהפנטת אותך בנשיות עוצרת הנשימה שלה.

פרט טריוויה שאולי ואולי לא יעניין אותך: לאחרונה נמכרה התמונה המקורית מהסרט, שצוירה למעשה על ידי הבמאי ג'יימס קמרון, עבור 16 אלף דולר.

אמריקן פאי: שאנון אליזבת

אין תמונה
ככה עושים היסטוריה. שאנון אליזבת באחת מהסצנות הכי מוכרות בלקסיקון שלך

בוא נגיד שאין סיכוי שאתה לא זוכר לבד את סצנת העירום של שאנון אליזבת מתוך אמריקן פאי, כך שאין ממש צורך לתאר מה קורה בה או עד כמה היא טובה. למעשה, הדבר היחיד שרע בה הוא שהיא עלולה לגרום לך להאמין שאם תשאיר כוסית בחדר שלך לבד מספיק זמן, היא תתחיל להתפשט ולשחק עם עצמה.

עיניים עצומות לרווחה: ניקול קידמן

אין תמונה
סצנת פתיחה מופלאה לסרט גדוש בסצנות דומות. ניקול קידמן ב"עיניים עצומות לרווחה"

אי אפשר שלא לאהוב סרט שמתחיל בסצנת עירום של ניקול קידמן, מיד אחרי שלוש כתוביות פתיחה קצרות. ללא כל הודעה מוקדמת שמלתה של הג'ינג'ית האלגנטית נופלת וחושפת ישבן אוסטרלי מעוצב להפליא. וכשסרט מתחיל כך, אתה יכול לדעת שזה רק הולך להשתפר - ויצירת המופת הסקסית והשנויה במחלוקת הזו, אכן רק הולכת ומשתפרת. אבל אתה יודע כבר את כל זה.

ברברלה: ג'יין פונדה

אין תמונה
העירום של שנות ה-60 היה איכותי במיוחד. ג'יין פונדה ב"ברברלה"

אחת הנשים הסקסיות של הסיקסטיז, ג'יין פונדה מציגה ב"ברברלה" מ-1968 גוף שהוא לא פחות ממושלם, ומוכיחה שיופי אמיתי הוא לגמרי על זמני כשהיא פושטת את חליפת החלל שלה בסצנת הפתיחה של הסרט. אולי הייתה זו הסצנה הזו שהפכה את הסרט - שתחילה נחל כישלון בקופות ואצל המבקרים - לקאלט של מדע בדיוני וסקס.

המתנה: קייטי הולמס

טום קרוז הוא מניאק בר מזל; קייטי הולמס היא כבר היפהפייה השנייה ברשימה שלנו שמאהבתה הוא זכה ליהנות. הסצנה של קייטי הולמס מהסרט "המתנה" משנת 2000 היא הקצרה ביותר ברשימה שלנו - מבט חטוף בלבד בגופה החשוף של הולמס - והמשך הסרט הוא לגמרי ממוצע, אך השנייה הזו, ורק היא, עשתה אותו שווה לצפייה.

קאשבק: כמה שחקניות אנונימיות

אין תמונה
הפנטזיה של כולנו מתעוררת לחיים בסרט בריטי איכותי. "קאשבק"

קאשבק מ-2007 הוא עוד הוכחה שקולנוע אירופאי עולה על אחיו הגדול סם, לפחות בכל מה שקשור לעירום וסקס. בסרט הבריטי הזה, שון ביגרסטף מפתח יכולת (דמיונית) לעצור את הזמן ולהקפיא את כל מי שנמצא סביבו. ומה הוא בוחר לעשות עם היכולת המופלאה הזאת? להפשיט כוסיות רנדומליות בסופר.

אינסטינקט בסיסי

אין תמונה
הסכימה לא לתבוע את הבמאי, ועל כך כולנו מודים לה עד היום. שרון סטון ב"אינסטינקט בסיסי"

אחד הרגעים הסקסיים בהיסטוריה של הסינמה, מתרחש בשתי השניות בהן אנחנו מגלים מה נמצא בין רגליה של שרון סטון. החשודה הפתיינית ברצח - הפאם פטאל המושלמת, מסיחה את דעתו של החוקר מייקל דאגלס באמצעות תנועת הרגליים איטית שתישאר לנצח במוחו של כל צופה.

סטון למעשה לא ידעה כלל שמבושיה ייחשפו בסרט, וסיפרה מאוחר יותר כי הבמאי פאול ורהובן ביקש ממנה להוריד את תחתוניה רק כי רואים אותם והבטיח לה ש'משולש ברמודה', יישאר באפילה. רק כשצפתה בסרט המוכן הבינה כי תעלול תאורה חשף אותה במלוא הדרה למצלמה, אבל בסופו של דבר החליטה לא לתבוע את הבמאי כי הבינה שהרגע חיוני לסרט. לדעתנו, הרגע הזה חיוני גם להתפתחות הקולנוע.

>> השלב הבא: עשר סצנות הסקס השוות בתולדות הקולנוע