למרות שנדמה שאנחנו חיים בעולם מודרני, הבועה שלנו מתפוצצת לא פעם. לפעמים מספיקה פרובוקציה קטנה, חציית גבול פעוטה או שטות מינורית במקום הלא נכון – ושערי השמיים נפתחים עליך. הנשים במקרים הבאים היו כנראה מודעות למעשיהן, אבל לא חשבו על דברים עד הסוף – או בחרו באומץ רב להתמודד עם ההשלכות, יהיו אשר יהיו.

רק השבוע קיבלנו סערה בלבנון, אחרי שמיה קאליפה (או חאליפה, תלוי את מי שואלים), שגדלה בלבנון ועברה לארה"ב בגיל 10, זכתה בתואר שחקנית הפורנו הפופולרית ביותר על ידי אתר Pornhub. הצעירה בת ה-21 עבדה קשה כדי להגיע להישג, וללא ספק ידעה שהאיןמים יגיעו, ביחוד לאור העובדה שהצטלמה לאחד הסרטים עטויה בחיג'אב. בינתיים היא שומרת על קור רוח ועונה למגיבים בטוויטר, אבל לאור מקרה הטרור האחרון בפריז, כנראה שהיא קצת יותר חוששת כרגע.

מיה קאליפה (צילום: twitter)
בינתיים היא לא עוצרת. קאליפה | צילום: twitter

עוד בלבנון

לפני כשנה דלף לרשת סרטון טופלס של צילומי לוח שנה של הגולשת האולימפית ג'קי שאמון, שסיבכו אותה במולדתה. הצילומים בכלל קרו באוסטרליה, לפני כארבע שנים, אך התמונות שבו לרדוף אותה כשהגיעה לטלוויזיה הלבנונית קצת לפני אולימפיאדת החורף בסוצ'י. במקרה הזה הספורטאית התנצלה, וטענה שמדובר בסרטון מאחורי הקלעים שלא היה אמור להגיע לעין הציבור.

אין תמונה
התנצלה

הטורקייה הראשונה בפלייבוי

בשנת 2011 זעזעה סילה סאחין, טורקייה ממוצא מוסלמי שהפכה לכוכבת טלוויזיה בגרמניה, את משפחתה, את טורקיה ואת העולם המוסלמי כשהצטלמה לפלייבוי. מלבד השער הנועז, במגזין עצמו היו תמונות בעירום מלא של הטורקייה הראשונה שהצטלמה בעירום לפלייבוי, וגרמו לשיח'ים ברחבי העולם להתעלף על המקום.

הדוגמנית הדגישה שהיא עשתה את זה על מנת לעודד נערות טורקיות אחרות להשתחרר מהכבלים: "אני מרגישה כמו צ'ה גווארה. יותר מדי זמן ניסיתי לעשות הכול נכון. אני רוצה שהתמונות האלה יוכיחו לנשים הטורקיות שזה בסדר לחיות לפי הבחירות שלך".

אין תמונה
פורצת דרך

עוד בגזרת פלייבוי

בדצמבר 2010 שרמיין שריבר בת ה-28 עשתה היסטוריה: היא הפכה לאירנית הראשונה שמופיעה בגיליון של פלייבוי, בעירום כמובן. אנחנו לא בטוחים מה התגובה בטהרן הייתה, אבל אנחנו בטוחים שהם לא הרימו מסיבה חגיגית לכבודה.

שרמיין שריבר לפלייבוי (צילום: האתר הרשמי)
עשתה היסטוריה | צילום: האתר הרשמי

סערה בספרד

סול סנצ'ז היא פוליטיקאית שהתמודדה בבחירות במנורקה, וגרמה לשערוריה באי כשבמסגרת קמפיין הבחירות שלה פרסמה שני פוסטרים שערורייתיים של עצמה ברחבי האי; באחד היא מציגה לראווה את שדיה, כאשר ידי גבר אוחזות בהם מאחור, בצירוף הכיתוב: "סול סנצ'ז. שתי סיבות טובות". בפוסטר השני היא מוצגת בתחתונים וחזייה, קשורה, על הברכיים, בתנוחה שמזכירה יותר מהכול את עולם הסאדו-מאזו. המועמדים שמתחרים בסנצ'ז מיהרו לגנות את המהלך והגישו תלונה לארגון למען מעמד האישה, שדרש מסנצ'ז להסיר את התמונות החושפניות.

סנצ'ז, להגנתה, אמרה שהיא התומכת הכי גדולה של מעמד האישה. "אין מישהי יותר פמיניסטית ממני", אמרה לכלי התקשורת המקומיים. "כל אדם רשאי לבטא את עצמו כרצונו, ואני משתמשת בחזה שלי ובגופי כפי שאני רוצה. אם כל מה שהם יכולים לעשות זה להסתכל, זאת הבעיה שלהם". 

אין תמונה
פמיניסטית

כוכבת ילדים, שפנפנה ופוליטיקאית

מריה קוז'בניקובה (Maria Kozhevnikova) התחילה את הקריירה שלה בכלל ככוכבת ילדים, עשתה מהפך של 180 מעלות והצטלמה בעירום ל"פלייבוי" רוסיה, ולסיום עשתה קפיצה רצינית נוספת, והחליטה להכנס לפוליטיקה ולהיבחר ל"דומה" – הכנסת הרוסית. לאחר הבחירות התברר כי הבלונדינית הלוהטת הבטיחה את מקומה בצמרת הפוליטית של רוסיה כחברה במפלגת "רוסיה המאוחדת", והמהפך הושלם.

אין תמונה
מסלול מפואר

חיסול קריירה

המקרה הבא עדיין טרי בזכרונם של כמה אנשי צבא, ששילמו בתפקידם והקריירה שלהם בגלל רשלנות והחלטה שגויה. לאחר שהתירו צילומי לוח שנה בבסיסם, בו הדוגמניות זרקו רימונים, ירו ובכלליות שיחקו עם נשק ללא אישור רשמי, הקצינים המעורבים נאלצו להתמודד עם  עונשים חמור, כולל קנסות, הורדות בדרגה ואף פרישה כפויה בתום החקירה.

הוט שוטס 2014 (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Hot Shots)
הוט שוטס 2014 | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Hot Shots
 

סרט הפורנו שיגרום למלחמת עולם שלישית?

ונסיים במשהו שעוד לא קרה – אבל עלול לגרום לסוף העולם. בעקבות מלחמת הסייבר בין צפון קוריאה לארה"ב, מתכנן לארי פלינט, המייסד המיתולוגי של חברת הפורנו האסלר, לנקום בצפון קוריאה באמצעות סרט פורנו פארודי חדש עם העלילה של "ראיון סוף". הצילומים יצאו לדרך בתחילת 2015, ואם לצטט את לארי פלינט מתוך הטוויטר שלו – "אם חשבתם שקים ג'ונג און התעצבן קודם חכו עד שתראו את הסרט שלנו".  אם למדנו משהו, למנהיג קוריאה הצפונית אין חוש הומור, ולפי המראה הא-מיני שלו הוא גם לא מחבב פורנו. נראה איך זה ייגמר.