חייבים להוריד את הכובע בפני פלייבוי הגרמני - נראה שלגמרי לבדו, המגזין מצליח להוציא את נשות העולם הערבי אל החופש ולשחרר אותן מעול המוסכמות ועקרונות האיסלאם הנכפים עליהן. אחרי שבדצמבר הצטלמה שם שרמיין שריבר, האירנית הראשונה בפלייבוי, עכשיו המגזין מעורר סערה חדשה כאשר בגיליון מאי מופיעה בעירום מלא סילה סאחין, שחקנית טורקייה ממוצא מוסלמי, הטורקייה הראשונה שהצטלמה בעירום לפלייבוי.

אין תמונה
מקווה שהנשים הטורקיות ילמדו ממנה. גם אנחנו. סילה סאחין

"מרגישה כמו צ'ה גווארה"

סאחין בת ה-25 נולדה בטורקיה והפכה לכוכבת טלוויזיה בגרמניה בעקבות השתתפותה באופרת סבון מקומית. היא צברה מעריצים רבים והמשפחה בטורקיה הייתה גאה מאוד בבת המצליחה. היא שמרה על צניעות מתבקשת, ולכן אף אחד לא ציפה למהלך הפרובוקטיבי האחרון שלה - היא מופיעה חשופת שד על השער של פלייבוי הגרמני, ובתוך המגזין ישנן תמונות בעירום מלא שיגרמו לשיח'ים ברחבי העולם להתעלף על המקום.

"עשיתי את זה כי רציתי להיות חופשייה", אמרה סאחין. "התמונות האלה הן שיחרור מההגבלות שהוטלו עליי בילדותי".

המשפחה הגיבה בזעזוע מוחלט. אימה של סאחין ניתקה איתה את הקשרים לאלתר.

סאחין מבינה שהם כועסים, אבל מדגישה שהיא עשתה את זה על מנת לעודד נערות טורקיות אחרות להשתחרר מהכבלים. "אני מרגישה כמו צ'ה גווארה. יותר מדי זמן ניסיתי לעשות הכול נכון. אני רוצה שהתמונות האלה יוכיחו לנשים הטורקיות שזה בסדר לחיות לפי הבחירות שלך".

"מביישת את כל הנשים המוסלמיות"

סילה סאחין (צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL)
אל תתני להם לאיים עלייך, סילה. מחזיקים לך אצבעות | צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL

התגובות מהעולם המוסלמי לא איחרו להגיע. באתרי אינטרנט מוסלמיים סאחין הוגדרה כזונה וכפרוצה מערבית. "היא מביישת את כל הנשים המוסלמיות", נכתב,וגם, "היא מזנה את עצמה עבור כסף". אתר הסאן מדווח על מקור שאמר את מה שרבים בעולם המוסלמי חושבים: "היא צריכה לשלם". ואילו מקור אחר צוטט כאומר ש"כדאי לה להיות מאוד זהירה".

אנחנו מחזיקים אצבעות לסילה סאחין. לא פשוט להיות פורצת דרך. מי ייתן והנשים הטורקיות יפנימו ויראו לקיצוניים המוסלמים שהם אולי יכולים לאיים, אבל הם לא יכולים לעצור אותן מלהביע את עצמן בכל דרך שבא להן. בעיקר אם זה באמצעות פלייבוי.

>> אל תשכחו מגבת: חדש בספרד - חדר כושר בעירום