אין תמונה
שאנון אליזבת בסצנה שחרמני העולם לא ישכחו לעולם

חווית הקולג' האמריקנית היא אחת מיני רבות אותה זכינו להפסיד בתור ישראלים, ובמקום ארבע שנים של בחורות, בירה וחשיש אנחנו מקבלים שלוש של טרטורים, מפקדים ומ.צ.

כדי להשלים לנו את החסך מייצאת הוליווד מדי שנה עשרות סרטי קולג' שגורמים לנו לרצות למות מקנאה, או לפחות לרדת מהארץ. הסרטים האלה גורמים לכל גבר ישראלי לרצות לחוות את הקולג' האמריקני, גם בגלל האווירה שהקולנוע מצייר לנו אבל בעיקר בגלל הבנות - אתם יודעים, תלמידות הקולג' האמריקניות עם מדי המעודדות והציצים שנחשפים ללא כל הצדקה עלילתית.

הבאנו לכם רשימה של הבנות הכי שוות שתוכלו למצוא בסרטי קולג', חלקן סטודנטיות, חלקן עדיין לא וחלקן כבר ממש מזמן לא, אך מה שבטוח הוא שעבור גיבורי הסרטים ובעיקר עבורנו, הן בהחלט משדרגות את חווית הלימודים.

בייבס ג'נסון, בית החיות

איפה למדת: "פאבר קולג'".
מתחת לחצאית: מרתה סמית'.

אין תמונה
התחילו מסורת של יותר מארבעים שנה של טראש בלונדיני זול. הבנות של "בית החיות"

בייבס ג'נסון הבלונדינית היא אמן הרוחנית של כל הבלונדיניות הסנוביות של סרטי הקולג' האמריקניים. עם יציאת "בית החיות" לאקרנים ב-1978 נתנה מרתה סמית' כמה שיעורים בהתחסדות ונבזיות לביצ'יות מתנשאות בסרטי הקולג' של היום.

עם סוודר צהוב ותספורת סבנטיז צהובה לא פחות רקמה בייבס מזימה מתוחכמת כדי להשיג את מלך הכיתה, וכשסוף סוף הצליחה במשימתה, סירבה להתמסר לו בהתחסדות נוצרית-אמריקנית טיפוסית ופיצתה אותו בסשן כושל של אהבה ידנית.

בחייה האישיים, או שמא עדיף לומר המאוד פומביים, מרתה סמית' עצמה הייתה מתחסדת הרבה בפחות, שהרי את תפקיד הבלונדינית הצנועה קיבלה בזכות תואר קודם, נערת חודש יולי 73 של מגזין בפלייבוי. כך שאפשר לומר שכבר ב-1978 לימדה אותנו מרתה סמית' שיעור חשוב: מתחת לכל נערת כנסייה חסודה מסתתרת שפנפנת פלייבוי שובבה.

נדיה, אמריקן פאי

איפה למדת: תיכון מישיגן.
מתחת לחצאית: שאנון אליזבת.

אין תמונה
כי קראנו לך את המחשבות: עוד תזכורת לסצנה המפורסמת והבלתי נשכחת

טכנית, נדיה מ"אמריקן פאי" לא יכולה להיות ברשימה שלנו, כיוון שאמריקן פאי הוא סרט תיכון, ובאמריקן פאי 2 היא לא ממש נמצאת בקולג' אך במקרה הזה נסלח לה, פשוט כי לא יכולנו לוותר עליה ברשימה שלנו.

התפקיד של שאנון אליזבת בסרט הראשון והמצליח בסדרת אמריקן פאי העניק לה תהילת עולם - והסצנה בחדרו של ג'ייסון ביגס לנצח תיזכר כאחת הסצנות האהובות ביותר של חרמני העולם כולו.

לארה, חוקי המשיכה

איפה למדת: קמדון קולג'.
מתחת לחצאית: ג'סיקה בייל.

אין תמונה
מעל לכל, מדובר בסרטים מרגשים וסוחטי דמעות. "חוקי המשיכה"

גם בסרט שמנפץ ברעם את כל חוקי הז'אנר של סרטי קולג', אנחנו נמצא את כל הדמויות המוכרות - החתיך הבלונדיני שמסובב את כל הבנות, הברונטית החביבה שגורמת לנו להתאהב בה לקראת הסוף בגלל אישיותה הכובשת והבלונדינית והמרושעת.

ג'סיקה בייל ממלאת את התפקיד הבלונדינית של לארה ברוע נבזי שלא היה מבייש את גריזלדה או קרואלה דה-ויל, אך גם נשארת נאמנה למציאות כמו הביץ' שאנחנו זוכרים מהתיכון. עם נטייה לשקרים, מניפולטיביות והפקרות מינית, בייל עושה את הופעתה החמישית והמעולה בקולנוע, ואנחנו לא בטוחים אם אנחנו יותר שונאים אותה או ממש ממש רוצים אותה.

סטיפלר'ס מאם, אמריקן פאי

מתחת לחצאית: ג'ניפר קולדיג'

אין תמונה
מילף.

האגדה מספרת כי אמא של סטיפלר מ"אמריקן פאי" הייתה המילף הראשונה, לא כי היא האשה הבשלה סקסית הראשונה שראינו על המסך, אלה כי המונח MILF נהגה לראשונה על דמותה הלוהטת. לא ניתן לעובדות להרוס לנו, ונתעלם מהעובדה שהביטוי קיים מאז עליית אתר הפורנו הראשון, כלומר בערך מיומו הראשון של האינטרנט, אך גם אם המונח לא הומצא עליה, ג'ניפר קולדיג' נושאת אותו בכבוד רב.

כיאה למילפית אמיתית קוליג' היא לגמרי 'לייט בלומר', מלבד לתפקיד קטנטן ב"ספרות זולה" היא לא ממש שיחקה בסרטים ששמעתם עליהם עד "אמריקן פאי", ואפשר לומר הקריירה הקולנועית שלה התחילה בגיל 37. מאז עשתה המאמאסיטה הסקסית בעיקר תפקידים של אמהות שוות, וגילמה בערך את אותה הדמות בעשרות סרטים אחרים. כך שגם אם טכנית היא לא ה-MILF הראשונה, היא עדיין המילף האהובה עלינו.

בטי צ'יילדס, נקמת היורמים

איפה למדת: "אדאמס קולג'"
מתחת לחצאית: ג'וליה מונטגמרי.

נראה שהדבר היחיד שהשתנה בסרטי הקולג' ב-27 השנים שחלפו מאז יציאת "נקמת היורמים" הוא התספורת של הכוסית התורנית. ב-1984 הייתה זו ג'וליה מונטגמרי בתפקיד בטי מאחוות פאי-דלתא עם המיני הקצרצר והבלונד ובוהק, ששבתה את ליבו של גיבור הסרט, לואיס החנון, במעין תקדים קולנועי ל"היפה והחנון".

כיאה לחוקי הז'אנר, בטי יוצאת עם קפטן נבחרת הפוטבול ומתאכזרת ללואיס המסכן עד שבסוף הסרט הגלגל מתהפך ובטי זורקת את השרירן לטובת הגיק החביב. היינו אומרים שהתסריט תלוש מהמציאות, אם לא היינו רואים את נלה ואור מהיפה והחנון, ומצד שני, גם ריאליטי הוא לא ממש מציאות.

ג'נה, רוד טריפ: ביר פונג

איפה למדת: למיטב ידיעתנו רק במחנה קיץ
מתחת לחצאית: ג'ונליה לוי-בוקן

אין תמונה
בתמונה: 4 סיבות לראות את רוד טריפ: ביר פונג

במצב רגיל לא היינו מזכירים את "רוד טריפ: ביר פונג" או כל יצירת קולנוע שדילגה על המסך הגדול וקפצה היישר אל ה-DVD, אבל הדוגמנית הצרפתייה ג'נה פשוט סובבה לנו את הראש.

גוליה לוי-בוקן, על שיערה בלודיני, ומבטאה הסקסי (ומוצאה היהודי) מוכיחה שמה שקורה בסרטי קולג', קורה רק בסרטי קולג'. וכשאנדי, גיבור הסרט מוותר על לילה של אהבה פרועה איתה כי חברה שלו מחכה לו במעונות משהו נראה לנו חשוד, כי כשדוגמנית צרפתייה שופעת שכזו יושבת עליך, אין גבר בעלום שיעמוד בפני הפיתוי.

גוון פירסון, יחצ"ן המסיבות

איפה למדת: "קולדיג' קולג'".
מתחת לחצאית: טרה ריד.

אין תמונה
טרה ריד בגרסה התמימה, באופן יחסי כמובן. "יחצ"ן המסיבות"

השנה היא 2002 וטרה ריד נמצאת בפיק הקריירה שלה, העיניים הגדולות והחזה הקטן שלה קונים לה תפקיד בכל סרט נעורים אפשרי. אך כמו בטרגדיה יוונית עם סוף יודע מראש, כשאנו צופים היום בסרט אנחנו יודעים שהיא עוד תנסה לטפס על האולימפוס ותגדל שני הררי סיליקון משלה. מחזות קשים לצפייה יראו כשאחד מהם ייחשף בתקרית שטיח אדום מביכה ויגרום לכל שטוחה בעולם לשקול בשנית ניתוח הגדלה. מאז תשלם ריד על חטא ההיבריס שלה בכך שתעשה בעיקר סרטי היישר-אל-הDVD גרועים ותהפוך לבדיחה הוליוודית מביכה. אך כאן, ב"יחצן המסיבות" אנחנו עדיין מאמינים למבט התמים בעינייה, וכך גם נעדיף לחשוב עליה, בגרסת הפרה-היבריס.

ג'ינה, קולג'

איפה למדת: כיתה י"ב.
מתחת לחצאית: אלונה טל.

אין תמונה
חיה את החיים הטובים. אלונה טל ב"קולג'"

לא באמת חשבתם שנוותר על נציגות ישראלית ברשימה שלנו, ואלונה טל ממלאת בכבוד את המשבצת. ג'ינה היא תלמידת תיכון מעצבנת שזורקת את קווין וגורמת לו לצאת לסוף שבוע פרוע במיוחד במעונות הקולג' אליהם הוא ילך ללמוד בשנה הבאה.

וגם אם התפקיד שלה בסרט הוא קטן ומורכב משתיים וחצי סצינות קצרות, אין כמו לראות את אלונה טל מדגימה אנגלית מושלמת בסרט הוליוודי ולהגיד "היי, זאת ההיא מהפיג'מות!"

>> לספיישל הקודם: הרוסיות השוות