שחקן כדורסל שחור (צילום: istockphoto)
מסקנה ראשונה מהתחקיר: ישראליות אוהבות שוקולד יותר מסטייקים | צילום: istockphoto

לפני הכול, פלורוסנט אזהרה: התחקיר הבא, עליו עמלתי חודשים רבים מחיי, צפוי למחוק את החיוך מהפנים לכל גבר שכרגע סיים להשתין וחושב שהוא משהו מיוחד – ולשלוח אותו היישר למחוזות רגשי הנחיתות ורכישות משאבות הניפוח. כל האמיצים שבינינו, שבטוחים בגבריות שלהם ובכוחה של הוויאגרה בוודאי ישמחו לדעת על תופעה מרתקת שרצה פה במשך שנים ארוכות ובעת האחרונה בוערת יותר מתמיד: תופעת הבחורות הישראליות ושחקני הכדורסל הזרים.

הסיפור הזה התחיל לפני שנה, אחרי שאצל המזכירה המדומה שלי הצטברו פניות מציידים בעליי וותק בעיר, שטענו כי ישנה קבוצה מסוימת של אנשים גבוהים, שריריים וכהי עור שגונבת להם את הפרנסה ומאלצת אותם ממש לצאת לדייט עם בחורה בשביל אופציה לשעשועים. הסנפה יותר עמוקה של הנושא גילתה ממצאים מרתקים על התופעה, שמתפתחת פה מתחת לרדאר של כולנו כבר כמה עשורים; מסתבר שיש פה קהילה שלמה של נשים שזורמות אך ורק עם שחקני כדורסל שחורים, ועל השביל משאירות אותנו הישראלים הממוצעים עם ניסיונות שיזוף מאולצים ותובנה ברורה: לא כל הגברים נולדו שווים.

הכול התחיל בגלל אולסי פרי

מסתבר שכמו תרבות הפורנו, צעצועי המין וצביקה פיק גם התופעה הזו נוסדה באותו עשור סבנטיז נאלח ובימים אלו ממש מגיעה לשיאה. הכול התחיל כמובן ברגע שהשחקנים הזרים מארה"ב החלו לצוץ פה בקבוצת הכדורסל המקומיות ושדרגו לגמרי את הרמה המביכה שרצה פה – גם במגרשים וגם בחדרי המיטות.

עבור הנשים העבריות זו הייתה ברכה משמיים. הצבר החביב עם הסנדלים והסלסול בחזה החל לאבד את הסקס אפיל שלו ואפילו קצינים בצה"ל כבר לא היו אטרקטיביים כמו פעם. והנה, לעומת הוואחשיות של גברברי הכחול לבן, החלו לזרום ארצה אותם קרנפים ענקים בצבעי הטורטית, עם כל השופוני והסטייל של הגטאות והפכו את האנגלוסקסיות של טל ברודי למרשימה ממש כמו מגן האשכים שלו לעומת זה של אולסי פרי.

אגב, אותו פרי היה הראשון שהוציא את העסק הזה החוצה וגילה לאומה שישראליות אוהבות דברים כהים ולא רק כממרח על הלחם. הזוגיות שלו עם השאפה דאז תמי בן עמי גילתה לציבור שלם של נקבות חרמניות וצמאות לריגושים, כי ישנה אלטרנטיבה והיא לא דומה לשום דבר אחר שהכירו פה קודם.

שלושים שנה מאוחר יותר: האגדות הופכות למציאות

פאסט פורוורד ל-2010 ולחגיגות העשור השלישי של התופעה ונראה כאילו היא מעולם לא הייתה יותר פופולרית מעכשיו. שנים רבות של שחקנים זרים שבאו והלכו, ערבובים קשים ואגדות אורבאניות גרמו לתופעה להתעצם וליותר ויותר צ'יקס לוותר על מילקשייק וניל ולקחת חלק בחגיגה האפרו-אמריקאית.

אז מכיוון שמדובר בשליחות גדולה וזכות הציבור לדעת, כמו גם האפשרות הקלושה שאולי אזכה לנשנש קצת שאריות של שחקני כדורסל שבעים – החלטתי לצאת לשטח ולספק קצת ממצאים. עקב חסינות הפרט והחשש לעצמות שבורות ונכות חלקית, הפרטים שיופיעו פה הם חסויים, המקומות עוותו, השמות הוסתרו ושחקני הכדורסל שמעורבים בעסק לא נצפו בערב שלפני משחק.

איפה זה קורה?

עם השנים קמו להם מועדוני היפ הופ ספציפיים בעיקר בדרום העיר, שהפכו להיות למוקד ההתרחשות. בערבים ספציפיים במהלך השבוע מתקיימות מסיבות שמלאות בכל ברנז'ת שחקני הכדורסל האיכותית בארץ, בקבוצת ישראלים מתלהבים והכי חשוב: בחבורות של נשים מכל הגדלים, הגילים והסטיות שבאות במטרה אחת ברורה, שקשורה קשר ישיר לשכיבה על הגב בשלב יותר מתקדם של הלילה.

במועדון (צילום: istockphoto)
הבחור באמצע, זה שלא בפוקוס? זה ספי במהלך התחקיר | צילום: istockphoto

"סקס מזדמן עם שחקני כדורסל זרים זו תופעה ישנה, מה קרה עכשיו נזכרתם," יפית, בחורה מגודלת בת 31 עם מחשוף שהיה זוכה לפרגון מאורית פוקס, נופלת עלי כמו נגמ"ש. "יש המון בחורות שפשוט לא יכולות להיות עם גבר שהוא לא שחור. זה קורה לאורך שנים וזה ימשיך לקרות. כמו שאתה רואה המקום פה מפוצץ בנשים מכל הסוגים שכולן מחפשות את אותו הדבר. גם אני אוהבת את זה, ואני לא מתביישת להודות בזה".

חלילה... למה להתבייש. אבל מה יש באותם נוכרים שאין לנו הישראלים האיכותיים מלבד פור של למעלה מעשרה סנטימטרים, בגובה כמובן?
"תגיד לי, אתה רציני או שאתה סתם דביל? קודם כל המיתוסים נכונים! הגודל, הביצוע, כל מה ששמעת – נכון. אין מה לעשות הם פשוט מושלמים, תסתכל בעצמך. אני אומרת לך, ברגע שטעמת מזה אתה לא יכול לחזור למשהו פחות טוב".

מה עם מזרחים? לא אוכל?
"אפילו לא מתקרב".

המשך הערב המשיך להיות מרתק ומעורר פלצות כאחד. ככל שהערב התניע והאלכוהול תיקתק הסיפור התחיל להראות כמו החלום הרטוב של כל במאי פורנו מתחיל. עוד דבר מדהים שהתגלה היה ההטרוגניות של המבלות; החל מעורכות דין מדופלמות, גרושות עם ילדים וצעירות שוות ועד לסתם נואשות עם עודף משקל. כולן התכנסו לאותה קומבינה עם מכנה משותף אחד.

"תחשוב על זה ככה," מנסה לתאר את המצב גליה, מנהלת שיווק שופעת בת 27. "נניח אתה מאוד אוהב בלונדיניות. עכשיו תאר לעצמך שיש מועדונים בהם יש רק בלונדיניות, שבאות במיוחד כדי ליהנות. לא הייתה הולך לשם כל שבוע? זה משהו שקורה כבר שנים ויש לזה קהל גדול של נשים שאוהבות את זה וכולם נהנים – אז למי אנחנו עושות רע בזה?"

לנו. את מבינה שאנחנו לא יכולים להתחרות עם מה שיש להם, נכון?
"זאת באמת הבעיה שלכם, אותנו זה לא מעניין. אנחנו הולכות עם מי שעושה לנו טוב והכי מושך אותנו ופייר, לישראלים אין מה למכור לעומתם".

ממש גילית לנו את הארלם עכשיו. מה לגבי העובדה שרוב השחקנים פה נשואים? מזיז לכן בכלל?
"תלוי, מי שמחפשת סטוץ ולגבר אין בעיה לבגוד באשתו, אז למה שלה תהיה בעיה. מי שמתאהבת או מחפשת קשר רציני אז זה כבר הרבה יותר מורכב. זה נורא אינדיבידואלי".

"אין כמו הנשים הישראליות"

שחור ולבנה (צילום: istockphoto)
אין מה להגיד, קשה להתחרות בזה | צילום: istockphoto

סיפורים על התאהבויות, לב נשבר, גירושים וגודש עצום של סקס משובח הן מנת חלקן של קהילת הנשים האלה. בדיוק כמו סמים, מדובר בהתמכרות קשה שאף אדולן או ישראלי ממוצע לא יוכל להחליף. ובעוד השחקנים נכנסים ויוצאים מהמועדון עם בחורות ישראליות מחויכות תלויות להם על הזרוע, החלטתי שהגיע הזמן לקבל גם את הפרספקטיבה של הצד הנחשק בעניין. למזלי יש עלי שלוש יחידות באנגלית פלוס חודש מגורים בקראוון בבולטימור ולכן תפסתי לי לשיחת חולין את אחד מהזרים בזמן שהוא שיכור ופולט מידע. סיפרתי לו על התחקיר שלי והוא צחק והביא לי טפיחה על השכם שכמעט שלחה אותי לרצפה. "אני אומר לך, שיחקתי בהמון מקומות בעולם ואין כמו הנשים הישראליות".

באוסטרליה שיחקת? לא משנה... אז אתה אומר שהן הכי שוות שיש?
"גם הכי יפות, גם הכי סקסיות וגם הכי זורמות. יש גרופיות של שחקני כדורסל בכל מקום אבל אני עוד לא נתקלתי בכזאת ישירות ותשוקה וחוסר בושה כמו שיש לישראליות. זה משהו אחר דוד, משהו אחר לגמרי".

אז איך כל העסק הזה מתרחש בעצם?
"בגדול כולם מכירים את כולם, אבל תמיד יש עוד נשים שמתווספות. יש את הקבועות שבאות ויש את אלא שאתה מכיר בבר ולוקח הביתה או לשירותים. בדיוק כמו בכל חיי לילה אחרים בכל מקום אחר בעולם, רק שפה אנחנו לא מבזבזים זמן מיותר. מה אומר לך, אני מעריץ נשים ישראליות – ולא רק בגלל שהן שירתו בצבא".

לסיום, טיפ: אם חברה שלך מתעקשת לבוא איתך לראות את המשחקים של מכבי, אולי הגיע הזמן שתתחיל לדאוג.

>> עוד תחקיר מפתיע של ערוץ הגברים: האם יחסים עם נשים צעירות (מאוד) זה לגיטימי?