אני לא חושבת שפגשתי אדם אחד בקליניקה או בהרצאות שלי שאין לו מה להגיד על סרטי הפורנו, או ליתר דיוק, כשאני שואלת או מדברת על הנושא, הגברים תמיד מהנהנים, מחייכים ומראים את תמיכתכם והרצון לראות את זה כחלק מחיי המין שלהם. והנשים, גם הן מהנהנות אבל עם חיוך קצת יותר עקום, ופרצוף שאומר – ממש לא! אז איך זה שמגדר אחד כל כך אוהב את זה והשני מעקם פנים?  ואיך משלבים את סרטי הפורנו בזוגיות שלנו ובחיי המין?

אני אומנם אישה, אבל גם סקסולוגית, ואני לא מתכוננת להגיד לכם שזו תעשיית סרטים נוראית או ״מלוכלכת״ ושהנשים צודקות, כי אני כן רואה את היתרונות בסרטים אלו. רק לפני שאתם רצים לדווח לאישה תנו לי לתת אזהרה קטנה – פורנו אחרי הכול זה סרטים עם שחקנים מקצועיים ועריכה מרובה, כלומר זה ממש לא מדריך לקיום יחסי מין או לכל מה שצריך להתנסות עם האישה. בכדי לעזור לכם בכתבה הזאת החלטתי להתמקד בנושא הכל-כך מענג הזה אך גם מבלבל, ולתת מענה לשאלות הכי נפוצות שקיבלתי לגבי סרטי הפורנו.   

את חושבת שהרבה אנשים רואים פורנו? ואם זה נורמלי?
כן וכן. אם בוחנים את המושג "נורמלי" לפי הנורמה החברתית אז אפשר להגיד שזה נורמלי. אחרי הכול התעשייה הזאת לא הייתה מגלגלת 97 מיליארד דולר מסביב לעולם, אם לא היו לה מיליוני צופים. בעידן של היום, בניגוד לזמנים שבהם אני גדלתי (לא מאמינה שאני כותבת את זה, אני רק בת 37), שהיה לנו רק טלפון אחד בבית, משפחתי כזה של בזק, היום לכולם יש סמארטפונים חכמים עם אפליקציות לתקשורת ומדיה חברתית. כלומר הרבה מאתנו מבלי להתאמץ כבר נחשפו לסרטי פורנו או דרך גוגל "בטעות", או דרך הפייסבוק,  או דרך הווטסאפ, כי תמיד יש את החבר ״הזה״ שמעביר את הווידאו ״הזה״ איכשהו אלינו.  וזה מבלי להזכיר שכל חיפוש של משהו שקשור רק לסקס ביוטיוב או בגוגל עלול להעלות סרט בעל תוכן מיני.   

אין תמונה
איך ידעת שאני מחפשת טכנאי מקלחות בדיוק עכשיו? כנס, כנס

למה גברים כל כך נמשכים לפורנו?
למי שלא יודע או לא הבחין, תעשיית הפורנו מבוססת על הפנטזיות הגבריות בלבד, וגברים הם כמובן גם הקליינטים הכי עקביים שלה. תעשיית הסרטים למבוגרים יודעת לשווק את הסרטים שלה בצורה מאוד חכמה ותופסת את הלקוחות של כבר בגיל מאוד צעיר – לאחר שמתחילים לצפות בסרט כחול מאוד קשה לנתק את המחשב, בעיקר אם אתה נער או נערה, אלה אם כן אמא שלך תפסה אותך. 

כבר ציינתי בכתבה הקודמת שלי (מה נשים באמת אוהבות במיטה) ואזכיר את זה שוב – מיניות הגבר בנויה בעיקר על ויזואליות, כלומר על מראה:  גבר יכול לראות בחורה הורסת, להגיע לזקפה בדקה, וזהו הוא מוכן למיטה. העוררות המינית שלו יכולה לקרות תוך מספר שניות וזה רק ממראה של בחורה יפה. ואם זה עדיין לא מובן למה אתם נמשכים לסרטי הפורנו, תנסו לראות מה קורה לכם כשאתם מסתכלים על סצנת סקס פרועה המותאמת בדיוק לפנטזיה המינית שלכם! 

האם את ממליצה על סרטי פורנו לזוגות? האם הם יכולים לעזור לנו לחיי המין?
אין לי התנגדות לשילוב סרטי הפורנו בחיי המין. כלומר לצפות בהם לפני הסקס יחד במיטה, או תוך כדי המשגל. זה בהחלט עוזר להעלות את רמת ההתרגשות, החושניות והארוטיקה במיטה. ואפילו להחיות ולפלפל את חיי המין שלכם (ובטח שבטח שעוזרים לגירוי והנאה עצמית). ודרך אגב גם את הנשים הם מגרים, וגם להן הם מעלים את רמת ההתרגשות המינית והליבידו, אבל לא בדיוק אותם הסרטים. 

כבר ציינתי רוב סרטי הפורנו מבוססים על הפנטזיות המיניות שלכם, גברים?! תעשייה סרטי הפורנו למי שעדיין לא הבין נשלטת על ידי גברים. אך למזלנו קמה קבוצה של במאיות ותסריטאות שהחלו להתאים את התעשייה גם לנשים וגל של סרטים חדשים פרץ החוצה. למי שתוהה אז כן הם עדיין סרטי פורנו אבל יותר ארוטיים וחושניים או לפחות בעייני האישה. אז אם בא לכם למצוא את העמק השווה, חפשו את סרטי הפורנו המיועדים לנשים או כמו שהם נקראים בשמם המקצועי, סרטים ארוטיים לנשים או לזוגות.  

איפה הגברים עם הגודל הזה?
הבעיה העיקרית שמהווה תעשיית הפורנו היא שיבוש המציאות, בעיקר כשזה מגיע לגודל איבר המין הגברי. אוסף השחקנים המלוהקים לסרטים אלה מתבסס בעיקר על פי גודל איבר המין שלהם. שימו לב גם שהשחקנים לא נראים כמו דוגמנים, אלה כגברים רגילים עם איבר מין גדול מאוד, מה שנותן את  התחושה שהגבר הממוצע מגיע עם ״ענק״. לצערי המצב הזה פוגע מאוד בביטחון העצמי של הרבה גברים המשווים את גודל איבר המין שלהם לשחקני הפורנו. למי שמרגיש כך אז זכרו בבקשה שממוצע איבר המין הזכרי נע בין 12.9-15 סנטימטרים, ולא 30 סנטימטרים. 

את ממליצה לחקות את מה שרואים בסרטים?
צריך להבדיל בין מה באמת אתם או הנשים יכולים לעשות ומה לא, וגם קצת להיזהר מהפנטזיות שלכם.  להראות לה ישר פורנו עם שלישייה, אורגיה או מין אנאלי, כי אתם מנסים לרמוז לה משהו, לא ממש יעבוד. הרבה מהביצועים שרואים לא ממש מציאותיים והם גם ערוכים: לא כל הנשים כאלה גמישות במציאות, ולא כולן אוהבות שאומרים להן מה לעשות או מסוגלות לשכב גם עם נשים אחרות (למרות ההנחה השגויה של הרבה גברים שכל הנשים הן לסביות חבויות), וכמובן הרוב לא יכולות להעניק לכם מין אוראלי לפחות שעה, טוב אני חושבת שהבנתם את הנקודה.

>> בפעם הקודמת שלי חשפה מה נשים באמת אוהבות במיטה


ד"ר שלי ורוד היא סקסולוגית ויועצת זוגית. לשאלות ויעוץ מוזמנים לפנות לשלי:

 www.shellyvarod.co.il או בפייסבוק - www.facebook/com/drshellyvarod

כנסו לווידאו בלוג של שלי על פורנו