מכירים את הימים האלה שבהם לא בא לכם לקום מהמיטה/ שאתם נדבקים במחלה/ שהמתח מצטבר ו/או שאין לכם חשק יותר להגיע לעבודה? אז מסתבר שיש מצב שסקס הוא הפתרון לכל הדברים האלה. 

מגזין Men's Helth אסף 6 מסקנות של חוקרים שיסבירו לכם מה בדיוק קורה לגוף שלכם כשאתם נפרדים לתקופה ארוכה מפעילות מינית, כדי שתוכלו להבין איזו השפעה עצומה יש לדבר הזה על חיי היום יום שלכם.

1. הכושר המיני יורד

אומנם עבר עשור מאז, אבל מחקר מ-2008 מצא שגברים שאינם פעילים מינית בשנות ה-50, 60 וה-70 לחייהם סובלים באופן גבוה יותר מאין אונות. לפי החוקרים, יש היגיון מאחורי התוצאות האלה: דרוש כושר גופני על מנת להרגיל את הגוף לפעילות המינית ויש גם אפקט של ביטחון בפעולה שאתה עושה באופן רציף.

2. הסיכוי לסרטן הערמונית עולה

מסתבר שממש חשוב לרוקן לפעמים את מה שנוצר לכם שם בשק האשכים. למעשה, חוקרים מצאו שלגברים שמאוננים 4-7 פעמים בשבוע, יש סיכוי נמוך יותר באופן משמעותי לחלות בסרטן הערמונית. כל עוד התדירות הגבוהה לא מפריעה לפעולות יומיות - המדענים ממליצים על זה.

3. לחץ הדם גבוה יותר

קיום יחסי מין באופן קבוע יכול להרגיע אתכם גם נפשית וגם פיזית. הגוף נפטר מהמתח שהוא צובר, ולכן חוקרים מעידים כי זה לא צירוף מקרים שאלו שנהנים מסקס קבוע גם מראים נתונים של לחץ דם נמוך יותר.

4. המתח בחיי היום יום מפריע

כן, זה קשור לסעיף הקודם. הרבה אנשים יודעים שהם מרגישים טוב יותר אחרי הסקס, אבל לא כולם מבינים מה הסיבה המדעית לזה. ובכן, בזמן קיום יחסי מין משתחררים אנדרופינים לגוף. האנדרופין הוא חומר כימי אשר משמש כמשכך כאבים טבעי וגורם להעלאת  מצב הרוח. זה בעצם הדבר שגורם לתחושת הרוגע, ההנאה והאופוריה שאחרי גמירה או במהלך קיום יחסי מין.

הפירוש הברור של הדבר הזה הוא שקיום יחסי מין באופן קבוע עוזר לשחרר אנדרופינים לגוף ובכך מסייע לשיפור מצב הרוח ביום יום ולהתמודדות טובה יותר עם מצבי לחץ בסיטואציות אחרות, כמו כאלה שנוצרות בעבודה.

5. המערכת החיסונית נחלשת

סקס יכול לשפר את הבריאות שלכם ביותר דרכים ממה שחשבתם, והמחקר הזה מוכיח את זה. החוקרים ביקשו מנסיינים שקיימו יחסי מין  פעם או פעמיים בשבוע, לתת להם דוגמיות של הרוק שלהם. להפעתם, הם מצאו שהדוגמיות מכילות רמה גבוהה ביותר של נוגדנים למחלות הקשורות בהתקררות. 

6. ביצועי העבודה נחלשים

לא, אנחנו לא מדברים על הביצועים במיטה אלא ממש על הביצועים במקום העבודה שלכם. מחקר שנעשה באוניברסיטת אורגון מצא שזוגות שנהנו מחיי מין פעילים יותר היו אפקטיביים יותר בעבודה שלהם, והיו בעלי נטייה גבוהה יותר להיות מחוברים חברתית וארגונית למקום העבודה, וגם להיות מרוצים מהתפקיד שלהם. מצב שבו כולם יוצאים מנצחים, אפילו הבוס.