מה הכרס שלך, גבר? (צילום: jupiter images)
מה שיקרה אחרי שאני מוריד את החגורה - לא באחריותי | צילום: jupiter images

אם אתה שמן, אתה תהנה מסקס פחות מאשר אם היית רזה. כך לפי מחקר חדש המגיע מאוניברסיטאות דיוק ופנסילבניה בארצות הברית.

134 נשים שמנות ו-91 גברים שמנים (שמנים = לכולם היה BMI של לפחות 30), אשר לקחו חלק במחקר, ענו על סקר מקיף בנושא סקס, שכלל שאלות בנושא תשוקה, גירוי, אורגזמה, התנהגות, יחסים, אוננות ובעיות במיטה.

את תוצאות הסקר השוו כנגד קבוצת ביקורת של אנשים שאינם שמנים. המסקנות: אנשים שמנים פחות נהנים בסקס (נשים שמנות יותר מגברים שמנים, אגב). "מצאנו שאיכות חיי המין של אנשים שמנים היא נמוכה", מסר ד"ר טרולס אוסטביי מאונ' דיוק והוסיף שאצל נשים שמנות המצב גרוע יותר מאשר אצל גברים שמנים.

"המחקר מוכיח את מה שידענו כבר, אבל הוא מחדש בכך שהוא בדק גם גברים וגם נשים. עד עכשיו נבדקו בעיקר נשים בהקשר של משקל", אומר דייויד סארוור מאונ' פנסילבניה, ממובילי המחקר.

לפי המחקר, הסיבות לחוסר שביעות הרצון מסקס נובעות מהמגבלות הפיזיות של אנשים שמנים (בעיקר אנשים הסובלים מהשמנת יתר), והבעיות הרגשיות שנובעות מכך. "לאנשים שלא נוח עם הגוף שלהם, אינטימיות בסקס היא אתגר", מסביר סארוור, אבל מיד מנסה לעודד: "אנשים צריכים להבין שסקסואליות היא יותר מיחסי מין. יש ערך רגשי רב ואפשר להרוויח מרומנטיקה פשוטה - להחזיק ידיים, להתנשק, להתחבק".

שמנים, אל תוותרו על הסקס שלכם!

אז מה, אנשים שמנים צריכים להסתפק במחוות רומנטיות פשוטות ולשכוח מחיי סקס מסעירים? אנחנו מאוד מקווים שזה לא המצב, ותכל'ס, אין מחקר בעולם שיגרום לנו - שמנים או לא - לוותר על חיי הסקס שלנו. מה שכן, אנחנו מוכנים להודות בעובדות ולהסכים שעם כרס ענקית יותר קשה לבצע אקטים מורכבים ביחסי המין ולכן אנו משחררים המלצה משלנו: נסו להיות פחות שמנים. תתחילו לעשות ספורט (לקריאה בנושא: ענפי הספורט שיעצבו לך את הגוף), ולעשות כושר (אפשר גם בבית). לגוף שלכם זה לא יזיק, וגם לסקס שלכם לא.

 >> אתה והכרס שלך: סיפור אהבה-שנאה