אין אונות - הסיוט של כל גבר. אם אתם פעילים מינית, אז סביר להניח שחוויתם בעבר בעיות בתפקוד בפורמט כזה או אחר – בין אם חוסר יכולת למצות את האקט ולהגיע לאורגזמה או במקרה הזה; קושי בלהתקשות. על אף העובדה שרובנו מודעים לכך שזה נורמלי לחלוטין להתמודד עם מקרה חד פעמי של אימפוטנציה (ואלו מכם שלא מודעים לזה, אז כן. זה קורה), מעטים יודעים כיצד להתמודד עם הסיטואציה – במיוחד כאשר השותפה שלכם מקשה על העניינים עם איזו הערה לא במקום.

אלמרה אבגריאן, כתבת של אתר החדשות הבריטי Metro, יצאה לבדוק את הנושא לעומק, ולאחרונה היא שאלה כמה גברים 'מה אתם רוצים לשמוע במיטה כאשר הם מתקשים לשמר את הזקפה שלהם?'. בזמן שממצאי התחקיר אולי לא ייתנו תשובה חד משמעית, הם בהחלט יעזור להפנות את כולנו אל הכיוון הנכון. הנה כמה מהתשובות שהיא קיבלה:

"מה רוצים לשמוע? לא יותר מדי. אחרי שגורמים לנו להבין שזה לא ביג דיל, רצוי להפנות את תשומת ליבנו לפעילות אחרת שהיא לא מינית – בשביל להסיח את דעתנו ממה שקרה. בכל מקרה, אף פעם אל תגידו משהו מסרס או מאשים כגון: 'למה זה כל הזמן קורה?' או 'מה הבעיה שלך?'. לא הייתי נכנס יותר מדי לעומק העניין, אלא אם זה משהו שכל הזמן קורה" / אלכס, 26.

"בכנות, זה לא ממש משנה מה אומרים. שום דבר לא הולך לגרום לרגע הזה להיות נעים יותר. זה רגע מביך. כנראה שהדבר הטוב ביותר הוא פשוט לנסות ולהמשיך את האקט בצורה אחרת" / לירוי, 31.

"זה ללא ספק משהו שכל גבר חרד ממנו. אני חושב שהתגובה הגרועה ביותר תהיה משהו בטון סימפטי או ניסיון לגלות הבנה. זה מעצים את האכזבה" / דניאל, 27.

 

אישה עצובה יושבת על מיטה (אילוסטרציה: kateafter | Shutterstock.com )
"אוף, למה זה כל הזמן קורה לי?" | אילוסטרציה: kateafter | Shutterstock.com

"הדבר הכי גרוע שאתן יכולות לומר זה: 'מה לא בסדר בך? למה אין לך זקפה?'" / אוליבר, 34.

"כשמישהו מתקשה לתפקד בחדר השינה, הדבר הכי טוב שאפשר לעשות זה פשוט להמשיך כאילו הכל בסדר. תנסו ליזום משהו אחר: תשאלו אם אני רוצה להתקלח, להתכרבל או אולי לדבר על משהו" / דארן, 22.

"'אתה עייף, אני מבינה. אני אלך להכין לך כוס קפה ואולי אביא לך משהו לאכול' – פשוט תגידו את זה.

'הו, הוא עדיין ישן?' – לא!" / בובי, 30.

"זה חייב לקרות בשלב כזה או אחר, אז פשוט תגידו: 'אל תדאג, הכל בסדר. אפשר לנסות שוב אחר כך'. אל תשאלו מה לא בסדר בי, למה אני לא יכול להעמיד אותו או תרמזו שזה לא נורמלי – זה פשוט מעיד על זה שאתן לא מבינות את הסיטואציה" / אליס, 32.

"פעם זה קרה לי עם מישהי שחשבה שזה בגלל שלא נמשכתי אליה. אני בדרך כלל די זורם כשזה נוגע לסקס, אז פשוט שאלתי אותה אם יש לה צעצוע מין כלשהו שאפשר להשתמש בו בינתיים. היא הוציאה ויברטור והשתמשנו בו כתחליף לקיום יחסי מין. הוא הוציא את כל המבוכה מהסיטואציה" / ג'יימס, 25.

"בעולם אידיאלי, הייתי רוצה שהן לא יאמרו דבר, יתנו לי להתמודד עם הסיטואציה ובסופו של דבר, אני אבין בעצמי מה לא בסדר. מאוחר יותר, אני אחזור אליהן במצב תקין" / אייב, 30.