אנחנו רואים את זה כל הזמן - גברים מכוערים ונשים מדהימות שיוצאים יחדיו. מי לא מכיר את הרגשת ה'מה לעזאזל יש בו, ומה חסר אצלי כדי שאצא עם ג'וליה רוברטס'. או: 'איך לעזאזל וודי אלן, שנראה כמו השכן המכוער מקומה שתיים, נמצא עם מישהי שיכולה להיות הבת שלו'.

כדי לפענח את התופעה ניסינו להתחקות אחרי הזוגות המפורסמים שזכו להיכנס לקטגוריה של נשים יפות וגברים מכוערים. המסקנות: אם אין לך כישורים יוצאי דופן מכל סוג שהוא - בעיקר הסוג הכספי - אין לך הרבה סיכוי (למרות שיש יוצאים מן הכלל). גם תואר מלוכה, סלבריטאות או יכולת לבעוט בכדור תעזור.

אנה ניקול סמית וג'יי האוורד מרשל

אנה ניקול סמית וג'יי הווארד מרשל (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
קלישאת הזקן העשיר והדוגמנית הצעירה זה כאן. אנה ניקול סמית וג'יי האוורד מרשל | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

ידעתם שקראו לה בעצם ויקי ניקול הוגן? אבל עזבו את הפרט הזה. פרט נוסף: אנה ניקול סמית' הייתה ממש טובה בלהצטלם עם ממש מעט בגדים. בעלה ז"ל, ג'יי האוורד מרשל, איתו התחתנה כשהיה בן 89, הוריש לה 88 מיליון שקלים. האם יש סיכוי שהייתה מתאהבת במוישלה בן ה-90 מחולון שהיה מוריש לה את מה שחסך מכספי הביטוח הלאומי? כנראה שלא.

ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני

ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
אצלנו יש את קצב ופרס וזה מה שיש לצרפתים. ניקולא סרקוזי וקרלה ברוני | צילום: אימג'בנק/GettyImages

נשיא צרפת לא נמנה על רשימת עשרת הצרפתים היפים, ואם תיתנו לנו לקחת ניחוש פרוע – גם לא באלפייה הראשונה. במקרה שלו כנראה מדובר באידאולוגיה המנומקת שלו שמשכה את הדוגמנית האיטלקיה. או שזה בית הנשיא הצרפתי. אחד מהשניים, לא בטוח מה.

וודי אלן ונשותיו לאורך השנים

וודי אלן ומיה פארו (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
אולי היא חשבה שהוא מצחיק. וודי אלן ומיה פארו | צילום: אימג'בנק/GettyImages

ברזומה של וודי, ידידנו היהודי, אפשר להכניס את דיאן קיטון, מיה פארו ואשתו כיום סון יי (שהיא הבת החורגת של פארו, מה שמכניס לנו גם אלמנט של אופרת סבון קטנה בחייו). מה הביא את הנשים היפות האלה לחייו? יופי, כך נראה, הוא לא הסיבה העיקרית. הומור, תגידו? כתב זה מעולם לא התחבר להומור של אלן, אבל מצד שני מעטים בני האדם שהתחברו להומור של כתב זה, כך שלא מדובר בסיבה לשפוט אותו. אם זה לא הומור, זה כנראה הכסף שצבר בסרטיו שהביאו לו אישה שיכולה להיות בתו.

ג'וליה רוברטס ולייל לאבט

ג'וליה רוברטס ולייל לאבט (צילום: Jemal Countess, GettyImages IL)
כנראה שיש לה חולשה למוזיקת קאנטרי. ג'וליה רוברטס ולייל לאבט | צילום: Jemal Countess, GettyImages IL

האישה היפה של הוליווד יכולה, יש להניח, לבחור כמעט בכל גבר בו תחפוץ. לכן לא ברור מה מצאה בעברה בלאבט, שמתברר שהוא זמר קאנטרי ושיחק בשני סרטים (אחד מהם עם ריצ'רד גיר, בן זוגה של רוברטס בסרט אחר). מאחר ורוברטס בחורה אמידה ככל הנראה יותר מלאבט, ובזכות עצמה, זה לא היה כסף. אולי הייתה זאת מוזיקת הקאנטרי שמשכה אותו אליה? או שאולי זה בכלל אופיו המקסים והרגיש? לא, אין סיכוי שזה זה. תעלומה.

יאסר וסוהא עראפת

יאסר וסוהא ערפאת (צילום: Getty Images, GettyImages IL)
אל תסתכלו עלינו ככה. לעומת יאסר, סוהא היא לא פחות ממלכת יופי | צילום: Getty Images, GettyImages IL

יאסר, שפס מהעולם לפני כמה שנים, מעולם לא היה גבר נאה. סוהא, לעומת זאת, הייתה כמה ליגות מעליו. כסף לא היה עבורה בעיה בהיותה בת לאב עשיר למדי, ולכן – לאור העובדה שאנו יודעים שיאסר לא היה אדם חביב – לא ברור מה מצאה בו. מילא לא מפנק, היא אפילו התלוננה עליו בעבר שהוא קמצן שלא קונה לה תכשיטים. זאת באחד הראיונות שנתנה. יכול להיות, אם כך, שבמקרה של הערפאתים הייתה זאת השנאה ליהודים. זאת מאחר וגם סוהא תמכה בהקרבת בנים למאבק בישראל.

צ'ארלס ודיאנה

צארלס ודיאנה (צילום: Princess Diana Archive, GettyImages IL)
כשאתה נסיך, אתה יכול להיות מכוער ככל שתרצה. צ'ארלס ודיאנה | צילום: Princess Diana Archive, GettyImages IL

הנסיך צ'ארלס אף פעם לא היה יפה במיוחד. סקס אפיל מעולם לא היה לו, ובאופן כללי הוא ככל הנראה אחד האנשים המשעממים בעולם. דיאנה ז"ל, לעומת זאת, הייתה אישה ראויה ביותר להיקרא נסיכה. מה לה ולו? לא ברור.

אלי פפושדו ונטלי עטיה

אלי פפושדו ונטלי עטיה - חתונה של נאוה ברק ושלום זינגר (צילום: אורי אליהו)
ושוב זקן עשיר ודוגמנית צעירה, איזה קטע. אלי פפושדו ונטלי עטיה | צילום: אורי אליהו

עטיה, אחת הנשים היפות בקולנוע הישראלי, בחרה להיות עם פפושדו בן ה-74. מי שעשה את הונו במלונאות ידוע בחיבתו לקריאת ספרי היסטוריה מעמיקים, בהערצתו את הפילוסופיה היוונית ובאהבתו את חיי הצניעות. אה, רגע, זה בעצם אלי אחר. פפושדו הזה עסוק בטיפוח הכושר הגופני שלו ובאהבת כספו. פפושדו, יש לציין, לא גבר מכוער בצורה יוצאת דופן. אבל, איך נאמר, גם לא צעיר. ולכן נכנס לרשימה.

בסטיאן שוונשטייגר ושרה ברנדנר

בסטיאן שוונשטייגר ושרה ברנדנר (צילום: Lars Baron, GettyImages IL)
עוד קלישאה: דוגמנית וכדורגלן, ומה זה משנה איך הוא נראה. בסטיאן שוונשטייגר ושרה ברנדנר | צילום: Lars Baron, GettyImages IL

אי אפשר בלי כדורגלן ברשימה. החלוץ הגרמני המוכשר וברנדנר? אם הוא היה חלק ממעמד הביניים הישראלי המדוכא והם היו נפגשים, איך נאמר, כנראה שהיא לא הייתה מסתכלת לכיוונו. אבל הוא חלוץ בעל עתיד מבטיח וחשבון בנק מבטיח עוד יותר, וזה מה שזיכה אותו באישה היפה.

דונאלד טראמפ ואשתו מלאני

דונלד טראמפ ומלאני (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
הזקן העשיר ו... טוב, הבנו. דונאלד טראמפ ואשתו מלאני | צילום: אימג'בנק/GettyImages

תסתכלו עליה, תסתכלו עליו ותחשבו האם הם היו מתחתנים אם היה, נניח, סנדלר צנוע.

פרנק ריברי וחברתו ווהיבה

פרנק ריברי ואשתו ווהיבה (צילום: Johannes Simon, GettyImages IL)
גם אתה שואל את עצמך למה לא הלכת ללמוד כדורגל ביסודי? פרנק ריברי וחברתו ווהיבה | צילום: Johannes Simon, GettyImages IL

תקראו לנו רדודים, אבל אפשר היה לעשות כתבה שלמה כדי לנתח את מאפייני חוסר היופי של הכדורגלן הגאון. כמה שהוא מכוער, ככה חברתו (ווהיבה) יפה. הפכים נמשכים זה כאן.

>> הדברים שנשים עושות שלא נבין לעולם