אם אתם חייבים את החוויות המיניות שלכם לפורנו באינטרנט, אולי יהיה קשה לכם להבחין שרוב מה שעל המסך קשור למציאות בערך כמו, ובכן, כמו שאתם קשורים לאנשים על המסך. אמנם אפשר להצביע על כ-348 אלמנטים דמיוניים או מנופחים בכל סצנה, אבל יש שאלה אחת שניצבת בפנינו, וקשה להתעלם ממנה. הזקפה – היא שם, כל כך הרבה זמן וממש בקלות, אבל איך?

בריאיון למגזין Men's Health, אגדת הפורנו פיטר נורת' התלונן על חוסר ההערכה למקצוע שלו: "כולם חושבים שזה כל כך פשוט לשמור על זקפה על הסט, אבל זה ממש לא". הכוכבת קיידן קרוס מעידה שרוב הגברים שעבדה איתם נטלו כדורים מסוג זה או אחר. ישנם גם אלו שלא הסתפקו בויאגרה, סיאליס או דומיהם, והרחיקו עד להשתלה של משאבות קטנות בתוך האיבר. "השיטות היותר פולשניות הביאו למצבים מוזרים שבהם הוא פשוט לא מגיב כמו שהוא אמור להגיב", אמרה קרוס. "לדוגמא, שחקן אחד נפל דרך מקלחון זכוכית וקם כשהוא כולו פצוע, אבל עדיין קשה לגמרי".

כמו בכל נושא רפואי, קשה למצוא תשובות חד משמעיות לגבי האפקטים השליליים של שימוש בתרופות, במיוחד כשמדובר בפתרונות קסם נגד אימפוטנציה. עם זאת, רופאים רבים מזהירים ששימוש מופרז יכול להוביל לבעיות בראיה, צלצול באוזניים או אבדן שמיעה, בחילות, כאבים בחזה, הפרעות בקצב הלב ועוד. הכוכב לשעבר דני ויילד (כריסטופר זייכג) סיפר על היחסים המורכבים שלו עם גלולות האונות לאורך הקריירה: "שלוש פעמים הגעתי לחדר מיון עם זקפה שלא יורדת. בביקור האחרון שלי אמר לי הרופא שאם אמשיך ככה אאבד את היכולת להגיע לזקפה בעצמי. באותה נקודה החלטתי לפרוש מהתעשייה".


צריך לזכור שמאחורי הסרטים שאנשים צופים בהם עומדת תעשייה שלמה עשירה ושנויה במחלוקת. עבור גברים, מדובר בצילומים מלאים בלחץ של הופעה וביצוע. "המון דברים יכולים להשפיע על הסט", הסביר ויילד, "חוסר אינטימיות, לחץ מצד צוות הצילום, הצורך לייצר זקפה על פי פקודה. כל שחקן עובר יום של 'כישלון'. הרבה ימים כאלה יכולים לחסל קריירה, אז החבר'ה משתמשים בעזרה מבחוץ".

ארון תומפסון, הידוע בשם המיטה שלו כ- Small Hands, מתרחק כמו מאש מכל התוספים למיניהם, ורואה את התפקוד על הסט פחות כמו קולנוע ויותר כמו ספורט. תומפסון סיגל לעצמו אורח חיים בריא ולקראת צילומים מכין את עצמו גם פיזית וגם מנטלית. "אני מתאמן כל יום, חי על תזונת פליאו, חוגג הרבה פחות מפעם, שותה המון מים והולך לישון מוקדם ערב לפני שאני צריך להופיע". כדי לשמור על עצמו כשיר לאורך זמן, תומפסון מעיד שהוא חייב להיות מרוכז בפרטנרית שלו וביופי של האקט: "אני מזכיר לעצמי איזה בן זונה בר מזל אני".

פיטר נורת', שעבר בשנים האחרונות אל מאחורי המצלמה, כמפיק, מוצא את עצמו נותן עצות לשחקנים בתחילת דרכם: "אם הם רגילים לאונן ולשלוט בזקפה שלהם כבר מגיל 14-15, זה צריך לתת להם ביטחון בביצועים שלהם גם בסצנה". בהחלט, אין חכם כבעל ניסיון ואנחנו מוכנים לאמץ את הטיפ לחיים שלנו, אבל איך בדיוק זה רלוונטי ל-12 שעות של צילום? 

בעקבות הטלטלה שעוברת תעשיית הפורנו בשלושת החודשים האחרונים, רבים מרגישים צורך להצביע על כל הבעיות והחסרונות בתעשייה ולנפץ את האשליות והפנטזיות שהיא מספקת לצופים. כך למשל אפשר למצוא שחנים שחושפים את סוד הזיוף הגדול של התעשייה שאיש לא הכיר ותנועה גדולה של ביקורת חברתית כלפי תעשיית הסרטים למבוגרים, לאור מקרי המוות המרובים של שחקניות פורנו בזמן האחרון.

שחקנים כמו פיטר נורת' מנסים כעת להצביע על עוד ועוד חלקים שלא הכרתם מאחורי הקלעים, כדי שכל אדם שצופה בפורנו יבין כל מיני אספקטים שמעולם לא חשב עליהם.