חוסר הביטחון של גברים בכל הנוגע לגודל איבר המין שלהם הוא ככל הנראה אחת האובססיות העתיקות בעולם. על אף העובדה שרוב הנשים מדווחות שהן מרוצות מגודל האיבר של בן זוגן, זה לא מונע מהמון אנשים לחפש דרכים להגדיל את הפין שלהם (כולל להזריק לשם מח עצם) ולפנות לקליניקות של מנתחים פלסטיים.

ד"ר רוברטו ויל, אחד המומחים הגדולים בבריטניה בנוגע לניתוחים להגדלת הפין, התראיין לאחרונה לאתר החדשות Dailystar והתייחס לטרנד שהתגבש בשנים האחרונות. "ישנן שתי פרוצדורות עיקריות להגדלת איבר המין הגברי", מספר ד"ר ויל, "עיבוי, מה שנחשב לפעולה הפשוטה באופן יחסי, והארכה שהיא הפעולה המורכבת יותר".

ד"ר ויל מסביר כי ניתוח לעיבוי איבר המין כולל שאיבת שומן מאזור מסוים בגוף והחדרתו אל האיבר המדובר. לטענתו, הפרוצדורה הזו יכולה להגדיל את היקף הפין בכ-4 ס"מ לכל היותר והיא פולשנית פחות מן הניתוח השני. הארכה לעומת זאת היא ניתוח מעט יותר מסובך, אשר כולל חיתוך הרקמות שמחברות את הפין עם עצם האגן. אחר כך, המנתח ישתיל למטופל הארכה בבסיס האיבר. "לפרוצדורה הזו יש תוצאות קצת יותר ברורות לעין", מספר ד"ר ויל, "האורך עשוי לגדול בכ-5 סנטימטרים".

כאשר הוא נשאל לגבי העלייה בכמות הניתוחים בשנים האחרונות, טען ד"ר ויל כי הסיבה לכך נובעת מהפופולריות של סרטים פורנוגרפיים – אשר גורמים להרבה גברים להרגיש חוסר בטחון לגבי גודל האיבר שלהם. לטענתו, כמות הבקשות שנוגעות לעיבוי או הארכה של הפין גדלו בשנים האחרונות בכ-50 אחוזים. "אני מבצע לפחות 3 ניתוחים כאלו בכל שבוע", סיפר ד"ר ויל. "ולאורך הקריירה שלי ביצעתי יותר מ-5,000 ניתוחים פלסטיים באיברי מין של גברים".

ד"ר ויל מספר שלמרות העובדה שהניתוחים הפכו לפופולריים בבריטניה וארה"ב, המדינה שבה מבוצעים הכי הרבה פרוצדורות לעיבוי או הארכת הפין היא דווקא גרמניה. הפלסטיקאי מספר כי 8 מכל 100,000 תושבים בגרמניה עבר ניתוח שכזה במהלך חייו – ובמרוצת השנים, המספר הזה כנראה רק ילך ויגדל.