גבר ונערת ליווי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"הבנות הללו לא עובדות במקצוע הזה בגללי. אני מניח שגם אם לא הייתי, הייתה להן מספיק עבודה" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

"היום, כשאני כבר לקוח קבוע, אני חושב שהן באמת באות אליי בכיף וגם נהנות לפחות כמוני. יש כמה בנות מהמשרד שאני בקשר איתן שכבר מכירות אותי די טוב ואפשר להגיד שיש בינינו סוג של יחסים, כולל במיטה. אני יודע מה הן אוהבות והן יודעות אותו דבר עליי. אנחנו גם מדברים די הרבה, אבל בעיקר על שטויות, תוכניות בטלוויזיה, בדיחות, כאלה דברים. הן גם מרשות לעצמן לשאול אותי שאלות אישיות על החיים וגם להעביר עליי ביקורת, אבל אם יש משהו שהן מקפידות עליו, לפחות אלו שאני נתקלתי בהן, זו הפרטיות שלהן".

את הווידוי הזה אני שומע מע', גרוש בשנות ה-40 לחייו שהחליט לפני חמש שנים, באופן מודע, לא להתחיל פרק רומנטי ב' בחיים. במקום זה הוא מקיים יחסי מין, בתדירות של אחת לשבוע שבועיים, "תלוי במצב הרוח והחרמנות", הוא צוחק, עם נערות ליווי בלבד.

קשה מאד להבין החלטה כמו זו שעשה ע'. הוא מוציא עליה את מיטב כספו, "משהו כמו 3,000 שקל בחודש, ששווים כל לירה" ומבחינה ערכית כמובן שאין כאן בכלל שאלה. או שאולי יש? "קודם כל הבנות הללו לא עובדות במקצוע הזה בגללי", הוא מנסה להסביר. "אני מניח שגם אם לא הייתי, הייתה להן מספיק עבודה. מעבר לזה, אני מודה שאני חושב בעיקר על עצמי. התגרשתי, אין לי ילדים ולצערי אני חושב שכבר לא יהיו, אני בעצמי ילד נצחי באופיי, בגלל זה התגרשתי ואני מניח שזה משהו שקשור מאד גם להחלטה שלי להזמין הרבה נערות. יש לי, ברוך השם, מספיק כסף כדי לפנק את עצמי כשאני רוצה ואני לא חושב שאני חייב דין וחשבון למישהו".

אתה לא מרגיש שאתה נותן יד לניצול נשים?
"שמע, הייתי בשנים האחרונות עם עשרות נערות ליווי ורובן ככולן, למרות שברור לי שהן משחקות משחק, לא נראו לי נשים אומללות. אני לא יכול לשפוט כמובן, כי ההכרות שלי איתן מוגבלת לחדר המיטות ולשעה שעתיים בשבוע, אבל הן פשוט בנות מתוקות, מצחיקות וגם רגישות. אתה רואה את זה בעיינים שלהן. חלק מהן קלטו אותי ואמרו לי דברים מאד נכונים על עצמי ועל חיי. אני לא הולך לישון איתן, לא קם איתן בבוקר וההחלטה של כל אחת מהן לעבוד במקצוע הזה נשארת בינה לבין עצמה, אבל בוא נגיד שאם הן אכן אומללות, הן עושות עבודה מצוינת כדי להסתיר את זה".

גבר ונערת ליווי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"אם הן אכן אומללות, הן עושות עבודה מצוינת כדי להסתיר את זה" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

כשאנחנו מגיעים לקטע המיני, מתרחבות עיניו של ע' בחיוך. "מבחינת סקס זה הדבר הנפלא ביותר שקרה לי, ולא הייתי בתול קודם, תאמין לי. בהתחלה היו כמה נפילות עם בנות שבאו בלי חשק וזה היה מאד טכני, אבל אז גיליתי באינטרנט שני משרדים עם מבחר עצום של בנות, שכולן, וזה אמיתי לגמרי, באמת אוהבות סקס ונראו מעולה. הן באות ומדברות איתך באופן גלוי לגמרי על מה הן אוהבות ועל מה הן לא מוכנות לעשות, שואלות מה אתה אוהב והמפגשים איתן הן מפגשים שבהן אני מרגיש שאנחנו עושים אהבה. אנחנו בני זוג מאוהבים למשך שעתיים, וזה נפלא. כמו שאמרתי קודם, יש היום כבר כמה בנות שמכירות אותי ואוהבות לבוא אליי, אבל אני מאד אוהב לגוון ומשתדל לא להיות עם אותה אחת יותר מפעם בחודשיים שלושה. אחת אפילו נעלבה ממני פעם בגלל זה ולא הסכימה לבוא במשך חצי שנה".

כשאתה אומר מבחר עצום, למה הכוונה?
"למבחר עצום של בנות מכל הסוגים. צעירות ומבוגרות, מלאות ורזות, ישראליות, רוסיות, אמריקניות, ברזילאיות ושחורות. המבחר גם מתחלף כל הזמן. לפי מה שאני מבין, נדירות הבנות שמחזיקות בעבודה הזו יותר משנה. אגב, לא יודע איך, כמה ולמה, אבל הרבה פעמים מגיעות גם בנות, בעיקר ממדינות ברית המועצות לשעבר, כדי לעבוד כאן. יצא לי להיות עם כמה וכמה בנות שהיו ממש כמה ימים בארץ. אין לי מושג איך הן מגיעות או לאיזה תנאים הן זוכות כאן, אבל אני מניח שמאחורי הקלעים של השוק הזה מתקיים סחר די גדול בנשים. תשובות לשאלות אם הן באות מרצונן, אם הן יודעות עבור מה הן מגיעות או אם הן מוותרות על חיים נוחים שם כדי לבוא לעסוק בזנות כאן, אין לי. אני יודע שאני באופן אישי מתייחס אליהן בכבוד, בעדינות ובצורה הכי הוגנת שאפשר ושרובן ככולן יוצאות ממני עם חיוך ונשיקה ואלו שחוזרות שמחות על כך. לא אומר לך שאין לי ייסורי מצפון לפעמים, אבל שוב, אני חי קודם כל עבור עצמי. זה המצב".

נערת ליווי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"רובן ככולן יוצאות ממני עם חיוך ונשיקה ואלו שחוזרות שמחות על כך" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

"החלטתי לנסות להפסיק עם המנהג המגונה הזה"

הסיפור של נדב, הגבר השני אליו הגעתי, שונה בתכלית. "יש לי בעיה עם בנות, כלומר, עם להתחיל איתן ולהיות בקשר רומנטי", הוא מתוודה. "משהו עוצר אותי ואני לא מעז לגשת. לא משנה כמה אני אומר לעצמי שהן בסך הכל בנות אדם בדיוק כמוני, ברגע האמת אני פשוט נרתע. ניסיתי כבר עשרות שיטות טיפול, הוצאתי על זה ים כסף, וכלום. נאדה. ביום הולדתי ה-30 הזמינו אותי החברים לפאב ומתישהו במהלך הערב ניגשה אליי מישהי, שנראתה מעולה, והתחילה לפלרטט איתי. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי מרוב בושה. האדמתי, סובבתי לה את הגב, ניסיתי לשלוח אותה לחברים אחרים שלי, אבל היא לא ויתרה. בסוף הערב היא פשוט לקחה אותי הביתה, הפשיטה אותי ואת ההמשך אני לא צריך לספר לך. זו הייתה אחת הפעמים הראשונות שלי ובלי ספק הפעם הכי טובה, אבל הרגשתי שמשהו חשוד. כשחקרתי אחר כך את החברים שלי הם הודו שהיא הייתה נערת ליווי".

איך הגבת?
"עליהם כאילי 'כעסתי', אבל ביני לבין עצמי הייתי חייב להודות שנהניתי ושאשמח לעוד מאותו דבר. אחרי חודש בערך הזמנתי בעצמי ומאז, בערך פעם בחודש כי זה נורא יקר, אני מזמין".

היום, שנה אחרי, חל אצל נדב בעקבות אותו מקרה שיפור עצום. "הנערות שהייתי איתן קלטו אותי", הוא מספר. "הן ראו שאני ביישן ועבדו איתי לאט לאט ועם המון סבלנות. היו כאלה שרוב הזמן בכלל דיברתי איתן. לא יודע למה, אולי בגלל הזרות שיש בינינו והידיעה שתוך שעה זה נגמר, היה לי קל להיפתח אליהן. הן הצליחו להפשיר אצלי משהו שהיה קפוא הרבה שנים, משהו ששום פסיכולוג או קואצ'ר, שלקחו ממני הרבה יותר כסף, לא הצליחו לעשות. בשנה האחרונה גם יצאתי עם שתי בנות ומכיוון שאני לא יודע לשקר סיפרתי על המנהג שלי לשתיהן. הן עשו את עצמן מבינות, אבל שתיהן נפרדו ממני בטלפון מיד אחרי הדייט שבו סיפרתי. אני נמצא היום במצב שבו אני הרבה פחות מתבייש להתחיל, או בכלל לדבר עם בנות. פתחתי כרטיס באתר הכרויות ובאופן כללי אני אדם הרבה יותר מאושר. אני טיפוס מאד רגיש, אז חבל לי נורא שההתקדמות הזו הגיעה דווקא דרך נערות ליווי שהן נשים מנוצלות, אז לאחרונה החלטתי לנסות להפסיק עם המנהג המגונה הזה. כבר שלושה חודשים שלא הזמנתי. אני מאד מתגעגע לזה, אבל מתאפק".

"אני מחפש ליהנות, ולא אכפת לי על חשבון מי"

הגבר האחרון ברשימה, י', מאשדוד, הוא הקיצוני ביותר מבין השלושה. "אני אוהב את החיים הפרועים ולא מעניין אותי שום דבר", הוא מצהיר. "כשאני וחברים שלי מבלים, זה עד הסוף, כולל הכול. אנחנו יוצאים לשתות ודי משתוללים. ביום יום לא תראה עליי את זה. יש לי עבודה מכובדת ואני נראה כאחד האדם, אולי קצת מתוקתק יותר, אבל כשאני מבלה יוצא ממני אדם אחר, נהנתן, אבל אני נהנה מזה. חלק מזה זה גם עניין הנערות. אין לי כוח להתחיל עם בחורות, למרות שגם את זה אני לפעמים עושה, ואני חייב לסיים את הערבים הללו עם סקס, ועדיף שיהיה משובח. אין לי חשבון לכסף במקרים האלה. קרה שהזמנתי גם שתיים או שלוש בנות. קרה שהזמנתי יחד עם חברים ועשינו 'פארטיה' בדירה של אחד מאיתנו עם כמה בנות ובמשך כמה שעות. זה הכיף שלי בחיים ואני לא מוכן לוותר עליו. אולי בעתיד, כשארצה להתמסד, אבל עכשיו בטוח שלא. לא בא לי כרגע גם שום דבר רציני עם בת זוג, ככה שאין לי דילמות של לצאת עם מישהי וללכת לנערות ליווי מאחורי הגב שלה. כשתגיע מישהי כזו, נתמודד גם עם זה".

גבר ונערת ליווי (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
"יש לנו חוק קבוע שמי שלא באה בכיף וזורמת, פשוט לא באה" | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

י', הנמצא באמצע שנות ה-30 לחייו, מודה כאמור שהוא גבר אגואיסט ונהנתן. "יכול להיות שמה שאני מספר לך מבחיל אותך, אבל לא באמת אכפת לי. אני מחפש ליהנות, וכמה שיותר. אכול ושתה כי מחר נמות ולא אכפת לי על חשבון מי או מה זה מגיע. בקשר לנערות, מכיוון שאנחנו מזמינים די הרבה, יש לנו כבר כמה קבועות שאוהבות גם הן ליהנות איתנו. שותות, עושות שמח. אנחנו לא מערבבים איתן את החיים האישיים, לא שלנו ולא שלהן. אני אפילו לא יודע מה השמות האמיתיים של כמה מהן, שהייתי איתן עשרות פעמים. יש לנו חוק קבוע שמי שלא באה בכיף וזורמת, פשוט לא באה. אנחנו מבהירים את זה מראש בטלפון ומוכנים גם לשלם על זה. מה אני אגיד לך, זה תענוג שמיימי".

תענוג שמיימי או לא, הסיפור של י' מזעזע אותי דיו. חשוב להבהיר כי שלושת הגברים עמם שוחחתי הם גברים נורמטיביים לחלוטין, המודעים היטב למעשיהם ולשוק האכזרי שבמימונו הם מסייעים. כל אחד מהם מתמודד עם העניין בצורה שונה, ע' מספר לעצמו שהן נהנות לבוא אליו ושהוא עושה איתן אהבה, נדב הגיע אליהן במקרה, השתמש בהן כדי לפתור בעיה רגשית ומשהצליח מעט בכך הוא מנסה להפסיק ואילו ל-י' פשוט לא אכפת.

עד כמה מותר לנו לשפוט?

שוק הזנות בישראל של שנת 2013 הוא שוק רחב ביותר. החל מנרקומניות המוכרות את גופן ברחוב תמורת סכום זעום, המשך בדירות חשוכות ברחבי הערים וכלה בנערות ליווי "אקסקלוסיביות" המגיעות לבתים פרטיים. גם לאחרונות, כך לפחות על פי עדויות שלושת הגברים ששמעתי, יש גברים "בעלי בית" העונים לטלפון וסוגרים את פרטי התשלום. עלות שעה עם נערה כזו נעה בין 600 ל-1,500 שקלים, תלוי במה מעוניין הלקוח.

הנשים הללו, מגיעות בחיוך או לא, הן נשים מנוצלות. לא משנה כמה עדין תהיה איתן או כמה נדמה לך שנהנו איתך. מצד שני, זהו מצב מורכב בהחלט ואפשר לומר כמעט בוודאות כי יש בין אותן נשים כאלו שאכן לא מסתובבות בעולם בהרגשה אומללה. אותן נשים, אולי, לפעמים, כן מצליחות ליהנות מעבודתן או מסכומי הכסף הגדולים שאותם הן מרוויחות. לא לי לנסות להסביר את המניעים גברים ללכת לבעלות המקצוע העתיק בעולם או את אלו הגורמים לאישה לבחור במקצוע שכזה. ניסיתי לספק הצצה קצרה לעולמם של כמה מהם ולהצביע על תופעה קיימת, שתמשיך ככל הנראה להתקיים עוד שנים רבות.

>> מועדון חשפנות ישראלי: מבט מבפנים