הצצה על זוג דרך דלת
יש מקרים שאין עוררין לגביהם. אנחנו מדברים על כל השאר | צילום: Daniel Ha, Istock

"כל עוד לא שכבתי איתה – לא בגדתי באשתי," אמר לי לא מזמן חבר טוב, אחרי עוד לילה בו הלך לבלות עם ידידה שלו בלי להודיע על כך לאשתו. הטיעון שלו היה נשמע לי מוזר – בכל זאת, הוא בילה עם אישה אחרת ולא סיפר על זה לאשתו. האם זאת לא מהותה של בגידה? האם חייבים לשכב עם מישהי אחרת כדי למלא את הקריטריונים ולהיחשב לבוגד קבל עם ועדה?

ומה לגבי הצד השני של המשוואה – האם יש אקטים מיניים כביכול (חשפנית שיושבת לך על הברכיים) שדווקא אפשר להעביר ולחיות בשלום איתם? אספתי את מיטב המוחות של הנשואים והנשואות בסביבתי כדי להגיע לקוצנזוס במספר נושאים מהותיים, ויחד בנינו את מגדיר הבגידות השלם: קרא כדי להבין אם אתה בן זוג נאמן או שאתה חלאה בוגדנית.

ריקוד צמוד מחשפנית

אתה במסיבת רווקים, חברים שלך הזמינו חשפנית וכשהעניינים מתחממים אתה מוצא את עצמך יושב במרכז המעגל, החבר'ה מסביב מריעים ושואגים, והחשפנית יושבת עירומה על הברכיים שלך.

גמירה נשית אסורה. פורנו בריטי
תזכור: באת ליהנות, לא לבגוד | צילום: AarStudio, Istock

האם זאת בגידה? אז זהו, שלא.
זה לא שהזמנת נערת ליווי אליך הביתה - פשוט הלכת ליהנות ממסיבה טובה. גם אם מדובר במועדון חשפנות, אתה עדיין לא חוצה את הגבול והופך לגבר בוגד. האם אישה שהולכת למופע צ'יפנדיילס – אפילו אחת שדוחפת כמה שטרות לתחתונים של החשפן – היא אישה בוגדנית? אף אחד לא יחשוב ככה. בדיוק אותו סיפור עם החשפנית שלנו. המטרה פה היא הנאה; אין פה שום רצון שלך לשכב עם מישהי שהיא לא אשתך או לקיים איתה מערכת יחסים אינטימית. חשפנית זה בילוי לגיטימי לחלוטין, אז אל תרגיש רע עם עצמך.

לנהל רומן אינטרנטי

אתה נוהג לצ'וטט עם נשים שפגשת בפורומים, בפייסבוק ואיפה לא. לפעמים הקשר נמשך על פני חודשים, לפעמים זה משהו חד פעמי. לפעמים הצ'אט הופך למשהו אינטימי יותר – מילים גסות, תמונות חושפניות, אפילו סייבר סקס.

האם זאת בגידה? כמובן שכן.
אתה אמנם לא פוגש את הנשים האלה פנים אל פנים, אבל שברת את הגדרת הנאמנות הבסיסית – אתה מחפש ריגושים מיניים במקומות שהם לא אצל בת הזוג שלך, ולא מספר לה על זה.

לרקוד עם מישהי אחרת

אתה יוצא עם חברה שלך למועדון. בשלב כלשהו, באמצע הטרנס של הריקודים והאלכוהול, אתה מוצא את עצמך רוקד לא עם חברה שלך, אלא עם אחת הבנות האחרות. היא יודעת סלסה מעולה, ואתה מסובב ומצמיד אותה אליך כאילו אין מחר.

האם זאת בגידה? לא.
שוב, אנחנו רוצים למתוח את הקו בין הנאה בגבול הטעם הטוב לבין חוסר נאמנות. לרקוד עם מישהי אחרת על רחבת הריקודים כי טוב לך, אתה קצת שיכור והיא יודעת לרקוד? זה הכי לא בגידה שיש, וטוב תעשה חברה שלך אם היא תהיה מבסוטה שאתה נהנה במקום לכעוס. אם היא חושבת אחרת, אולי כדאי שתנהלו שיחה ארוכה על היחסים שלכם.

קשר סודי עם ידידה

זאת יכולה להיות האקסית שלך, החברה הכי טובה שלך מהתיכון, מישהי מהעבודה שהתקרבת אליה, זה לא באמת משנה – הרעיון הוא שבת הזוג שלך לא יודעת על הקשר הזה. למה היא לא יודעת? כי אתה לא רוצה שהיא תדע. אתה מעדיף לשמור את הקשר הזה בסוד כי אתה מפחד שבת הזוג שלך תהרוס לך אותו – מקנאה, כמובן.

זוג מחובק
אז זאת הידידה הכי טובה שלך? חבל שלאשתך אין מושג מי היא | צילום: istockphoto

האם זאת בגידה? כנראה שכן.
הרעיון בבגידה, אומרים מומחים, הוא לעשות משהו בסוד שקשור לאישה אחרת בחיים שלך. אם אתה מתחיל לשקר לה כדי שהיא לא תדע שאתה מבלה עם ידידה שלך בלילות, אפשר לומר בביטחון שאתה למעשה בוגד בה. אם אתה לא סומך עליה מספיק כדי לשתף אותה בעניין הזה, אתה לא באמת ראוי להיות הבן זוג שלה.

נעיצת מבטים בנשים אחרות

כוסיות בביקיני על חוף הים, המחשוף של החברה ללימודים של אשתך, המלצרית ברוכת החזה שנותנת לכם שירות במסעדה. אתה לא יכול להימנע מלנעוץ מבטים, ולפעמים אתה אפילו ממלמל "יא אללה, איזו שווה".

האם זאת בגידה? לא!
אם כל מבט באישה שלא התחתנת איתה היה נחשב בגידה, הרי שכל הגברים על הפלנטה היו נחשבים בוגדים. גוף האישה בנוי כדי שנעריץ אותו, והאישה שאיתנו היא לא היחידה שיש לה גוף כזה. אם אישה שעוברת בסביבה תיתן לנו סיבה לבהות, תהיו בטוחים שאנחנו נבהה. אם מרינה תמלא לנו את המסך עם החוטיני הצהוב שלה, אנחנו נזיל ריר. זאת עובדת חיים, ובטח שאין פה שום קשר לבגידה כזאת או אחרת.

בחורה בלונדינית ובחור מסתכל לה על התחת
זה בסדר, אתה יכול לסובב אחריה את הצוואר כמה שתרצה. אם חברה שלך לא מאשרת - שלח אותה אלינו | צילום: עודד קרני

צפייה בפורנו

אתה מחכה שהיא תרדם כדי לגלוש לאתר הפורנו האהוב עליך ולהתייחד עם הבנות הלטיניות עד בוא סיפוק. על בסיס יום-יומי.

האם זאת בגידה? לא, לא, לא.
בדיוק כמו הצורך שלנו לבחון באריכות את החוטיני של מרינה, כך קיים אצלנו הצורך לראות אנשים זרים מקיימים יחסי מין על מסך המחשב או הטלוויזיה. אנחנו לא עושים את זה למטרות בגידה – רחוק מכך. אנחנו עושים את זה כדי למלא צורך בסיסי שבת הזוג לא לגמרי יכולה למלא. בקיצור, גבר, פורנו זה אחלה – וחסר לך שאתה מפתח ייסורי מצפון בגלל זה.

לסיכום, משפט שהשאיר אותנו ללא מילים, אותו אמרה אחת החברות בפאנל: "בגידה היא אם אתה עושה משהו שאשתך מתייחסת אליו כבגידה". ולכן טוב תעשה, אם תבחר את בת הזוג שלך בקפידה לפני שאתה מתחיל לגלוש לפורנו, לבהות בנשים אחרות או ללכת למועדוני חשפנות.

>> בצוואר, בחזה או ברגליים - איפה הכי כדאי לנשק אישה?