פרשת טייגר וודס מזכירה לנו כמה שערוריות לא פחות היסטוריות והיסטריות של גברים בוגדים אחרים. האמת היא שמאחורי כל גבר בוגדני יש אישה שלא ממש מתרגשת מהטבעת שעל אצבעו, ומוכנה להאמין כשהוא אומר לה "אשתי לא מבינה אותי". לפעמים הן זוכות בבעל, לפעמים בכתם על השמלה ועל המוניטין, ויש מקרים שבהם הן זוכות לכדור בראש. הנה המפורסמות ביניהן.

מוניקה לווינסקי

מוניקה לווינסקי וביל קלינטון (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
תכירו, זאת המוצ-סליחה, המתמחה החדשה שלי, מוניקה | צילום: אימג'בנק/GettyImages

בשנות התשעים, גילו האמריקנים מה מקבלים כשבוחרים נשיא דמוקרטי: שערוריית מין עסיסית בבית הלבן. מתמחה צעירה בשם מוניקה לווינסקי הגיעה לעבוד תחת קלינטון ב-1995, ומהר מאוד התברר לה שיש לזה כמה משמעויות. לווינסקי, כמו הרבה בחורות אחרות, סיפרה על הרומן לחברתה לעבודה לינדה טריפ, שאף הקליטה את זוג הנאהבים בשיחות מפלילות במיוחד. שלוש שנים מאוחר יותר התפוצצה הפרשה בפרצופם של לווינסקי וקלינטון – טריפ העבירה את ההקלטות למבקר המדינה, קנת' סטאר, וקלינטון בחר לעשות מה שכל גבר נשוי שנתפס עם המכנסיים למטה היה עושה: לשקר. "לא קיימתי יחסי מין עם האישה הזאת", אמר בפנים רציניות לאומה האמריקנית. אחר כך התברר שיש שמלה מוכתמת וסיגר שמצא את דרכו למקומות שהשתיקה יפה להם, וקלינטון יצא די אידיוט.

סוף דבר: לווינסקי, מלבד היותה מושא לבדיחות מין אוראלי עד עצם היום הזה, לא ממש מינפה את הפרסום המפוקפק שלה. היא הנחתה תוכנית שידוכים בטלוויזיה שלא ממש הצליחה, ופנתה לעיצוב תיקים. קלינטון אמנם הצליח לצאת גבר מכל הפרשה, אבל נענש בחומרה – הוא נשאר נשוי להילארי.

מרגריטה צרפתי, אידה דאלסר וקארלה פטוצ'י

למרות שהוא לא ממש נראה כמו קלינטון, היו לבניטו מוסוליני כמה מאהבות, הידועות בהן היו צרפתי, פטוצ'י ודאלסר. מוסוליני, שהיה בכלל נשוי לראקלה גוידי ועשה לה חמישה ילדים, ניהל רומנים מתמשכים עם הנשים הללו ולפי פרסומים אחרונים אפילו נישא לדאלסר במקביל לנישואיו החוקיים. דאלסר, כך נטען, אף ילדה למוסוליני בן, בניטו אלבינו. מערכות היחסים הללו הסתיימו בצורה טראגית – צרפתי היהודייה גורשה מאיטליה לאחר קבלת חוקי הגזע, ונאלצה להימלט לארגנטינה. דאלסר, אושפזה בכפייה בבית משוגעים יחד עם בנה, למרות הפצרותיה למוסוליני כי יחוס עליהם. פטוצ'י, שליוותה את הרודן עד יומו האחרון, נעצרה יחד איתו על ידי קבוצת פרטיזנים מורדים.

סוף דבר: דאלסר ובנה מתו בבית המשוגעים. מוסוליני ופטוצ'י הוצאו להורג בידי שוביהם והמון זועם התעלל בגופותיהם. צרפתי דווקא שבה לאיטליה לאחר מותו של מוסוליני. היא מתה ב-1961.

אלינה קבאייבה

אין תמונה
עשתה את פוטין. קבאייבה

עד היום לא ברור מה בדיוק קרה בין אלינה קבאייבה, מתעמלת אמנותית אולימפית בת 26, לבין ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, המבוגר ממנה בשלושים שנה. בשנת 2008 פרסם העיתון "מוסקבה קורספונדנט" כי רה"מ פוטין התגרש בחשאי מאשתו דאז, לודמילה, ונשא את אלינה קבייבה לאישה. לפוטין ואשתו היתה מערכת יחסים שוביניסטית במיוחד, במהלכה טען פוטין בציבור כי "אישה צריכה לעשות הכל בבית" ו"אסור להחמיא לאישה". פוטין הכחיש את הפרשה מכל וכל, ורשמית הוא עדיין נשוי ללודמילה עד היום הזה.

סוף דבר: מי שבאמת נענש על הפרשה היה אותו עיתון סורר, שנסגר באותה שנה, כביכול בגלל "קשיים כלכליים". זה מה שקורה למלשנים.

אנג'לינה ג'ולי

אין תמונה
אם להאמין לה, היא לא באמת עשתה את פיט כשהיה נשוי. נו שוין

בראד פיט וג'ניפר אניסטון היו נשואים חמש שנים, משנת 2000 ועד 2005 – ואז אניסטון הגישה בקשה לגט מפיט. הצהובונים בכל העולם ידעו את הסיבה – פיט כבר ניהל אז רומן לוהט עם מי ששיחקה לצידו שנה קודם לכן בסרט "מר וגברת סמית'", אנג'לינה ג'ולי. ג'ולי, שכבר אז נחשבה לאחת הנשים הסקסיות בעולם, הכחישה שיחסיה עם פיט החלו בזמן שהיה נשוי, וטענה כי היא לא היתה מסוגלת לכך, פשוט בגלל הטראומה שחוותה כשהתברר לה שאביה, השחקן ג'ון וויט, ניהל רומן בזמן נישואיו לאימה, מרשלין. אגב, לאחרונה צוטטה אותה ג'ולי כשאמרה בראיון שמונוגמיה ונאמנות הם לא תנאים הכרחיים בעיניה למערכת יחסים טובה. אין חכמה כבעלת ניסיון.

סוף דבר: פיט ואניסטון אכן התגרשו, ובראד ואנג'לינה הפכו לברנג'לינה, אחד הזוגות ההוליוודיים הלוהטים ביותר. יש להם שלושה ילדים ביולוגיים ועוד כמה מאומצים ממדינות העולם השלישי, אך הזוג עדיין לא ממהר להינשא. אולי כי הם יודעים שנישואין זה לא קיר?

יוקו אונו

יוקו אונו וג'ון לנון (צילום: Larry Ellis, GettyImages IL)
קחי, יוקו, תפוח. נשבע שהוא לא מורעל | צילום: Larry Ellis, GettyImages IL

יוקו וג'ון הם ההוכחה שלפעמים, מערכת היחסים עם האישה מהצד יכולה להיות מחייבת יותר מאשר זאת עם האישה החוקית. יוקו, אם לומר את זה בפשטות, תפסה את לנון בביצים – השניים נפגשו ב-1966 בלונדון, כשג'ון ביקר בתערוכה של אונו. שנתיים מאוחר יותר זה כבר היה רשמי – לנון עזב את אשתו סינתיה ובנו, ג'וליאן, לטובת האמנית היפנית שהיתה מבוגרת ממנו בשבע שנים. הוא לא הסתפק ברומן סודי אלא פרסם את אהבתם בראש חוצות. השניים התחתנו ואף נולד להם בן משותף, שון.

סוף דבר: יוקו אונו נחשבה תמיד לגורם העיקרי להתפרקות ה"ביטלס". על פי עדויות, היא נהגה להתערב בהקלטות האלבום שלהם, נתנה עצות ובאופן כללי חפרה לכולם. ב-1980, עשר שנים לאחר התפרקות הלהקה, לנון נרצח על ידי מעריץ והמאהבת לשעבר נותרה אלמנה.

מרילין מונרו

למרילין מונרו לא היה מזל כמו למוניקה לווינסקי. שתיהן אמנם ניהלו רומנים עם נשיאים ליברליים, אבל הרומנים האלה הסתיימו בדרכים שונות מאוד. אלילת המין הקולנועית היתה חלומו של כל גבר אמריקני, כולל של האיש החזק ביותר באמריקה – ג'ון קנדי. לשניים יוחסה מערכת יחסים מינית לוהטת שהתרחשה בזמן שקנדי היה נשוי לג'קי, ומונרו היתה עדיין נשואה למחזאי ארתור מילר. למרות שג'ון ומרילין הקפידו על דיסקרטיות, כל ארה"ב ראתה את הכוכבת שרה לנשיא "יום הולדת שמח" בקול אירוטי שלא השאיר הרבה מקום לספק.

סוף דבר: מונרו מתה ב-62', כביכול ממנת יתר של סמי הרגעה. למותה יוחסו קונספירציות רבות, ביניהן הטענה שקנדי ואחיו בובי הם אלה שרצחו אותה. יתכן ה-FBI ראה בה סיכון לאומי לאחר שנחשדה בקומוניזם. קנדי עצמו נרצח ב-63', והתעלומה הזאת נותרה בעינה.

מרילין מונרו (צילום: Hulton Archive, GettyImages IL)
שורה תחתונה: אין ספק שלקנדי היה טעם טוב יותר מקלינטון | צילום: Hulton Archive, GettyImages IL

>> והנה כמה כוכבות שזכורות לנו בתור ילדות  - אבל גדלו מאז