זקפה היא ככל הנראה אחת הפונקציות הכי חשובות בגופו של הגבר. בזמן שגברים מסוימים יכולים להמעיט בערכים בריאותיים כמו לחץ דם תקין, סיבולת לב-ריאה או היכולת להפעיל את המוח כמו שצריך, זה כנראה בטוח להגיד שכולם רוצים לשמר את האונות שלהם בכל מחיר.

לא מזמן העלנו למדור כמה דרכים לשמר על הזקפה, אבל לא התייחסנו להשפעות של אחד החומרים שהרבה גברים צורכים אותו בכמות גבוהה בשנים האחרונות – מריחואנה.

כולם מדברים על ההשפעות לרעה של אלכוהול, סיגריות ואפילו מאכלים מסויימים, אבל אף אחד לא מדבר על ההשפעות של 'ירוק' על התפקוד בחדר השינה. על כן, נשאלת השאלה: "מה הן ההשפעות של מריחואנה על הזקפה?" – ואנחנו מצטערים לבשר לכם, אבל הן לא טובות בשבילכם. לא טובות בכלל.

על פי מאמר שפורסם באתר האינטרנט HelloMD, צריכת מריחואנה יכולה להשפיע על האיזון ההורמונלי של גברים – שזאת דרך יפה לומר שהחומר מוריד את רמות הטסטוסטרון בגוף. במאמר עצמו מסבירים שהתופעה הזאת יכולה להשפיע על חלק מהגברים, אבל לא על כולם. אגב, הם גם הגיעו למסקנה שבכל הנוגע למריחואנה ודחף מיני, ההשפעות של העלה הירוק חיוביות יותר אצל נשים – ספציפית בנוגע להגברת אורגזמה. אז יופי לכן, בנות. חושבים שזה הסוף? לא ולא.

מחקר שבוצע במחלקה הקרדיולוגית של ביה"ח ווסטרן ג'נרל באדינבורו, סקוטלנד, העלה חשד ששילוב של ויאגרה ומריחואנה יכול להגביר את הסיכויים לסבול מבעיות קרדיולוגיות. חשוב להדגיש שהמאמר עצמו מתבסס על מקרה ספציפי אחד של אדם שדיווח על כאבים בחזה אחרי ששילב בין שני החומרים, אבל הטענה עדיין מעלה סיבה לדאגה.

מעבר לזה, מחקר נוסף שנערך באוניברסיטת קוויונס שבאונטריו, קנדה, טוען שקנאביס משפיע לרעה בוודאות על מערכת הרבייה הגברית – כולל השפעה ישירה על הזקפה עצמה. על פי רני שמלול, החוקר הראשי, איבר המין הזכרי מורכב בעיקר מרקמת שריר חלקה (למעשה, בין 70% ל-80%) שבתוכה נמצאים קולטני קנאבויד. לטענתו, צריכת מריחואנה משפיעה לרעה על אותם קולטנים, מה שמקשה לשמור על הזקפה ואפילו להשיג אותה. שמלול עצמו הגדיר את זה בתור "תופעה שמשפיעה באופן מדאיג על פעולת הזקפה עצמה". כאילו שאין מספיק דברים שהורסים אותה.

אז בכל הקשור למריחואנה, כנראה שעדיף לכם להתרחק מהחומר אם בא לכם להמשיך להחזיק יפה במיטה, אבל לשמור את זה קרוב בשביל הפרטנרית. בתיאוריה כמובן, זה הרי לא חוקי וזה. מה פתאום.