אתרי הכרויות (צילום: DigitalZombie, Istock)
הנה מה שיפה בסיפור הזה: זה עובד | צילום: DigitalZombie, Istock

עולם ההיכרויות בפיק אפ הולך ודועך ולעומתו עולם ההיכרויות באינטרנט רק מתפתח. לכאורה זה נראה קל למדי: פרסם תמונה ופרופיל באתר היכרויות או בפייסבוק, תכתוב שאתה רווק ומקסים - וכל הרווקות הנאות ישלחו לך את מספר הטלפון שלהן במייל. במציאות זה קצת פחות קל. לא כולם לא יודעים להתנסח כמו שצריך בכתב ולא כולם מכירים את כללי המשחק.

אז מה הם כללי המשחק? במקום להתייעץ עם מומחים, החלטנו הפעם לשאול גברים שכבר היו שם ועשו את זה. קבלו את סער, אמיר, שלומי, מעיין, בועז ושימי, פעם רווקים והיום תפוסים חזק, שמצאו את האהבה שלהם באינטרנט וחלקו איתנו מניסיונם:

"תהיו אמיתיים"

"אני מצאתי אהבה באינטרנט וההמלצה שלי היא שבניגוד לכל מני המלצות מופרכות שיצא לי לקרוא, צריך לזכור שיש אנשים מאחורי הפרופילים האלה ושהאינטרנט הוא רק אמצעי, כזה שיוצר חיבור שאמור להפוך למציאותי ולא וירטואלי. לכן אופן ההתנהגות שלך תחת הזהות הווירטואלית צריך להיות כזה שלא תתבייש לעמוד אחר כך מול הצד השני במציאות. בקיצור, תהיו אמיתיים".
(סער, 31)

"במקום שלוש בחורות בשבוע, נסה בחורה אחת בשלושה שבועות"

"אני בעד אתרי היכרויות והייתי רשום ב-JDate. ההיצע של האנשים שם יכול לבלבל, ומהר מאוד למדתי שסטטיסטיקה זה טוב ויפה, אבל לצאת שלוש פעמים בשבוע עם שלוש בנות שונות, לא מאפשר לך לראות את הבחורה שנמצאת מולך - אלא מקבע אותך במשימת "פסילת המועמדות", שהרי יש עוד כל כך הרבה באתרי ההיכרויות. אני ממליץ לדבר קצת לפני, לא ישר להחליף טלפונים ולקבוע להיפגש, אלא לבנות את ההתרגשות לקראת הפגישה. תחשבו על זה ככה: דייט גרוע אחד הוא לא כל כך נורא, אבל מאה דייטים גרועים גורמים לך לאבד תקווה ולהפוך למכונת דייטים".
(אמיר, 33)

"תחפשו בחורות בפרופילים של חברים שלכם"

"אין מה לעשות. ברגע מסוים מעגלי החברות בחיים שלכם מצטמצמים או יותר נכון הדרכים המסורתיות להכיר אנשים מתחלפות באלטרנטיבות וירטואליות. הפייסבוק מאפשר לכם לראות את כל החברים של החברים שלכם בשלל תמונות טובות ומביכות כאחד ובכלל לקבל רושם מיהו הבן אדם. אחרי שמצאתם מישהי שעניינה אתכם, אני בטוח שחבר שלכם או ידידה טובה יסמכו לעשות את החיבור, למרות שאפילו לזה אתם כבר לא זקוקים להם..."
(שלומי, 30)

"נצלו את האינטרנט כדי לצאת כמה שיותר"

"אין דרך יותר טובה מלנצל את האינטרנט להכיר כמה שיותר בחורות. תצאו כאילו אין מחר. אחרי הכול כשתגיע הבחורה הנכונה, זו שתגרום לך להפסיק את ההתהוללות, אתה כבר תרגיש את זה, ולא משנה כמה בנות ראית באותו השבוע. אז אם ככה, אני ממליץ ליהנות ולהכיר עוד ועוד סוגים שונים של נשים. גם אם לא תצא לך מזה חתונה, לפחות תלמד משהו".
(מעיין, 26)

גולש על הספה (צילום: alvarez, Istock)
תכל'ס, לא מסובך: תשקיע בתמונה. תהיה אמיתי. תחפור בפרופילים. ותגיד "כן" לכל אחת שמעוניינת | צילום: alvarez, Istock

"שימו לב לתמונה"

כן, זה נשמע ברור, אבל זה מדהים איזה תמונה אנשים בוחרים לשים. דבר ראשון – תמונה עם בנות אחרות לא באה בחשבון, לעורר קנאה עוד לפני שנפגשתם זה לא הכי חכם. דבר שני, תשימו כמה שיותר תמונות, שהבחורה תוכל להתרשם ואחר כך בדייט לא תהיה מופתעת בגלל ש'בתמונה נראית ממש שונה'. והכי חשוב – לא תמונת סטודיו, אבל גם לא תמונה מהפלאפון, אם אתה לא משקיע באתר, היא כבר תסיק שאין בשביל מה לטרוח".
(בועז, 28)

"תתיחסו למה שהבנות כותבות בפרופיל שלהן"

"אין מה לעשות, אפילו האינטרנט לא מצליח לשחרר אותנו מזה. הבחורות רוצות שנקשיב להן והן גם בוחנות אותנו בנושא. תמונה זה חשוב, אבל הן רוצות להרגיש שהיה גם משהו 'מעבר'. אם אתה רוצה שהבחורה תענה לך תתייחס למשהו שהיא כתבה על עצמה בפרופיל. נניח, אם היא החליטה לציין שהיא בחורה של ים. תכתוב לה שאין כמו לסיים יום עבודה בים. ככה הבחורה גם תרגיש שהתייחסת אליה וגם שיש חיבור ביניכם".
(שימי, 31)

>> עד כמה קל להשיג סטוץ ללילה באינטרנט? ספי קצב בדק